Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот dika » Чет 05 фев 2015 16:55


Привет колеги,
Изчетох доста теми по въпроса, но като цяло не открих категоричен отговор на въпроса. Става въпрос за пасата от гаража, който както знаете си е с лупите. Какво мислите за xenon.bg - дано не се приеме като реклама? Замислил съм се за следния комплект: http://xenon.bg/product/76/xenon-express-turbo-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-55w-450-svetlina-golemi-balasti-12-m-palna-garantsia.html
Четох за обгаряне на рефлекторите в лупите? Директно ли се монтира ксенона или се преправя нещо по фаровете? Това задължително ли се случва, препоръчителна ли е профилактика? Кой доказан в София може да направи почистването или рециклирането?
При монтажа с рязане или без рязане на гумения маншон?

Като цяло заслужава ли си инвестицията и разправията?

Благодаря предварително за съветите!




Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот lz2aii » Чет 05 фев 2015 17:18


Според мен ще чуеш много мнения за и против. Аз не съм от най-вещите в тази област, но само ще ти кажа, че като си взех моя Пасат, той беше с ксенон. Карах два-три дена с него и ме заболяха очите нощем. Първата ми работа беше да махна ксенона и да сложа крушки с нажежаема жичка. Дето се вика, родих се втори път. Не мисля пак да връщам ксенона поне засега. Дори баластите съм ги хвърлил някъде по тавана и обмислям да ги харижа на някой, който има нужда. И аз съм чувал, че опичат рефлектора и не ми се експериментира дали е така или не. Нека някой по-запознат си каже и той мнението. Имай предвид, че хубав ксенон не е малко пари.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот KBK » Чет 05 фев 2015 18:07


Колега аз съм със същият ксенон, но този с малките баласти (същата цена, 55W) от около 1.5 години. Много съм доволен, карам предимно нощем и извънградско и светят изключително добре. За периода който го имам ксенона не съм имал никакви проблеми с нещо изгоряло. Преди тва бях с халогенни Night Breaker-и и мога да кажа че разликата е изключително осезаема. Не съм забелязал потъмняване в лефректорите или намален светлинен поток. Едно хубаво регулиране на фаровете и нещата заспиват. Относно монтажа ти трябват 2 метални фасонги - по 9 лева са. В гуменият маншон внимателно се прорязва един отвор през който да минат кабелите, но в комплекта си има уплътнител.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот kris11 » Чет 05 фев 2015 19:29


lz2aii написа:Спор И аз съм чувал, че опичат рефлектора и не ми се експериментира дали е така или не.

Една жена чула някога и си вдигнала краката. Обсонови си мнението с опичането.
Опичат се от температура, а температура има от халогенните лампи. При снеговалеж с ксенон фаровете се покриват със сняг,лед.


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот dika » Чет 05 фев 2015 21:52


KBK написа:Колега аз съм със същият ксенон, но този с малките баласти (същата цена, 55W) от около 1.5 години. Много съм доволен, карам предимно нощем и извънградско и светят изключително добре. За периода който го имам ксенона не съм имал никакви проблеми с нещо изгоряло. Преди тва бях с халогенни Night Breaker-и и мога да кажа че разликата е изключително осезаема. Не съм забелязал потъмняване в лефректорите или намален светлинен поток. Едно хубаво регулиране на фаровете и нещата заспиват. Относно монтажа ти трябват 2 метални фасонги - по 9 лева са. В гуменият маншон внимателно се прорязва един отвор през който да минат кабелите, но в комплекта си има уплътнител.

Привет и благодаря за мненията.
Това с цепването на маншона обаче малко ме притеснява :(
Четох обаче, че кабелите могат да се прекарат отзад, както е показано на тази снимка:
Изображение
Така си затваряш плътно маншона и става културно, но въпросът е какво затваря този отвор тогава (в ляво)?
Какви са тези метални фасонки? От ксенон.бг знаят ли ги тия работи и дали се включат в 25те им лева за монтаж? :)


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот lz2aii » Пет 06 фев 2015 8:09


kris11 написа:Обсонови си мнението с опичането.
.
Еееееее, много си критичен :mhihi . Никога не ми е представлявало чак такъв голям интерес и само споделих какво съм чувал тук-там. Явно е било от неразбиращи, защото след твоето мнение се поразрових малко из нета. Може би ме е подвело понятието цветна температура и температура на отдаване. След като се пообразовах малко съм съгласен на 100%, че ксенона е по-икономичен, по-малко температура отдава и има по-дълъг живот. Ааааа, има и повече яркост, измерена в лумени. Ето малко литература за автора на темата, от която и аз почерпих малко познания :th_up http://luxima.bg/xenon-information-faq.html (дано само не изглежда като реклама, но идеята е в съдържанието на текста, а не в продукта, който се предлага в този сайт).


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот novatora » Пет 06 фев 2015 9:40


В ляво ти е капака за дългите. Там с прорез в пластмасата и маншона от ксенона става по културно. Не забравяай че буксата за късите се включва към букса на ксенона. Тази карантия също пречи доста във маншона. Аз като купих пасата беше с ксенон на късите, дългите, халогени. Беше направен много нескопосано и ми флизаше влага. Гореха често баласти крушки. Един ден си поръчах нови маншони и капаци за дългите и изхвърлих ксенона. Сложих си хубави крушки и съм доволен. Мога смело да кажа че при обилен дъжд с мъгла с ксенона 6000 к нищо не виждах. Сега с крушката е по добре. С филипс екстрем power съм.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот KBK » Пет 06 фев 2015 12:32


Еми колега не случайно оригиналният ксенон е 4300К. С 4300К няма проблеми и на дъжд и на мъгла.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Piqndurnik » Пет 06 фев 2015 13:24


Интересно застрахователите в България как не са се светнали още да отказват да плащат, при наличие на ксенон във фар за халогенна крушка. Мен това ме спира, полицай няма как да забележи.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот novatora » Пет 06 фев 2015 15:49


4300 к и да не е китайски ефтин бохлук. Предишната ми кола бях сложил ксенон на филипс за 380 лв и осветеноста е друга. Нищо общо с китайчетата за 50 лв дето бяха сложили на пасата ми. човека който я купи каза че я копува заради ксенона хахх. Иначе при изправни лупи и рефлектори с добра халогенна крушка свети добре. Засега нямам намерение да слагам пак ксенон. Незнам как ще бъде в бъдеще с прегледите и всички нефабрични джаджи по колите.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот DaDiablo » Съб 07 фев 2015 12:53


Сравнено със светлина от същата кола, с крушки найт брейкър + не знам си колко процента .. ксенона свети в пъти по-добре. 10 лева за един реглаж на стенд, за да не вадиш очите на всички около теб и ще се родиш, буквално.
Единственият минус е, че не топят снега от фаровете. Вчера ми бяха затрупани, докато се движех (по-скоро чаках в задръстването).


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот kambone » Пон 09 фев 2015 21:08


Още един глас за ксенон 4300к. Само си купи качествен ксенон, препоръчвам да избегнеш най-евтините оферти.
Имах 6000к евтин ксенон и след 1.5 години вече сдаде багажа. Смених с 4300к ксенон от колега от форума, който прави фарове във Симеоново и съм супер доволен - страшна осветеност с фабричните лупи сега в това сумрачно и дъждовно / снежно време.
Ако отделиш време и средства да си рециклираш фаровете или поне да ги полираш - ще спечелиш още поне 50% допълнителна осветеност.


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот edi6504 » Пон 09 фев 2015 23:21


Преди нова година купих същия комплект.Според мен светят превъзходно,партидата имаше проблемни баласти не светваха от първия път,аз мислех че проблема е в колата но след една седмица ми звъннаха от xenon.bg да ме питат да ли имам проблем с системата и аз им обясних какво става и те ми казаха за това ми звънят имало и други оплаквания от клиенти ако и аз има проблем да изпратят безплатно малки баласти и така стана за сега да чукна на дърво няма никакъв проблем.През деня съм със smartdrl да не хабя ксенона.Аз съм ЗА! И препоръчвам момчетата от въпросния сайт.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот lz2aii » Вто 10 фев 2015 10:35


Посетих въпросния сайт и разгледах какво предлагат. Като цяло си имам баласти, но трябва да сменя крушките. Предполагам, че трябва да са DC (прав ток), ако съм разбрал правилно. Иначе за цена от 8,85 лева какво да иска повече човек. Остава и да светят добре, грешка няма да има. Ти доволен ли си от твоите? Такива ли си взе http://xenon.bg/product/100/krushka-h7-35w-dc-easy-light.html? Всъщност каква е разликата между AC и DC системите?


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот lz2aii » Пон 16 фев 2015 13:34


Тия дни изкарах баластите от тавана и ги разгледах обстойно, но никъде не пише дали са AC или DC. Информацията, означена на кутията показва: "Ballast for 35 W, V in 9-16 V, V norm 13,2V, I norm 3,2A, I in max 20А, P out 35W norm, T case -40+105 C. Дори не е означен производител и произход. Така не мога да преценя дали са хубави, от какъв клас са. Знам само, че колата е докарана от Италия с тези баласти.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 192 госта