Пасат Б3 1.8 RP понякога мига лампата на маслото - решено

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Пасат Б3 1.8 RP понякога мига лампата на маслото - решено

Мнениеот Danny boy » Съб 23 авг 2014 6:55


Здравейте,срам не срам и аз я докарах до тук.
Получава се следното:
Маслото е яко vx500 10/40,сменено преди 7000к филтър кнехт.
Лампата почва да свети произволно във времето,и натоварването на двигателя и температурата на маслото -имам мфа.Тоест една седмица може да не свети,да запаля колата и да мина 5км и да се разсвети.После при последващи паления да не светне няколко дни,после да премигне 2-3 пъти и да угасне и тн.Когато светне тя свети без значение какви са оборотите 1000 или 5000 не се гаси докато не язагася от ключа.Зумер не ми се е включвал,може и да нямам.Напоследък това се получава след по-продължително шофиране извън града,понякога и в града.
Сменени са:
Таблото с уредите,двата датчика.
Монтиран е механичен манометър за следене налягането на маслото:
Показателите са следните
студен мотор,празен ход 6 бара,като форсирам отива до 10.
загрят двигател на място 2 бара,форсаж отива на 6
много загряр двигател каран из жегите с повечко обороти и климатик 1,5-1.75,с форсиране веднага качва над 2 до към 4-5.
Не съм има възможност досега да се разсвети лампата и да проверя налягането,но го дебна.
ПП проблема се появи най вече след последната смяна на маслото,но все си мисля че е доста марка.
Само веднъж ми го е правило този номер преди 2-3г след като направих 15к с една синтетика 5/40 на Мотул в 40гр жега.
Никога не ми е светкала на магистрала когато съм шофирал бързо.
Някакви предположения?

Последна промяна от Danny boy на Пон 20 окт 2014 21:39, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
miko
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 17 май 2007 12:02
Автомобил: VW Bora
Двигател: 2.3 V5 AGZ 1999
Местоположение: София

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3

Мнениеот miko » Съб 23 авг 2014 14:49


Колега, аз имах същия проблем и се оказа датчика за налягането. Оправи се с оригинален от Порше, с този от кварталните авточасти за 25лв светеше през минута.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3

Мнениеот radotom » Съб 23 авг 2014 14:50


Danny boy написа:Монтиран е механичен манометър за следене налягането на маслото:
студен мотор,празен ход 6 бара,като форсирам отива до 10.
загрят двигател на място 2 бара,форсаж отива на 6
много загряр двигател каран из жегите с повечко обороти и климатик 1,5-1.75,с форсиране веднага качва над 2 до към 4-5.

Показателите ти са повече от перфектни! :dontknow
След като си сменил и таблото, и датчиците, единственото, което ми хрумва е да се е откачил успокоителя на маслото в картера и от време на време да го засмуква маслената помпа и да запушва входа.
Другото възможно - кабеляк. От датчиците до таблото.

Допиши в заглавието за какъв мотор става дума.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3

Мнениеот Danny boy » Съб 23 авг 2014 19:23


1.8 моно 90кс.
Преди 30к са сменяни лагери основни,сегменти,сваляне на картера съответно де,ревизия на главата,маслото не го бара.
Карал съм я така 10тина км с светеща лампа на3к оборота без да се промени звука на мотора или да се разтрака нещо,освен наистина да пробвам с оригинален датчик.

Последна промяна от Danny boy на Съб 23 авг 2014 19:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 23 авг 2014 19:26


Аз смених табло, датчици, маслото /ръгнах един кастрол за 20лв литъра още ме боли сърцето/, мерих налягането, накрая в търсене на причината разплетох цялата инсталация и където някъде някога съм рязал кабел, развързах и запоих с поялник.
Накрая се оказа че буксата U1 отзад на бушониерата беше тръгнала да се вади и не дава контакт към таблото като хората. Щях да умра от яд, но поне си оправих инсталацията като хората


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот Danny boy » Съб 23 авг 2014 19:40


Ще погледна и това,доста често го разкачвам бушонното табло,днес навъртях 100км в планински терен без да има никакви проблеми.


Потребителски аватар
opsi4
Мнения: 105
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 17:15
Автомобил: BMW E91 06
Двигател: Yamaha FZ6 S2 09
Местоположение: София

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот opsi4 » Пон 25 авг 2014 8:57


Имах подобен проблем на старата кола и се оказа че при смяна на маслото кадърните майстори скъсали някакъв кабел и като се допре до нещо ми съветваше лампата на маслото. Провери дали при разклащане на колата по сериозно светва.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот Danny boy » Сря 03 сеп 2014 19:52


Малко развитие по проблема:
Днес светна лампата на маслото пак,но вече бях подготвен.
Отбих колата и спрях.Лампата продължаваше да мига на празен ход.Форсирам пак мига,вдигам предния капак и забучвам поглед в манометъра 2 бара на празен ход и 5бара при форсиране , и пустата лампа си продължава да мига най-нагло.Оставих колата да работи на празен ход с мигаща лампа,разединих буксата на датчика за ниско налягане-кафевия и пак го включих,пак си мига,форсирах и изгасна.
Нещо някъде по жиците или датчиците ще се търси,поне разбрах че проблем с налягането или срив нямам.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот Danny boy » Чет 04 сеп 2014 18:26


Днес отново по същия начин си светеше когато иска а налягането бетон,свалих бушонното табло,нямаше извадени букси или недощтракнати,откачих и закачих буксата на таблото също,няма промяна пак си присветкаше когато иска.
Възможно ли е клемореда да прави някаква бела?,напоследък не винаги запалва като завъртя ключа от първия път.


Потребителски аватар
GALIANO
Мнения: 642
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 19:39
Автомобил: Cupra 300
Двигател:
Местоположение: Germany

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот GALIANO » Чет 04 сеп 2014 19:32


Може да ви прозвучи много странно,но на работа имахме подобен случай с едно Поло.Светва си индикатора когато си иска.Тук проблема идваше от сензора за затворен капак.Някак си колата си мисли,че предният капак е отворен а ти си в движение и светва.Не съм запознат с точно този модел Пасат,но виж дали има кабел до ключалката на предния капак.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот pas1.8mi » Чет 04 сеп 2014 20:25


Този Пасат гаранция няма такъв датчик на капака! :mhihi Колата е вече стара и съм сигурен,че изолацията на проводниците е започнала да се рони!Защо за експеримент, не си пуснеш два нови проводника от датчиците до таблото?Така би неутрализирал възможната утечка към други проводници от инсталацията!


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот Danny boy » Пет 05 сеп 2014 6:55


Ами това е следващото което ще направя вече,то друго не остана.Оглеждал съм проводниците иначе ,и да ти кажа са в завидно добро състояние изолациите,доста често човъркам по таблото,че съм добавил бая екстри,но идва време за смяна на масло и филтър и след това,освен това чакам да ми изпратят оригинален датчик да видим как ще е.
Поне не се притеснявам че имам проблем с мотора,само аз си я карам така че..
Като има нещо ще пиша.
Всъщност има начин какво да пробвам още:
1.Или да извадя буксата на датчика за високо налягане и да я дам постоянно на маса да видя дали ще спре да се получава този ефект във времето,ако спре ,то новият /смененият с неоригинален датчик за високо налягане купен за 5лв./прави каквото си иска и когато си поиска ,а ако продължава да премигва и така,то някъде по жицата прекъсва масата от време на време ,или в таблото, и нова жица до таблото, или табло е решението,въпреки че съм го сменял и ефекта е същия.
2.Почти нямам съмнение в кафявия датчик на главата за ниско налягане,неговата цел е да разпадне контакта /масата/при достигане на 0.3 бара и така се гаси лампата, или като го разкачиш от буксата става същото/гасне лампата/.
Онзи ден ,когато светеше лампата аз го разкачих ,и лампата си продължава да свети,така че не е той за мен ,а освен това си е оригиналния.
Освен ако неговата жица не е оголена някъде и от време на време да опира на маса.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот anrus » Пет 05 сеп 2014 13:26


Имаш ли промяна в показанията на оборотомера, когато ти се появява проблема с мигащата лампа за маслото?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот pas1.8mi » Пет 05 сеп 2014 14:29


Спомена,че си сменил таблото преди време! Презапои ли му конектора,а и съмнителните спойки? Ако имаш спукана спойка на пина за датчика на високото ..... :c020


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Понякога мига лампата на маслото Б3 1.8 RP

Мнениеот Danny boy » Пет 05 сеп 2014 16:05


нямам проблеми с оборотомера,моите табла са от старите които за плаки,там няма проблеми със студени спойки,фсичко е фолирано.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта