Б5 странна аномалия с фаровете

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
mafiota_a4
Мнения: 674
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 19:40
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN 09.1998
Местоположение: Ловеч,жк.Червен бряг

Б5 странна аномалия с фаровете

Мнениеот mafiota_a4 » Чет 25 авг 2016 11:46


Здравейте колеги ще разкажа от самото начало пък дано успее някой да ми открие полтъргайста в колата.
Един приятел когото съм признал за приятел с тока и близките му ми предложи да ми направи фаровете да светкат сами като дам на контакт и аз се съгласих.Направи го като сряза червения кабел на ключа за фаровете и го върза за жълтия като остави ключа на включено положение и като дам контакт имам къси. След няколко дни обаче взе да ми прави магарии с таблото
Като дам контакт започваха да премигват часовника и километража,както и да подскачат стрелките.Докато един ден колата каза че няма да запали.Оказа се имобилайзер (незнам дали това има общо с въпросното свързване).Изолирах имобилайзера при друг майстор и проблемът със стрелките също го нямаше.
След още време обаче забелязах че отзад нищо освен номера не свети също така и без контакт когато натисна мигача се включват късите,съответният мигач и чистачките.
Ядосах се и откачих червения кабел от жълтия и го снадих отново както си беше,но пък сега забравям да си пусна фаровете.
Предполагам се сещате какви са ми въпросите....
Защо не свети отзад?
Защо със изваден от таблото ключ пуска фарове,мигач и чистачки?
Дали заради това връзване ми отиде имобилайзера на кино?




Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 204 госта