Пасат Б5 автомат 2.8 4x4 автоматик трудно преместване на лоста

Техническа и сервизна информация за Passat
<Ro_ja>
Мнения: 182
Регистриран на: Пет 15 фев 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:

Пасат Б5 автомат 2.8 4x4 автоматик трудно преместване на лоста

Мнениеот <Ro_ja> » Нед 03 яну 2016 23:54


Здравейте колеги.Купих въпросната кола преди няколко месеца и до преди седмица всичко беше ок.Сега ми се налага да карам колата от неделя на неделя през другото време си стои в гаража.Проблема е следния като запаля колата с много мъка избутвам лоста от паркинг на директна.Като се има в предвид,че след като я запаля задължително тръгвам след 5 мин. не по рано.Когато след една минута да речем мъка,да изкарам от паркинг и включа директна изкарвам от гаража слагам пак на парк и заключа гаража пак като реша да тръгна пак се мъча около минута да вкарам на директна и после като я покарам малко да речем 50 км и се оправя и всичко е ок.От какво може да се получава това все едно пред скоростния лост има някакъв зъб и като го прескочи и включва без проблем.Ако някои може да помогне с нещо ще се благодарен.




turlaka
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 13:41
Автомобил: PASSAT 1.9 TDI 130 hp Tiptronic
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Пасат Б5 автомат 2.8 4x4 автоматик трудно преместване на лоста

Мнениеот turlaka » Пон 04 яну 2016 16:12


Здравей колега, при мен имаше сходен проблем, оправи се по следния начин, копирам мнението си от моята тема, дано помогне


"Финално да кажа, че установих кога става това прещракване. Тъй като ми го направи още един два пъти при натисната до долу спирачка се зачудих защо - и установих. При спряна кола (независимо на наклон или равно) съм на D или R дърпам ръчната и ако включа директно на P и отпусна кръчната задължително последващо превключване към D или R e съпроводено от въпросното прещтраакване. Ако, обаче, първо вдигна ръчната включа на N отпусна спирачката и после включа на P няма и помен от прещракване. Колегата novatora го беше написал това, но останах с впечатлението, че се прави само при наклон, когато е паркирана колата. Както и да е, вече при паркиране преминавам през неутрална преди паркинг и нямам грижи."

ето цялата тема : viewtopic.php?f=6&t=448672

Успех


turlaka
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 13:41
Автомобил: PASSAT 1.9 TDI 130 hp Tiptronic
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Пасат Б5 автомат 2.8 4x4 автоматик трудно преместване на лоста

Мнениеот turlaka » Чет 28 яну 2016 17:31


Колега, какво стана с твоя проблем?


<Ro_ja>
Мнения: 182
Регистриран на: Пет 15 фев 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 автомат 2.8 4x4 автоматик трудно преместване на лоста

Мнениеот <Ro_ja> » Пет 04 мар 2016 18:38


Проблема е решен просто нямах комп. известно време затова не съм писал.При мен проблема не беше в горе изброените неща или тези от темата,проблема беше в магнитния клапан които се намира под самия лост.Които приема информация от стоп машинката на педала и освобождава лоста.Има една букса която като се разглобят корите около лоста се вижда тя се изключва и може да се кара така докато се смени въпросния клапан.Съжалявам,че нямаше с какво да снимам за да се види точно.Благодаря все пак за помощта.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Pet_rov и 199 госта