Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Snuupy » Пон 16 фев 2015 13:43


dika написа:Привет колеги,
Изчетох доста теми по въпроса, но като цяло не открих категоричен отговор на въпроса. Става въпрос за пасата от гаража, който както знаете си е с лупите. Какво мислите за xenon.bg - дано не се приеме като реклама? Замислил съм се за следния комплект: http://xenon.bg/product/76/xenon-express-turbo-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-55w-450-svetlina-golemi-balasti-12-m-palna-garantsia.html
Четох за обгаряне на рефлекторите в лупите? Директно ли се монтира ксенона или се преправя нещо по фаровете? Това задължително ли се случва, препоръчителна ли е профилактика? Кой доказан в София може да направи почистването или рециклирането?
При монтажа с рязане или без рязане на гумения маншон?

Като цяло заслужава ли си инвестицията и разправията?

Благодаря предварително за съветите!

Заслужава си на 100%, аз съм с Polo, на рефлектори, добре регулирани и имаше ненормална разлика с халогените, които бяха Osram Cool Blue! Взет и монтиран в Xenon.bg, AC type, дигиталните баласти, общо всичко с монтажа ми дойде на 130лв с 12 месеца гаранция. Единственото което се реже, са капаците на фара, за да минат буксите и кабелите за ксенона... мене не ми е проблем, а и е добре направено. Инвестицията си заслужава на 100%, поне за мен. Аз лично се спрях на 5000К ксенон, защото ефекта е хубав, чисто бяла светлина и е с минимална загуба на лумени, спрямо 4300К.

При AC системите с дигитални баласти електродите на ксеноновите крушки се износват по-бавно, което удължава живота им
2 При една и съща консумирана мощност от 35W, AC системите с дигитални баласти отдават с около 50% повече светлина от DC системите
3 Не важи за всички цокли




Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот lz2aii » Пон 16 фев 2015 14:04


Това за по-бързото износване на електродите при DC баластите ми е ясно. Проблема е, че не мога да разбера моите баласти какви са поради липса на означения върху тях. От там не знам и какви крушки да си поръчам.
Едит: Сега видях, че най-отгоре на кутията пише "HID - electronic ballast for xenon light bulbs", а най отдолу " Danger, max 25 KV high voltage"


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Vladislav.lilov » Вто 12 дек 2017 12:07


Колеги,и аз да попитам,значи дилемата ми е следната. Така и така ще слагам нови фарове, мойте са тотал щета, ще купя нови от магазина на hella, това е ясно, обаче въпроса ми е да слагам ли ксенон или след като са нови фаровете мога да мина само с крушки? (да вметна че в момента са много зле фаровете ми направо свещ.без да преувеличавам, халогените ми светят повече от фаровете)


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Danny boy » Чет 14 дек 2017 18:50


Слагай!
На ваг фаровете чеп за зеле не стават и нови.
Грехота е на фар с лупа да не сложиш ксенон.
Само един съвет,слагай и един модул за дневни светлини на дългите на 30%.
И си почти вечен, h7,4300к на 55w дигитални баласти.
Тоя филм го играя 10г. вече.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 дек 2017 19:10


Благодаря за съвета колега,а ако не съм нахален да те попитам защото явно си наясно, ако купя Тунинг фарове? Намерих едни нови за 380лв с ангелски очи? Какво мислиш?


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Danny boy » Пет 15 дек 2017 14:18


Мисля ,че трябва да си вземеш два втора употреба в прилично състояние оригинал,да пляснеш ксенона и така...


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Vladislav.lilov » Пет 15 дек 2017 15:36


Е, пробвах но не намерих читави.повярвай предпочитам да дам 200-250 лв за два втора употреба пред 450лв нови но няма като хората.Все пак благодаря за съвета, ще се придържам към първия вариант с новите и ксенон.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Danny boy » Пет 15 дек 2017 18:02


Има един човек,който може да ти възстанови твоите фарове,дори да ти вгради лупи в тях ако покритието на твоите е много зле,и да ти полира и защити стъклата,но незнам колко ще ти излезе.Има тема във,, сервизи,, (Старахил Тошков се казва ,от София е)можеш и ксенона да вземеш от него.Поне можеш да се поинтересувал какво може да се направи и колко би ти струвало. Афтърмаркет фаровете са си кофти тръпка и аз бих предпочел да си оправя моите оригинални отколкото да дам една кофа с пари за боклуци.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот Vladislav.lilov » Пет 15 дек 2017 22:13


Благодаря за инфото за човека, ще се поинтересувам колко би ми излязло, но без да съм предубеден, си мисля че все пак става на въпрос за едни фарове, смисъл това не е кой знае какъв консуматив за да тръгна да се занимавам с пълна рециклация на старите като мога да купя нови, а й незнам дали споменах но аз мисля да си взема отново на hella каквито са и оригиналните, доколкото занам пак те правят оригиналните на пасатите само дето на самите фарове пише vw.Все пак информацията е много ценна, благодаря колега.


dEcLiNe7
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 19 авг 2016 0:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 5.5 - слагане на ксенон за и против?

Мнениеот dEcLiNe7 » Нед 24 дек 2017 3:19


Колега,моите фарове също бяха тотал щета,купих си 2 чисто нови Hella и се чудих дали да сменям старият ксенон,защото преди това нямаше грам фарове.Сложих новите фарове и старият ксенон за проба,минах стенд и О,ЧУДО... Фаровете светят много и не залепяват насрещния,също не натоварват зрението и вече година не са мръднали :biggrin



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 55 госта