Б4 съвет при избор на предни дискове и накладки

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Б4 съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот stereofonix » Чет 27 мар 2014 21:08


Здравейте. Предстой ми смяна на предни дискове и накладки. Изчетох доста и .... малко се пообърках честно. За момента съм се насочил към дискове Брембо (обикновенни невинтелирани около 38лв.), Текстар 55лв. АТЕ 57лв. Това са цени за брой. Бях се насочил към Цинерман но попрочетох малко мнения и останах с впечатлението че си заминават доста бързо, явно не са термообработени достатъчно. За накладките съм за или Текстар или Ате. Ако имате други предложения бих се радвал да ги споделите с мен. Само да вметна че колата е Пасат Б4 комби




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот stefan4o » Чет 27 мар 2014 21:19


Аз не съм на мнение, че цимерман се изхабяват по-бързо от другите дискове. Зависи от накладките по-скоро. Избери си по-меки накладки и качествени, за сметка на дискове средна хубост или ако имаш пари - по-скъпи. :th_up Като марки - не мога да ти кажа конкретно, но ТРВ, АТЕ, Текстар са все читави, само да не случиш на менте. В момента карам с дискове Мейле и накладки ТРВ, карал съм и с дискове Цимерман и с читави накладки без марка разлика не намирам.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот silent » Чет 27 мар 2014 21:58


евтини скъпи един дол дренки....вземай брембото и някави прилични
накладки...и си оправи задните спирачки обикновено лошите задни или липсата им прецакват предните спирачки ...в частност дисковете...


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот genov1 » Пет 05 сеп 2014 8:52


silent написа:евтини скъпи един дол дренки....вземай брембото и някави прилични
накладки...и си оправи задните спирачки обикновено лошите задни или липсата им прецакват предните спирачки ...в частност дисковете...

Така е, като нямаш задни, предните заминават за нула време. Само че има огромна разлика между евтини и скъпи накладки, и в спирането и в издръжливостта. Като взех колата беше със някакви накладни, почти чисто нови, и сигурно за 10 000 км заминаха, и прегрявахаа много лесно, после сложих по-читави и от тогава 80 000 км съм минал с тях


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Б4 съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот Danny boy » Пет 05 сеп 2014 11:22


От изброените накладки най-добре спират АТЕ,като най-подходящо е да ги комбинираш с дискове АТЕ или Брембо.
Текстар накладки с дискове брембо не са много добра комбинация,личен опит.
Текстар и текстар е супер-стига да не са ментета.
Ако имаш достатъчно средства АТЕ с АТЕ,ако не по-горните комбинации,ако искаш да спираш сносно де.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Б4 съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот gancho » Пет 05 сеп 2014 15:43


Да ползвам темата на колегата(мисля да е полезно за всички) и да попитам:
Колата е следващия модел-Б5 и поради износени дискове(предни-с 2мм.ръб)смених и четирите-предни-282,5мм вентилирани,задни-245мм плътни(както си е сток) с TEXTAR PRO-сиво покритие ,готови за монтаж и накладките също-TEXTAR.Докато улегнат-лошо спиране-нормално.Сега след около 10к спира добре,както с оригиналните.

НО-при продължинелно спиране явно прегряват предните и се появяват вибрации.В градско каране не може да се получи.Като отпусна и при следващо леко спиране-няма.
Питането ми е -дали съм попаднал на менте дискове или накладки? Колегата,в предния пост пише,че TEXTAR дискове с TEXTAR накладки работят добре,други мнения?
Ако препоръчате някакви по-меки накладки за тези дискове- дали пак ще прегряват и измятат при продължително спиране?
п.п. Струва ми се,че старите накладки-пак TEXTAR,с тях дойде от Италия,цапаха повече джантата....


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б4 съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот Dpop » Пет 03 ное 2017 14:38


За мен на Б4-та/комби, много добра комбинация се оказаха от около 3 години предни дискове Ferodo/вентилирани-256 мм/ с накладки Textar и около 5 години задни дискове National с накладки Textar. Няма скърцане, няма посиняване на участъци по дисковете, няма измятане/кривене/треперене на волан, прави ми приятно впечатление, че дисковете не се износват бързо.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Б4 съвет при избор на предни дискове и накладки

Мнениеот Гергин » Пон 13 ное 2017 16:32


АТЕ дискове и накладки. Не е голяма разликата в цената
Само с АТЕ съм нямал проблеми. Опит с два пасата, Б4 комбита.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта