b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисьори

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисиори

Мнениеот Pet_rov » Вто 10 ное 2015 14:22


За колегата от Ловеч - на моя В4 оригиналните бяха маслени - смених ги пак с такива Монро. 4 години нямам проблеми с тях.




Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисиори

Мнениеот DimitarBT » Вто 10 ное 2015 17:14


Абе и мен ме съмнява да са газови оригинално...ама пусто не мога да видя сега с какви съм.Ивинтуално чак като ги сваля.Иначе щяло много да се люшка с маслени....


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисиори

Мнениеот jlechev » Вто 10 ное 2015 18:36


здравеите приятели

благодаря на всички които ми помогнаха с съвети и инфо и бяха съпричасни с проблема ми , дано темата помогне и на други хора с избора на амортисиори!

успех на всички


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисиори

Мнениеот pe6kata » Вто 10 ное 2015 21:13


Така четейки, незнам доколко си помогнал на някой в избора и доколко си го объркал.
ВИждам че се говори само за типа амортисор, маслен или маслено-газов, без да се споменава за класове.
Амортисорите нямат отношение към типа купе (комби или седан), типа двигател или към твърдостта на пружините. Не определят и височината на колата (с уговорката че са за конкретния модел).

Оригинално Б4-ките излизат с маслени амортисори.

Сериозните марки за окачване имат две серии - и маслени и маслено-газови амортисори.Сеиозните за мен марки са Закс, Буге и Билщайн.
Акцентът на масления е комфорта, на газовия е стабилността, по-твърд е, доколкото може да се говори за стабилност при стоково окачване.
Като заклет фен на Закс, за мен лично най-доброто на пазара откъм стоков амортисор, е Закс Супер Туринг с цена от около 180лв/бр на преден амортисор.
Маслено-газовият Закс Адвентидж е на цена около 140лв/бр.
На ежедневните си коли винаги съм карал със Закс Адвентидж, но на последния пасат наскоро монтирах амортисори от серията Супер Туринг и съм много доволен - возията е едновременно стегната и комфортна /макар и малко взаимоизключващо се да звучи/


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисиори

Мнениеот jlechev » Вто 10 ное 2015 23:07


pe6kata написа:Така четейки, незнам доколко си помогнал на някой в избора и доколко си го объркал.
ВИждам че се говори само за типа амортисор, маслен или маслено-газов, без да се споменава за класове.
Амортисорите нямат отношение към типа купе (комби или седан), типа двигател или към твърдостта на пружините. Не определят и височината на колата (с уговорката че са за конкретния модел).

Оригинално Б4-ките излизат с маслени амортисори.

Сериозните марки за окачване имат две серии - и маслени и маслено-газови амортисори.Сеиозните за мен марки са Закс, Буге и Билщайн.
Акцентът на масления е комфорта, на газовия е стабилността, по-твърд е, доколкото може да се говори за стабилност при стоково окачване.
Като заклет фен на Закс, за мен лично най-доброто на пазара откъм стоков амортисор, е Закс Супер Туринг с цена от около 180лв/бр на преден амортисор.
Маслено-газовият Закс Адвентидж е на цена около 140лв/бр.
На ежедневните си коли винаги съм карал със Закс Адвентидж, но на последния пасат наскоро монтирах амортисори от серията Супер Туринг и съм много доволен - возията е едновременно стегната и комфортна /макар и малко взаимоизключващо се да звучи/

Маслено-въздушни такива сложих аз и градът спи!
Фен съм на монро вече с цена 90за преден и 60 за заден


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисиори

Мнениеот jlechev » Съб 14 ное 2015 11:34


DimitarBT написа:Абе и мен ме съмнява да са газови оригинално...ама пусто не мога да видя сега с какви съм.Ивинтуално чак като ги сваля.Иначе щяло много да се люшка с маслени....

по добре да се люшка отколкото да зимаш дървото на всяка дупка а и като не са изхабени масленте си е добре возенето няма никво люшкане , нямаме пътища за газови амортисиори!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта