Пасат б5 проблем с отключване

Техническа и сервизна информация за Passat
Иван Златев
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 14:18
Автомобил: Passat b5 1999
Двигател: TDI 19 110
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Иван Златев » Чет 17 ное 2016 13:38


Здравейте,ще продължа малко темата.Въпросния проблем доста време не се беше проявявал,но сега отново е на лице.Направи ми впечатление че започва да го прави като застудее странно е но е факт.Има ли някой на който му се е случвало нещо подобно,и в такъв случай към модула ли да се насоча?




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот goppa » Чет 17 ное 2016 13:48


Преглеждал ли си снопа кабели на шофьорската врата за протрити, скъсани?
Другото което се сещам е, че на пасат В5 май се наводняваше комфортмодула по шофьорската седалка.


Иван Златев
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 14:18
Автомобил: Passat b5 1999
Двигател: TDI 19 110
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Иван Златев » Чет 17 ное 2016 19:42


Ами сега това мисля да правя,ще се хвана да сваля седалката и да прегледам около модула какво се случва.Да се надявам проблема да е по кабелите а не самия модул,съмняваме да е от бравите нещо защото съм ги свалял вече за да им презапоявам спойките и 2 микроключета смених.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот kukata_pasat » Вто 16 яну 2018 13:08


Колеги да не повдигам нова тема ще използвам тази.Колата ми е Пасат Б 5 комби и от днес имам следния проблем:Отключвам и заключвам с дистанционно и се получава следното,когато заключа колата палчето на шофиорската врата слиза до долу и после се връща на горе и съответно шофиорската врата остава отлключена,ако на отворена врата се опитам да го натисна на долу само се връща и не потъва достатъчно,а ако вратата е затворена няма проблем палчето си потъва до долу.Сега за да заключа се налага да оставя задна лява врата отворена после с централното да заключ,да натисна палчето на шофиорската врата,да натисна палчето на отворената ми задна дясна врата и тогава да затворя.Моля ако някой се с сблъсквал с подобен проблем или знае как се оправя да пише.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот vanesto » Вто 16 яну 2018 13:32


Имах такъв проблем, в студено време, със задна дясна врата. Реших го, като смених цялата брава с китайска. За мен проблема е в спойките на платката, защото микроключето работеше.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот kukata_pasat » Сря 17 яну 2018 22:23


Колеги някой знае ли може ли да помогне едва ли това е изолиран случай,просто шофиорската врата прави всичко на обратно когато останалите врати се оключат с централното тя се заключва и обратното когато другите врати се отключат шофиорската се заключва.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 20 фев 2022 15:23


Използвам тази тема за да не отварям нова!

Имам проблем с отключването на Пасата ми, Б5,5, от три седмици не съм го палил и е паднал акумулатора. С дистанционното не мога да отворя, пробвах механично с въртене наляво на шофьорска врата, има леко повдигане, движение на палеца, но не се отваря.

Преди 2 години се наложи да отворя с третия ключ, нямаше проблем да го направя механично. Сега обаче нищо не става. Моля за помощ!

От задна врата на комбито не става, ключалката е тотално ръждясала!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Pet_rov » Пон 21 фев 2022 8:59


Не ставаше ли на този пасат, сваляне на кора, подаване на плюс към стартера и друг кабел на маса?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 22 фев 2022 10:18


Тази идея с подаване на плюс към стартера, а минус някъде на корпуса, ми я даде вчера един колега! Днес се опитах да намеря къде точно е стартера, тоест дали има добър достъп отдолу до него.

Гледах в заместителя на ЕТКА, https://volkswagen.7zap.com/de/rdw/pass ... 33-133040/, но никъде не успях да го зърна стартера.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Pet_rov » Вто 22 фев 2022 11:09


Би трябвало да е отляво върху кутията. Пробвай да свалиш подкалника на лявото колело.
Изображение
Разбира се, може и да бъркам.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот brum » Вто 22 фев 2022 12:00


Само с подаване на ток ще стане работата. Бравите са в "двойно заключен" режим (deathlock го водят). Механично отключване няма да сработи. Та - подаваш ток от където успееш. Стартера е добър вариант, но иска лягане под колата. Сваляне на предна дясна гума ще улесни достъпа.

Друг вариант е да отвориш предният капак и да подадеш ток директно към акумулатора.

И стартера е от дясно на кутията. Ляво и дясно се гледа спрямо седнал в колата човек, а не такъв дето срещу нея.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 22 фев 2022 13:02


Благодаря много за съветите!

Забравих да спомена, че моторът е 1,8Т с код AWT.

Капакът отпред няма как да го отворя, но при мен отдолу съм свалил престилката, за да я лепя, така че ще пробвам отдолу.

Все пак съм доста недоволен от конструкторите на ФауВе, как така няма да има начин при паднал акумулатор да се отключи механично купето? Това е подигравка с клиентите.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот brum » Вто 22 фев 2022 17:32


Е има - пускаш му ток :) . А за капака отпред - има начини. На моя му се беше скъсало жилото и бръкнаха с отвертка нейде от пред и го отвориха.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 04 мар 2022 23:02


Вчера вдигнах цялата предница на колата и подадох 12 волта на клемата на стартера, а минуса на двигателя. Успях да си отворя колата с дистанционото.

След това премерих напрежението на акумулатора, беше 1,6 волта. Това ми изправи косата, защото говори за някаква голяма консумация, а акумулатора е на 2 години, купен в Германия.

Ще купувам нов, но първо запалих с кабели, оставих 2 часа да работи, напрежението се вдигна на 12 волта. Втори ден зареждам със зарядно устройство, а утре мисля да потърся утечката по метода от форума с мерене пада на напрежението на всеки предпазител, за да хвана къде точно е утечката.

Някой имал ли е подобен случай и как се е справил с него?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пасат б5 проблем с отключване

Мнениеот brum » Пет 04 мар 2022 23:17


Първо виж има ли наистина утечка. Може да си забравил някой мигач и от там да е паднал акумулатора.

И после ако има - пробвай с BCM–а първо.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта