Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот dhcp » Пет 01 юни 2018 2:19


magdanoz написа:
rpetrow написа:Аз махнах моя катализатор. Уж изолираха втората ламбда, но пак си светва чека (изолирането не действа). Като светне чека влиза в авариен режим и ти завишава разхода леко. В Адлерауто ми искат 150 лв май беше за изолиране software-но на втората сонда. Ако знаете някъде другаде по-тънко ще е много добре, но механичното изолиране много често не работи.



На мен също ми казаха тази цена и не мога да намеря по-тънко за сега.Но ще слагам ГАЗ и майстора ми каза ,че може да направи така че газовия компютър да трие тази грешка от 2рата сонда. А дано да стане:) Ще пиша за резултат.


И като се активира тая опция цирка става пълен!




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот zografski » Пет 01 юни 2018 8:29


тва ще да е няква иновация в ГИ :D :D


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот dhcp » Пет 01 юни 2018 11:37


Каква иновация? ГИ с обд комуникация... Има ги от години.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот zografski » Пет 01 юни 2018 12:33


това да, но да ти чисти грешките за ламбда сондите, при положение, че си ги махнал :D тва го чувам за 1ви път. Да не говорим, че има коли с по 4 сонди, като например 2.8 и 3.2, там става само със софтуерно изолиране (дори само за задните 2), Поне аз не знам за друг начин да не вдигат грешки.


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот dhcp » Пет 01 юни 2018 19:27


Мхм. Аудито ми беше с 4. Две за смесите и две за инспекция на катовете. Дали ще са две или четири е все тая. Ако ти се занимава с втулки, пурченце катализатор и тем подобни шамански истории можеш да си играеш. Аз винаги съм ги изолирал софтуерно и съм забравял за ядовете, на битурбото се наложи да ходя повторно за изолация, защото палеше чека, но пари за втория път не са ми вземали.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот silent » Съб 02 юни 2018 13:24


Фобоския газов инжекцион с ОБД има опция да трие грешките, но реално не може да трие грешките поне тези от ламбдите и поне при мен....


rpetrow
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 25 сеп 2016 23:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 1.8t awt втора ламбда сонда

Мнениеот rpetrow » Съб 02 юни 2018 20:57


Моята ГИ е с ОБД и единственото в което се изявява това "триене" на грешката е лампата да угасне, когато рестартираш колата. На мен сега като светне, просто гася колата за няколко секунди и после паля и лампата угасва.Но това не е решение. Лампата светва почти всеки път на извънградско. Градско няма проблеми. Иначе за нормите се надявам на газ да ги покрия, ако не, един катализатор е към 400 лв ( неоригинален) и сондата ще си влезе в нормите.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch и 55 госта