Passat B5 - утечка на ток 0.35

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот plameney » Чет 23 фев 2017 11:57


Eduard34 написа:Забелязах че свети тази лампа а до сега никога не е светела помагайте каква може да е тази лампа

Това е диода на допълнително монтирана аларма.Вероятно колата ти е италианка.Проследете алармата.Вероятното и местонахождение е под раширителния съд,на гредата която продължава напред към бронята.Поне на няколко пасата съм виждал там да стои.




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 23 фев 2017 23:54


Dpop голямо :bowdown . Крис11, шарана е 2002ра, следващата маска след този на твоята снимка. Утечката е мерена по метода с разкачената клема, след 20тина минути престой. Значи нищо не е замерено правилно. Ще пробваме по другия начин. По колата е сменяно радиото с китайче с навигация. Колата има проблем със задна лява врата- забравих да го пиша в предния пост. Нямаше я "цуцката", която вратата натиска като се затвори. И на таблото свети датчика за отворена врата и пише че е задна лява. Сложихме нова "цуцка", но тва пак продължава да свети, а плафоните гаснат. Тва там освен цуцката май и микре трябва да има в бравата, явно е заминало.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот kris11 » Пет 24 фев 2017 20:19


polovera_9n3 написа: Тва там освен цуцката май и микре трябва да има в бравата, явно е заминало.

Стига глупости!! Шарана да не е недоносче като Голф4 И Пасат Б5 и сие с тия глупави микрета. Баш си е хубав бутон с презерватив. В понеделник мога да кажа откъде съм купувал Ауто хелп или ??/ под 5 лв е бутона с презерватива/ Офф миналата г. я оставих да сменят олио и ф-р -после презерватива на лявата го нямаше и купих нов бутон- само сложих презерватива.
Временно върши раборта 1 гумена лепка 2-3 мм дебела лепната на вратата на мястото където опира бутона.
Щом е сменяно радиото - ровете там


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 24 фев 2017 23:35


Мерси, ще пиша като/ако има резултат. :love.vwclub


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 06 мар 2017 18:28


Развитие- до някъде. Външната аларма е премахната, акумулатора спря да пада. По проблема със заданата лява врата- новата цуцка работи- командва плафоните, като отвориш святкат, като затвориш гаснат, но на таблото продължава да свети индикация за отворена задана лява.... разглобихме вратата да видим там какво става- и.... на бравата пише Форд, няма микре, всички тоци ок, отключва, заключва, но дава че е отворена.... май проблема ще е към комфорта, който мислехме, че е пред предната шоф.седалка, ама се оказа, че е заврян навътре нейде из таблото...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот kris11 » Пон 06 мар 2017 20:10


polovera_9n3 написа:май проблема ще е към комфорта, който мислехме, че е пред предната шоф.седалка, ама се оказа, че е заврян навътре нейде из таблото...

Това да не е недоносче Пасат Б5 ?? още 04.1998г е преместен и наврян надълбоко под волана :wink
:Mr Green Fun малей , колко много има да благославяте. :mrgreen . Добре е наврян навътре пред кормилото , а пък що кори има за сваляне......
Бутона в страни на кората само се дърпа / наблизо е до гуменото уплътнение. Като рибя кост е накрая , обикновено се късаВлиза в 1 втулка с отвор м/у 2,5 и 3 мм , но нямаш достъп да го избуташ отвътре и на напъна навън се къса.Хоризонталната кора има 4-5 винта, но трябва да се махне и винта на централната кора/ обхваща радио и климат, за да може да се дръпне леко надолу и освободи лявата кора. Абе приготви мамата и Валидол.
Няма микро ключе има си бутон на колонката м/у двете врати долу с презерватив. Има го като резервна част / с 3 извода е. / Утре мога да поглдна откъде съм го купувал Аутохелп мисля - под 3лв е


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 07 мар 2017 17:18


:mhihi За задната врата - ясно- там разглобихме всичко, видяхме, че всичко е ок и няма проблем. Копчето с цуцката работи.Сменихме го. Но вчера сутринта колегата я закара в Хасково в един сервиз да и слагат газ. Остави му колата там щото трябвали 2 3 дни за да се сложи. Тъкмо се прибира в Кърджали и ония му се обажда и казва, че няма да успее да и сложи газова уредба и одеве отидохме до Хасково и си я взехме обратно :mhihi


Потребителски аватар
biser.georgiev2
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 16 яну 2017 22:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот biser.georgiev2 » Пон 13 мар 2017 16:45


И аз съм с пасат б5 и имам голяма утечка..3 ампера... проблема е, че се появява от време на време. Бях спрял всички плафони, сд, прозорците и заключвах с ключа и пак я имаше. :horror Проверил съм комфорт модула там е сухо и няма никакъв проблем с кабелите. Остана да е някое микроключе, но ще търся на коя врата е... Някой може от колегите по-горе може ли да ми каже къде са буксите за задните врати?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат б5 утечка на ток

Мнениеот kris11 » Пон 13 мар 2017 20:26


biser.georgiev2 написа:И аз съм с пасат б5 и имам голяма утечка..3 ампера... проблема е, че се появява от време на време.

3А е много много. Ам си уточнн това бензинов ли е или локомотовен двигател ?
1.Отвори кутията на комфорт модула и провери състоянието на платката - зеленясали дири, липсващи дири. Сега , че е сухо не означава ,че не наводняван
2. Музиката / радиото/ щатно ли е или е сменяно? Бас в багажника ??
3. Аларма допълнителна??
Ако всичко е щатно - алтернатор -диоден блок или диодите за подмагнитването , може и реле регулатор. Измери напрежението на зареждане на акумулатора при ПХ и под товар .фарове,нагревател задно стъкло, климат троник/компресор Пиши колко е на ПХ и под товар. Под товар подай газ и вдигни оборотите на 3к - колко е напрежението ?

И това отвреме навреме - огледай за оголена изолация на някой проводник в моторното


Потребителски аватар
biser.georgiev2
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 16 яну 2017 22:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 - утечка на ток 0.35

Мнениеот biser.georgiev2 » Пет 17 мар 2017 20:31


viewtopic.php?f=6&t=465107

Тук е описано всичко за колата и проблема. Всичко около комфорт модула е ок, CDто е sony xplod допълнителна музика няма. Алармата е оригинална.. майстора ми каза, че ако е алтернатора няма да зарежда добре, но той си е ок. Забелязах, че някой път като отворя предна дясна врата плафоните изчезват и ми се губи предна лява тоннолона... Тя само пръщи за момент като дам контакт и като угасям.... Направо не знам какво да правя.. покрай шофьорската врата кабелите са проверени и всичко е ок


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Passat B5 - утечка на ток 0.35

Мнениеот georgebonev » Пет 17 мар 2017 21:09


biser.georgiev2 написа:...Забелязах, че някой път като отворя предна дясна врата плафоните изчезват и ми се губи предна лява тоннолона... Тя само пръщи за момент като дам контакт и като угасям.... Направо не знам какво да правя.. покрай шофьорската врата кабелите са проверени и всичко е ок

А покрай пасажерската врата как са нещата?


Потребителски аватар
biser.georgiev2
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 16 яну 2017 22:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 - утечка на ток 0.35

Мнениеот biser.georgiev2 » Пет 17 мар 2017 21:23


Махах кората всичко е наред остана само да проверя снопа с кабели които отиват към нея, но може би ще го направя утре ако ми остане време. Всъщност май и аз имам допълнителна аларма защото имам такъв диод под бутона за аварийните, но нито имам дистамционно нито нищо така ми я продадоха само с 1 ключ без дистанционно. Дайте варианти къде да я търся..



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Hari1986, Shamata и 79 госта