Passat B5 интериорно огледало

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Passat B5 интериорно огледало

Мнениеот iiskrev » Нед 17 апр 2016 17:21


Четох доста теми, но никъде не видях отговора на моя проблем:
Моля, ако някой е свалял интериорното огледало от ябълката да опише как става. Колата е Passat B5 1999г. Искам да откача средното огледало, НО НЕ заедно със стойката, а от самата ябълка, за да го заменя с ново или да махна тъмната течност от старото. Въртях насам натам, но ме е страх да напъна повече да не стане беля. Ако има и някакви снимки как става ще съм ви много благодарен.




Потребителски аватар
streetracer1
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 05 ное 2013 19:15
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: BMT 2008г
Местоположение: Враца/София

Re: Интериорно огледало Passat B5

Мнениеот streetracer1 » Нед 17 апр 2016 18:22


Ами от ябълката без чупене не знам ще стане ли. По интересно е дали самото огледало може да се разглабя и да се смени самата бленда. Огледалата с и без автоматично затъмняване с едни и същи размери и форма ли са?


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Интериорно огледало Passat B5

Мнениеот iiskrev » Нед 17 апр 2016 18:59


Мисля, че са с еднакви размери. Другия ми вариант е да се пробвам да отворя огледалото както си е на стойката и така да мъча нещо.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat B5 интериорно огледало

Мнениеот pas1.8mi » Пон 18 апр 2016 17:08


Опита ли с лек натиск напред(към стъклото) и плъзгане нагоре.Монохроматичното може да се замени с обикновено,но не директно!Рамото с ябълката трябва да се прехвърли на новото(обикновено) огледало.При вече свалено огледало ще видиш,че корпуса му се дели на две(на щипки).Като го отвориш ще видиш и как се освобождава ябълката.


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Passat B5 интериорно огледало

Мнениеот iiskrev » Вто 19 апр 2016 11:54


Колеги благодаря за отговорите Ви! Все пак постигнах това, което искам, но на много висока цена! Темата ще е полезна за хората които искат да си сменят "умрялото" ел. хроматично огледалото с обикновено, но без да чупят прозореца. Та по въпроса: повъртях малко огледалото и с леко дърпане се измъкна от ябълката. После срязах кабелите които отиваха към огледалото от вътрешността на ябълката(сензора за чистачките продължава да си работи) и започнах да натискам новото огледало към ябълката. Тук обаче се чу звука, който на никой не пожелавам: "ПУК (ЦЪК)" и предното стъкло пусна бримка :) След това отидох до кобрата и срещу почти 200лв се сдобих с ново уж немско стъкло.
КОЛЕГИ!!! Не натискайте огледалото (стойката на огледалото) към стъклото!!! Просто отидете до кобрата. Там ще ви свалят стойката на огледалото от стъклото, ще Ви нанижат новото огледало към стойката и после ще залепят пак стойката към стъклото. И всичкото това ще е за многократно по-ниска цена (да не кажа безплатно) от колкото да си купите и стъклото!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 225 госта