Passat B8 - обща информация

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Danny boy » Пет 25 сеп 2015 17:43


Няма нищо по хубаво от това да караш една красива нова кола бавно,тежко.
За къде бързате не знам,онова там ви е сигурно.




zorovl
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 28 дек 2012 21:39
Автомобил: vw passat B8
Двигател: 2015
Местоположение: Благоевград

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот zorovl » Пон 21 дек 2015 21:50


Здравейте колеги,
Днес ми направи впечатление, че във вътрешността на двата фара ми се образува запотяване. Каква може да е причината. Фаровете са LED с динамично осветление в завой. Само да уточня че днес беше много магла война.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 21 дек 2015 23:06


Карай,и си питай питанката.
Ако ръждясат ще ти ги подменят по гаранция.
Един колега от Шкода форума се оплаква от запушен радиатор на парното на кола 2015г.
Твоето са бели кахъри.


Essien1
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 07 авг 2016 18:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Essien1 » Съб 13 авг 2016 6:32


Здравейте!
Как ви се струва цвят "Crimson red" на Passat variant B8? Някой виждал ли го е на живо?


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот KGL » Чет 01 сеп 2016 18:24


Поръчах моя красавец Alltack. Сега чакаме 2-3 месеца!


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот KGL » Сря 07 сеп 2016 10:46


Essien1 написа:Здравейте!
Как ви се струва цвят "Crimson red" на Passat variant B8? Някой виждал ли го е на живо?


Този цвят избрах, на калибриран дизайнерски монитор изглежда супер. Исках оранжа, но ми казаха че са го спрели, за това избрах това червено. Има и още един вариант червено което е по светло!


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Plehi » Вто 13 сеп 2016 22:15


След притежание на доста автомобили от немските автопроизводители в момента се опитвам да се наслаждавам на Passat B8 Variant DSG/150.
Споделям мнението , че не се спазват сроковете на доставка при поръчка на автомобил независимо дали е от "Порше Изток" или Юг.
Като цяло "най-впечатляващото" е , че при 642км пробег се счупи скоростната кутия безвъзвратно и успя да ми развали началото на отпуската. Всичко на всичко ми изчезна задна скорост и колата влезе в авариен режим и не къде да е , а точно в гр.Бургас. Там не успяха да установят проблема една седмица. В последствие го установиха , че няма как да се ремонтира и ще ми я подновят гаранционно с нова , което се случи след около седмица и половина. Няма да коментирам , че седях на улица около два часа и половина докато дойде пътна помощ. В крайна сметка момчето с рапатрака обясни , че са му се обадили 5 минути преди да беше пристигнал до мен. След смяна на кутията и аз вече имам шумове отпред в ляво. Върнах я за рекламация и ми обясниха да карам така ,тъй като всичко било наред. Разправиите , които имах ще ви ги спестя :)
Относно разхода това , което си пише по компютър това и си харчи. Помощните системи работят прилично. Динамиката на автомобила също е задоволяваща. Удобни за мен екстри са навигацията и добре работещият климатроник.
Карайте си със здраве колите и не му мислете - тепърва ще става по-зле ;)


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот KGL » Съб 17 сеп 2016 8:15


Размера на 17" джанти, 7Jх17 ли е?


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот StS » Съб 29 окт 2016 10:09


KGL написа:Поръчах моя красавец Alltack. Сега чакаме 2-3 месеца!


Колега, като дойде и го покараш - пусни във форума впечатления и малко снимки. Със DSG ли е или ?


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот KGL » Пон 31 окт 2016 12:20


Поръчах го със 7-степенно DSG., Ще дам впечатления и снимки!


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот KGL » Пет 09 дек 2016 11:37


Така, от една седмица съм с новото возило. Съвсем пресни впечатления: Магистрално каране София- Свиленград - София. Адаптивния автопилот много ми хареса, настроих го на 130, без мигач ти се опъва доста при смяна на лентите, практически колата сама се кара. От време на време ти казва да поемеш управлението, като проверка да не си заспал. Разход 6,9/100
Първо негативно впечатление, когато си опреш ръката на тапицерията на прозореца остава дупка от лакътя. сега се възстановява, но предполаган че при продължително ползване ще се деформира трайно и ще стане грозно. Вече внимавам къде си държа ръката.


begbicha80
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 11 дек 2016 17:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот begbicha80 » Нед 11 дек 2016 17:24


Ето защо сега ще сглобя едно много хубаво писмо на немски с прикачен запис на тракането до централата в Германия, да видя техния отговор.

Колега, докъде стигна сагата с тропането и добра ли се изобщо до централата в Германия? Имаш ли някакво становище от тях


Etalon21
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 09 окт 2016 20:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Etalon21 » Съб 08 апр 2017 8:17


Здравейте, нека и аз да се включа по темата - вече от повече от 3 месеца се радвам на Passat B8, Variant, Highline, DSG6, 4 Motion, 190 HP.
За сега се наслаждавам максимално на колата, имам някакви минимални забележки, но като цяло положителните емоции са много повече!
Малко ми е странно, че все повече коли от модела се срещат по улиците, но тук не е много активна точно тази тема. Та нека да се включа и да подбутна малко...


Rudaron
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 03 мар 2017 16:17
Автомобил: VW ARTEON ELEGANCE 200PS 4M
Двигател: ABDTUAX1 2022

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Rudaron » Нед 23 апр 2017 12:26


Привет,
От 2 месеца карам абсолютното същата конфигурация като колегата Etalon21. До този момент имам само положителни емоции, автомобилът е доста добър и се държи перфектно на пътя. И аз донякъде се учудвам на големия брой пасати B8, които виждам по улицата /имайки предвид цената му/, но предполагам голяма част от тези автомобили са служебни, каквато е и моята...А колата е просто перфектна за семеен автомобил, на фона на супер тясната Инсигния, която карах 4 години преди тази:)


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Piqndurnik » Пон 24 апр 2017 10:16


Etalon21 написа:...Малко ми е странно, че все повече коли от модела се срещат по улиците, но тук не е много активна точно тази тема. Та нека да се включа и да подбутна малко...

Хората пишат по форумите основно за проблеми. На нова кола какви проблеми да има?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobiturboto и 66 госта