В момента е Нед 18 ное 2018 16:24
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 233 мнения ]  Отиди на страница Предишна 18 9 10 11 1216 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Пон 13 ное 2017 17:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant B8
Двигател: 2_0 TDI [150HP] 2015 г
KGL написа:
19300км - блокира хедъп дисплея. Ползвал съм го 10 пъти. Днес след инспекция в сервиза ми казаха, че ще сменят целия модул!
За сега, за близо година разхода в градско каране ми е 8,5/100!

Хм, неприятно, добре че имаш гаранция. Защо не го ползваш, изглежда ми практично нещо? И аз отчетох 8,6 разход, въпреки че не е много показателно само от едно засичане на резервоар. Миля си, че сега със зимните гуми ще е малко повече. Като стана дума за това, на колко си държите напомпени гумите? Според указателната табела, моите трябва да са от 2,3 до 2,6 (че дори и 3,0 при пълно натоварване!) Бях ги направил летните на 2,6 и честно казано возеше доста твърдо. Сега зимните ги оставих на 2,4 и возят по-добре.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 15 ное 2017 8:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288
vincenzo85 написа:
От къде е закупено калъфчето и на каква цена? Това означава ли, че трябва всеки път да се вади ключа от калъфа за да може да се използва?

Е да, трябва. Но реално се свиква супер бързо и дори не се усещаш - даже си ползвам keyless функцията, просто като наближа гаража изваждам ключа от калъфа.
Ето линк: http://www.ebay.co.uk/itm/FOBSHIELD-far ... 2633473310

Иначе и моят разход е 8.5 градско. Явно са го заковали доста стабилно, което е логично за автоматик де...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 15 ное 2017 17:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Цитат:
Хм, неприятно, добре че имаш гаранция. Защо не го ползваш, изглежда ми практично нещо? И аз отчетох 8,6 разход, въпреки че не е много показателно само от едно засичане на резервоар. Миля си, че сега със зимните гуми ще е малко повече. Като стана дума за това, на колко си държите напомпени гумите? Според указателната табела, моите трябва да са от 2,3 до 2,6 (че дори и 3,0 при пълно натоварване!) Бях ги направил летните на 2,6 и честно казано возеше доста твърдо. Сега зимните ги оставих на 2,4 и возят по-добре.

Ползвам го, но когато караш със слънчеви очила, които са поляризирани, нищо не виждаш на този дисплей! Иначе е супер удобно, особено когато пуснеш автопилота и лайн-аситанса!
Моите гуми и зимните и летните ги държа на 2,4

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Нед 19 ное 2017 16:22 
Извън линия
Потребителски аватар

KGL написа:
Цитат:

Ползвам го, но когато караш със слънчеви очила, които са поляризирани, нищо не виждаш на този дисплей! Иначе е супер удобно, особено когато пуснеш автопилота и лайн-аситанса!
Моите гуми и зимните и летните ги държа на 2,4

Днес за първи път тествах ACC на по-дълъг извънградски път, страшно удобно нещо, независимо дали на магистралата или извън нея, особено ако пътувате няколко коли и ти караш зад предния, само въртиш волана! Нямам line assist но ми е интересно какво точно прави: сигнализира ако не спазваш лентата или сам извършва корекции?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Нед 19 ное 2017 17:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:

Днес за първи път тествах ACC на по-дълъг извънградски път, страшно удобно нещо, независимо дали на магистралата или извън нея, особено ако пътувате няколко коли и ти караш зад предния, само въртиш волана! Нямам line assist но ми е интересно какво точно прави: сигнализира ако не спазваш лентата или сам извършва корекции?

Line assist те държи в лентата, без мигач е трудно да пресечеш лентата, от време на време те кара да пипнеш волана, за да разбере, че не спиш. Ако си заспал или нещо по-лошо, паркира колата в дясно!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Нед 19 ное 2017 18:27 
Извън линия
Потребителски аватар

KGL написа:

Line assist те държи в лентата, без мигач е трудно да пресечеш лентата, от време на време те кара да пипнеш волана, за да разбере, че не спиш. Ако си заспал или нещо по-лошо, паркира колата в дясно!

Излиза че при АСС+line assist колата на практика се движи сама :eek

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Нед 19 ное 2017 18:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, много е готино, особено като подкараш надалече!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Вто 21 ное 2017 12:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Жестока работа, настигаме Tesla :biggrin
Някой знае ли, дали и как може да се настрои Start/Stop да е изключено, когато запаля колата?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Вто 21 ное 2017 17:16 
Извън линия
Незабравим член
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Може, но не е лесно.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 22 ное 2017 8:51 
Извън линия
Потребителски аватар

А защо искаш да го деактивираш за постоянно? Изключвай го от бутона докато караш и готово! Според мен е много удобна функция особено когато си в задръстване!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 22 ное 2017 9:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGC 2013
По-добре е да се обърне логиката и да се пуска само когато си в задръстване.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 22 ное 2017 10:47 
Извън линия
Потребителски аватар

netizen написа:
По-добре е да се обърне логиката и да се пуска само когато си в задръстване.

И аз така мисля, не искам да го изключа напълно, а просто да е изключено като запаля и ако искам да го пусна. Когато съм на светофар/задръстване и стоя на едно място дълго време нямам нищо против, но в останалите случи когато спра за секунда и колата изгасне ме дразни.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 22 ное 2017 12:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Както казах и по-горе, не натискай до край педала на спирачката и няма да гасне!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Вто 28 ное 2017 19:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288
Някой знае ли дали климатроникът има газов анализатор? Според книжката има, но на положение Auto доста често усещам изгорели газове отвън. Доколкото разбирам начина на функциониране на системата, би трябвало да спира притока на въздух веднага, щом усети мръсен въздух и той да не стига до носовете ни. Но аз усещам външни газове. При вас има ли го този проблем?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B8 - първи впечатления Публикувано: Сря 29 ное 2017 9:13 
Извън линия
Потребителски аватар

От менюто на климатроника пускам функцията Clear Air, докато вися в задръстването.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 233 мнения ]  Отиди на страница Предишна 18 9 10 11 1216 Следваща

Всички времена са UTC+02:00