Passat B5 маркировка на пружини

Техническа и сервизна информация за Passat
penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот penko_pulev » Нед 22 ное 2015 12:37


Трябва и аз да пусна снимки от повдигането ;) Иначе и аз мислех за 205/60/16, но цената ме отказва лека полека. Разликата спрямо 205/55/16 е между 30-50 лева за бройка и цената за 4 броя достига сума от 650-850 лева. Има време до лятото и ще се мисли :)




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Нед 22 ное 2015 16:03


Да, прав си Пенко. Така е, малко са по-скъпи. Тези към които се загледах, бяха 75-80 евро броя на Бриджстоун, същите , но на 55 са с 15+- евро надолу. Ще ги "преглътна", пълно щастие няма :) Има и доста по-евтини разбира се, гледам цените оттук http://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl?m_s=3&cart_id=35223691.100.5618&search_tool=standard&ist_hybris_orig=&tyre_for=&s_p_=Sommerreifen&ranzahl=4&with_bootstrap_flag=1&rsmFahrzeugart=ALL&x_tyre_for=&suchen=Angebote+anzeigen&dsco=100&sowigan=So&Breite=205&Quer=60&Felge=16&Speed=&Load=&Marke=&kategorie=6&filter_preis_von=&filter_preis_bis=&homologation=


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот 110afn » Нед 22 ное 2015 17:36


По принцип излизате от нормата и да оставим всичко друго настрани, но колата със сигурност ще стане по-тромава на 1-2 скорост. По-средна хубост мисля да е 215-55-16, а и те са по-скъпи от стандартните.
Набавил съм и аз необходимите пружини


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Нед 22 ное 2015 18:34


За по-тромава , сигурно ще е така за повечето. За моята се съмнявам малко, много дърпа , а е със сток софт, доста си играх да я наглася. След като сменя съединителя и някои други неща : турбо от 131-купено, смук.колектор ( пак от ПД 131)- и той купен ,остана един кулер малко по-голям (челен ) с тръбите, МАП сензор и дюзи от бус Т4 151к.с. да се вземат , както и софт разбира се. И спирам с тунинг проектите


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот 110afn » Нед 22 ное 2015 18:58


Е тва е. Знам те, че нищо няма да направиш на сляпо и си се поинтересувал и подготвил.
Като му дойде време си пусни тема и ни дръж в течение.


PhotoPetrov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 авг 2015 8:56
Автомобил: B5.5 Combi TDI GT Tiptronic
Двигател: AVF 2005
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот PhotoPetrov » Сря 02 мар 2016 23:47


Здравейте и от мен!
Темата определено е доста интересна и полезна, аз имам следният проблем колата ми е Passat B5.5 Комби ( 3b6) 1.9 TDI 131к.с. AVF автоматик с код на окачването 1BA.
Наскоро смених 4те амортисьора, не че не бяха за смяна ама исках да я повдигна малко, взех на SACHS от серията за лоши пътища, наистина са страхотни, обаче след смяната им колата отпред
заби нос в небето, разстоянието отпред от гумите до ръба на калника е 6 пръста а отзад едва 3-4 пръста. Прерових сайтовете за Авточасти, но никъде не намерих "Усилени" тип "За лоши пътища" пружини, искам да подменя задните за да изравня нивото на колата. За 11г. според мен за се уморили и подмяната с нови ще има видима разлика. Сложната част е избора на пружини за целта, също никъде не са упоменати в магазините цветните маркировки за различните типове окачвания, примерно аз търся с една сива и две зелени точки.
Предполагам задното окачване на VW Passat 4 Variant (B5,3b5) 1.9 TDI - 110 коня и на моя VW Passat 5 Variant (3b6) 1.9 TDI - 130 коня са еднакви, защото за 1 вия намерих на
BILSTEIN от серията за автомобили с оборудване за лоши пътища за 127лв. броя.
Ще съм благодарен за мнения по въпроса.
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Чет 03 мар 2016 0:00


Да, отзад са еднакви. Пружините са сходни, но за всеки тип код по мост са различни, примерно по дебелина на навивка, по брой навивки и по обща дължина . Има един-два варианта. Да си намериш пружини от тежък автомобил + автомат ( малко разлика имат заради по-тежкото оборудване ) Да речем от Ауди А6 ц5 2.5 ТДИ с автомат с 1BA . Като бонус можеш да добавиш и едни по-дебели подложки ( чувал съм за тях , не съм слагал , не знам и от каква кола са ) Може би ще има колега да допълни какви са точно подложките ( гумените опори на пружините ) и от каква кола пасват .
Ако можеш огледай пружините отзад , виж какви са цветните точки , след това да поровя из моите бумаги за подходящи :beer


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот 110afn » Чет 03 мар 2016 23:56


За това бяхме говорили http://www.dbk-dimitrov.com/d-%D1%82%D0 ... 0%BD%D0%B8
Маха се оригиналната подложка и се слага тази, която е 20мм, а старата обикновено е смачкана и там дето я натиска пружината е 5мм
Тази я давам като пример, че не ми се търси. Има си с размерите за ФВ
Изображение
Това е с 4 нови амортисьори и подложки отзад. Окачване 1ВА


Потребителски аватар
kuban
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 13:53
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот kuban » Пет 04 мар 2016 23:31


С подложки ти е най евтиния и бърз вариант и наистина ще се изравни колата


PhotoPetrov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 авг 2015 8:56
Автомобил: B5.5 Combi TDI GT Tiptronic
Двигател: AVF 2005
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот PhotoPetrov » Нед 06 мар 2016 19:31


Благодаря за съветите колеги!
Аз си падам малко инспектор когато съм платил за нещо (не малка сума), а резултата не е това което трябва...
Днес легнах под колата с фенер, телефон и един парцал с обезмаслител и се почна....главна мишена бяха пружини и амортисьори.
Първо проверих маркировките на предни и задни пружини (тук може да се включите с коментар дали са оригинални заводски - т.е. за едно и също окачване или предният собственик е правил нещо)
Нещо което ме фрапира е, скоро смених 4те амортисьора с един и същи вид ( SACHS - серията за лоши пътища ), обаче след проверка на Парт. ном. на задни и предни.....
Предните за ОК, обаче задните са за нормално окачване, а аз съм платил за 2 пъти по-скъпи. :11 Името на сервиза за сега няма да споменавам, ще се свържа със тях първо ( стават грешки бих се съгласил имам и документ за ремонта), но при липса на разбиране ще "пиша" за тях къде и колкото трябва ( ПП: имат тема тук във форума)

Какво се оказа, плащаш за едно получаваш друго, проблема не ми е в омекнали задни пружини а в различен вид предни и задни Амортисьори, разликата между едните и другите Амове във височината е 2см. при мен точно с толкова е по-ниска задницата :drunk


ЗАДНИ:
Изображение

ПРЕДНИ:
Изображение

АМОРТИСЬОРИ ЗАДНИ
Изображение

АМОРТИСЬОРИ ПРЕДНИ
( доста е тясно за снимка и направих видео, снимката е от стоп кадър)
Изображение

Последна промяна от PhotoPetrov на Нед 06 мар 2016 21:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот 110afn » Нед 06 мар 2016 21:14


Задните амортисьори нямат чашка и контакт с пружината за да вдигат и свалят колата. Вярно , когато са нови и газови седи една идея по - задигнато
Предните пружини са ти оригиналните за 1ВА окачване
Задните почти съм сигурен че не са твоите, поне моите бяха с три или четири цветни точки.
samo_pechka ще каже


PhotoPetrov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 авг 2015 8:56
Автомобил: B5.5 Combi TDI GT Tiptronic
Двигател: AVF 2005
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот PhotoPetrov » Нед 06 мар 2016 21:41


Сега основата на проблема се премества в това дали колата е по-ниска отзад в следствие на това че са ми сложили Амове за нормално окачване, а не такива за които съм платил.
Сега предните са за Лоши пътища а задните за нормално окачване ( свързах се с сервиза, дадох им цялата информация + снимков материал + линкове кой партиден номер за какво окачване е и чакам обратна връзка утре.)


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот 110afn » Нед 06 мар 2016 22:23


Да ти кажа, аз проверявах на 4 места за амове и цени с моя оригиналния в ръка. На различните производители чашките седяха на различни места. Само Каяба бяха на "моята" височина, а ги търсех по оригинален номер, а не по година, марка, модел и т.н.
На Монро бяха най-евтини в момента, но ги отказах щото чашката беше в отделно пликче и ако я набия на амортисьора няма как да го върна ако не ми харесва височината


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Пон 07 мар 2016 0:17


Мда, сега видях темата. задните пружини са често срещаните за 1BA по комби с 1.9 мотори ( пасат и А6 ) , дори и старите ми на А6-ицата комби бяха точно такива .Но за всеки случай ще видя и в Етка-та .
Предните ти са същите които често ги има и по А4 Б5 с 2.5 тди с ръчка .
Донякъде са и такива заради автомата , без него някои са с една жълта две кафяви .
Едно линкче към http://www.catcar.info/audivw/?lang=en& ... MTAxOTU%3D
П.п. сега се зачетох и по задните амове, дето са ти ги сложили, те не са ли за спортно окачване, т.е. по-късите и с по-малък ход? Кофти ако е така....Те доп. ще напъват пружините , дано не съм прав , но с този номер ще са за 1BE окачване

Последна промяна от samo_pechka на Пон 07 мар 2016 0:27, променено общо 1 път.


PhotoPetrov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 авг 2015 8:56
Автомобил: B5.5 Combi TDI GT Tiptronic
Двигател: AVF 2005
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот PhotoPetrov » Пон 07 мар 2016 0:26


Значи и задните и предните пружини са нормални за модела. В по-старо твое мнение видях че си сменил точно тези с пружини за 1BB - една сива и 2 зелени, тук ми е интересно от къде ги намери/купи, защото искам и аз да сложа такива. Другият въпрос е дали ако от сервиза си признаят грешката и ми сложат отзад амове за лоши пътища каквито са отпред, ще се дигне пустата задница без да сменям на този етап пружини.

ПП:
По партиден номер са за нормално окачване:
https://www.autopower.bg/%D0%B0%D0%BC%D ... 79416.html

Изображение

Последна промяна от PhotoPetrov на Пон 07 мар 2016 0:34, променено общо 1 път.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski и 39 госта