Б4 проблем със стъклоповдигача

Техническа и сервизна информация за Passat
lud-75
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 май 2013 21:42
Автомобил:
Двигател:

Б4 проблем със стъклоповдигача

Мнениеот lud-75 » Съб 04 май 2013 17:20


Здравейте, нов сам в форума и имам проблем с пасата. Пасата ми е 94 година 1,8 моноинжекция АБС мотор , със решетката отред Б4 се води. Проблемът ми е със стъклоповдигачите на лява и дясна предни врати, когато вдигам стъклото задният край на стъклото започва да върви по напред от предния и излиза от водача, преди пълното му затваряне. Разбрах, че има начин за регулиране, но не знам как и от къде.Ще съм ви много благодарен ако някой ми покаже или каже по какъв начин.Благодаря предварително.




Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот znainainai » Съб 04 май 2013 18:42


Колата е със заводска спецификация 3А или иначе казано пасат В4. Механизмите са ти за смяна като се износят се посуква стъклото.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот Гергин » Съб 04 май 2013 19:54


Механизмите са ти за смяна като се износят се посуква стъклото....
Какво имаш предвид, Петко? Зъбите или работят или не. Страничните водачи ли ? Бях обещал да не споря с теб след историята с перките на радятора :drunk :bowdown

Вътре в самата дръжка на вратата, има два болта, тя е от две части и се отваря с малко сила и плоска отверка, управлението за страничното огледало се сваля от една букса внимателно, копчето за вдигане и качване на стъклата, пак се сваля от буксата, винтовете, отстрани по самата тапицерия хубаво огледай да не пропуснеш. Като разкачиш всичко, самата кора се повдига нагоре, защото отдолу е на щипки. Не е толко трудно и бавно, само гледай, трябва да излезе лесно и без зор. Като я махнеш ще видиш найлон, ако не е отваряна, ако няма значи е отваряна.
Самото стъкло ляга в стъкло повдигач. КОето си е една П-образна лайсна. Та там ляга стъклото. На нея има два болта(позабравил съм) дето хващат стъклото. От тях се регулира самото захващане и ъгъл.
Пази ръцете от механизмът. Огледай и пробвай да ги регулираш. МИсля, че ще се справиш. Механизмът е скъп, на старо е от 80-100лв. на горе.
Питай ако трябва. Имаше тук някъде упътване и схеми,потърси в раздела. Не мога да ги намеря, че са ми на другия компютър в работата.


lud-75
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 май 2013 21:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот lud-75 » Съб 04 май 2013 20:14


Извинявайте но пропуснах да ви пиша че си смених механизмите и на двете стъкла сега са чисто нови.Пробвах и от двата болта но проблема си остана. В петък извадих цялото стъкло и преместих със 7-мм.напред металната част която държи стъклото.но тогава немога да закача задният водач а проблема не се премахна.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот Гергин » Съб 04 май 2013 20:54


lud-75 написа:Извинявайте но пропуснах да ви пиша че си смених механизмите и на двете стъкла сега са чисто нови.Пробвах и от двата болта но проблема си остана. В петък извадих цялото стъкло и преместих със 7-мм.напред металната част която държи стъклото.но тогава немога да закача задният водач а проблема не се премахна.

Чисто нови :eek От къде и колко ти струваха? Какво направи с развалените?


lud-75
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 май 2013 21:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот lud-75 » Съб 04 май 2013 21:24


купих ги по 70лв.бройката.А старите ги изхвърлих защото венеца беше износен и на 5см.преди да се затвори стъклото превърташе.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот 110afn » Съб 04 май 2013 22:30


Нови има във Враца по 75 лева китайски. Пасва си всичко, но Продадох Пасата след около година и реално не мога да кажа колко карат.
Тая шина за която говорите дето са болтчетата за стягане на стъклото я няма в комплекта, ползва се оригиналната. Та на края откъм бравата има пласмасов ченгел, който при мен излизаше периодично от водача и се усукваше стъклото като върви нагоре. Колегата да види там и смазване после.
Това е една от малкото недомислици по модела
Между другото колата я купи колега от форума и тъкмо му обяснявах, че повдигача е нов, човека реши да пробва , стъклото се усука, ябълките вътре изхвърчяха....айде 100лв надолу


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот brad4edat » Съб 04 май 2013 22:58


Малко странно, как така се усуква стъклото. Там системата е доста сериозна, понеже повдигането е с помоща на система от планки, разположени тип "ножица". Тва нещо бута та мамата си трака. Хубаво е да видиш дали имаш смазване на въпросното ченгелче, за което каза колегата над мен. Няма да е лошо да се пръсне и малко силиконов спрей, или друга някаква такава смазка в водачите на стъколто, че като изсъхнат и стъклото се движи едвам едвам. Много е важно и самия механизъм (редукторчето) да е захванато правилно за ламарината. Има едни ушички, дето го позиционират точно и после се затягат болтовете. Дали някой не е вадил стъклото преди теб, и да е поусукал - разчекнал водачите за стъклото, които са вътре в самата врата ( тези мъхестите улейчета)?
Свалял съм няколко пъти стъклото, вадил съм го, слагал съм го и никакви проблеми.
Смажи всички водачи и подвижни връзки.
Успех :th_up


lud-75
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 май 2013 21:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот lud-75 » Съб 04 май 2013 23:26


Смазах всички плазгачи, ябълки изобщо целия нов механизъм, но нямаше ефект, затова пробвах с мъхестите водачи, за които пише колегата и като че ли имаше някакъв временен резултат това значи ли, че всеки път когато се появи трябва да ги смазвам. Благодаря ви !!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот znainainai » Нед 05 май 2013 6:08


Принципно се износват пластмасовите водачи и от там започва да се посуква целият механизъм. Ако е по-кашкавален направо се сгъва. Има и по-лош вариант да напъва вратата скоро имах такъв случай скъсана ламарината на вратата от умора на материала. При вдигане на стъклото напъва и се мъчи да разпъне вратата.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със стъклоповдигача на Б3 или Б4

Мнениеот kr1s0 » Пон 06 май 2013 14:50


в ем-комплект има такива пластмасови водачи,потърсете там,бяха по 4-5лв. бройката :th_up


vitko
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 07 апр 2012 21:12
Автомобил: VW PASAT 1993
Двигател: ABS 1.8
Местоположение: Sofia

Re: Б4 проблем със стъклоповдигача

Мнениеот vitko » Съб 13 юли 2013 21:05


И аз имам същия проблем като колегата, модела и годината са същите. При движение на стъклото нагоре предния край при огледалто изостава от задния. Става дума за предно дясно стъкло. Гледано отвътре от седалката на водача, при повдигане стъклото се завърта с малко в посока обратна на часовниковата стрелка. Ако се спре повдигането около 50мм преди горна крайна точка се забелязва видимо клин м/у горния ръб на стъклото и арката на вратата. В предния край е 50 мм а в задния 30мм и като се качи до горе не затваря и свири по време на движение.. След няколко опита да се регулира(несполучливи, няма и видимо износване на водачите) успях да отстраня проблема.На снимките се виждат 2-болта те фиксират към вратата един къс водач. В него се движи единия край на ножицата, срещуположен на изоставащата част на стъклото. Разпробих нов отвор на единия болт под фабричния и сега всичко е ок. Сигурно съм компенсирал някакво износване по механизма.
Прикачени файлове
Изображение1911[1].jpg
Изображение1910[1].jpg


Александър Олито
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 07 окт 2018 22:36
Автомобил: VW PASSAT B4
Двигател: 1994 ABS

Re: Б4 проблем със стъклоповдигача

Мнениеот Александър Олито » Сря 14 ное 2018 10:08


Здравейте,следвайки информацията от по-горе си оправих и настроих стъклата отпред,смазах със силиконов спрей и доста се подобри работата,а с грез намазах онази ламарина, по която се плъзга краят на държачката на прозореца.Забелязах,че гуменото-мъхесто в което се движи прозореца може да се измъква и от там малко измяташе,също като прозореца достигаше до края и почти да се покаже,от към страната на страничното огледало и запъваше в някакви уплатнения,от където измяташе,но след смазването му се оправи. Също така като слагаш самия прозорец на винкела с плъзгачи,за който се завива, трябва да има съосие,т.е.прозореца да влезе във гнездото на винкела без да трябва винкела да се придърпва или избутва на някъде. При мен го нямаше и хванах винкела и на място чрез ръчна сила го настроих,за щастие тия метални пластини са сравнително меки и се гънът напред назад,тъй като са проекрирани да издържат на гънене на горе-на долу!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта