Passat B6 проблем с чистачките

Техническа и сервизна информация за Passat
kremba77
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 06 ное 2013 19:04
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 проблем с чистачките

Мнениеот kremba77 » Съб 07 мар 2015 20:07


Здравейте Колеги,

Днес след обилния снеговалеж си изчистих колата, като запалих колата чистачките ми работиха, но след известно време спряха да работят.
Моля, за мнения дали проблема е в моторчето на чистачките или имам изгорял бушон.

Благодаря предварително !




Потребителски аватар
b60_460
Мнения: 103
Регистриран на: Вто 16 сеп 2008 11:36
Автомобил: Passat B6 1.9 TDI
Двигател: BXE 2006
Местоположение: Бургас

Re: Passat B6 проблем с чистачките

Мнениеот b60_460 » Сря 11 мар 2015 23:27


виж дали това няма да ти помогне http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=402614


Потребителски аватар
Toshko83
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 25 фев 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B6 проблем с чистачките

Мнениеот Toshko83 » Вто 27 фев 2018 19:50


Здравейте,
при същото се случи снощи. От студа ли, незнам, но днес само задната тръгва, а предните.... тц..
Съвети? :)
Благодаря ви.


radogetov
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 19:40
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Видин

Re: Passat B6 проблем с чистачките

Мнениеот radogetov » Чет 08 мар 2018 16:36


Аз имах подобен проблем преди седмица. Задната бачка, пръскалките и отпред и отзад работят, но предните чистачки не.Оказа се, че основата на рамото е "подпряна" от малко парче лед и някаква защита спира моторчето когато усети че нещо го запъва за да не изгори. Изчистих леда, с лаптопа изтрихме грешката и всичко се оправи. Сега си работят идеално.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 проблем с чистачките

Мнениеот Asko VW » Съб 10 мар 2018 10:53


Миналата сряда (28.02) се наложи да отида на работа с колата, преди да тръгна я разчистих, включително до колкото можах и пространството под предния прозорец, до колкото можах, защото имаше доста сняг и лед в него и не можах съвсем да го почистя, пък и бързах (все пак тръгвах за работа), скоро след като потеглих ми направи впечатление, че чистачка пред мен (тази пред водача) започва полека да си измества позицията, т.е. не слиза до долу и същевременно в другата посока започна да закача края на стъклото от страни. Ограничих до колкото може ползването на чистачки и така стигнах до работа. Там се заех да огледам какво се случва, поразчистих колкото можах още и ми направи впечатление, че в основата на рамената има натрупан доста лед, който беше здраво стегнал и не искаше да се махне. Оставих колата на слънце да я пече и после се върнах обедната почивка. Въпреки отрицателните температури слънцето си беше свършило работата и леда беше поотпуснал, с почукване го отлепих, почистих напълно пространството и наместих чистачката в правилната позиция.
Докато извършвах тази дейност забелязах нещо което бих нарекъл конструктивен недостатък (да не кажа недомислица), пластмасата под стъклото, която оформя нещо като ваничка в която се стича всичко от предното стъкло е проектирана така, че най-ниските й части са точно там къде то са основите на рамената на чистачките, където се свързват със задвижващите оси чрез шлици. Съответно почти всичко стичащо се от челното стъкло се оттича на там, при нормални температури това не е проблем, но при отрицателни температури всичко там започва да замръзва (буквално се образуват буци лед в тази област), което е предпоставка за блокиране на чистачките, а в моя случай частично превъртане на оста в рамото (това е признак за износване, който може да ми създаде доста ядове :confused ).
Извода от цялата тази алегория е, че за да не ни дават ядове чистачките в студено време трябва винаги добре да почистваме от лед тази зона в основата на чистачките, когато е възможно де, понякога е доста трудно да го махнеш, а освен това се образува и в движение :mad


Потребителски аватар
4i4o_ivo
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 08 яну 2012 23:04
Автомобил: VW Passat b6 TDI 4M
Двигател: BKP 2007
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Passat B6 проблем с чистачките

Мнениеот 4i4o_ivo » Вто 15 май 2018 22:08


Здравейте,

И аз на свой ред да се оплача от предните чистачки на Passat 6 седан, Проблемите ми са, че не всеки път сработват - много използвам импулсното и когато пръскам директно с течност, симптома е един - забавяне и то понякога не много малко... Пък от зимата 2017/2018 една сутрин съвсем отказаха за около 2 часа докато пътувах.. като напече слънцето и се оправиха... грешка разбира се няма, но диагнозата е - електродвигателя - ремонт/ сервизиране или нов.

Аз към момента нищо не съм правил, защото е сравнително рядко.

Поздрави



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikivel и 82 госта