Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
double-dealer
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 17 яну 2013 19:59
Автомобил: Volkswagen Passat B6 2.0TDi
Двигател: BMP
Местоположение: Plovdiv

Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот double-dealer » Сря 06 мар 2013 10:01


Здравейте,колеги...От скоро съм собственик на Пасат B6 (за сега доволен),но имам едно питане...Онзи ден реших да сменя всички крушки в купето,както и тези на задния номер с такива с LED диоди... Смених тези в купето първо и не даде никаква грешка на таблото (крушките си светеха) след което смених и тези на задния номер и светна грешка(но диодните грушки не светнаха на номера) ... След това върнах старите сулфидни на номера,но и те не искаха да светят вече,а и тези LED в купето вече не светеха...При смяната на LED крушките със старите балонни пак като при номера не искаха да светят...Прибрах се вкъщи,свалих пак тези на номера,почистих хубаво леглата и след запалване на колата взеха че светнаха,но тези в купето не искат да светят...Мислех,че е бушон някой,проверих всички - здрави са...Не съм много наясно с тоците,та някой има ли си идея... Другото което исках да питам е за въпросния краш сензор за AIRBAG-a на водача - верно ли е че се намира в шофьорската врата при B6 ,а не в гредата под седалката както при по-старите пасати...Благодаря предварително на всички отзовали се :)




mygyl
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот mygyl » Сря 06 мар 2013 10:16


Бордовия компютър в колата следи за съпротивлението на крушките. Ако слагаш такива с различно съпротивление от фсбричните( при LED съпротивлението е много по-малко) компютъра смята че е изгоряла крушката и подава грешка. Трябва да вземеш крушки, специално адаптирани за колата. Куцо, ама е така. Може да се наложи да си изтриеш грешката, за да тръгнат.


Потребителски аватар
double-dealer
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 17 яну 2013 19:59
Автомобил: Volkswagen Passat B6 2.0TDi
Двигател: BMP
Местоположение: Plovdiv

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот double-dealer » Сря 06 мар 2013 10:30


Интересното е,че никъде не изписва че има грешка...Докато при проблема със задния номер имаше индикация за изгоряла крушка и на бордовия изписваше за изгоряла крушка на Number Plate...Но след замяна на новите със пак стари крушки проблема изчезна,както и индикациите и предупрежденията...


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот Milanov » Сря 06 мар 2013 22:04


Здравей,
Ще следя темата, аз мислех да направя същото на В6 -цата ми.
На предходният ми пасат В5,5 го направи без проблем, дори качих тема тук:
viewtopic.php?f=6&t=345435
Да те попитам какви крушки ползва, аз взимах от тук обикновени за В5,5:
http://www.led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html
Но за В6 разбрах, че трябва да са Canbus LED автомобилни крушки с корекция на грешките - шина CanBus, който са по скъпи... но по важно е да станат, ти такива ли ползва.


MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот MITKOOLOT » Нед 04 май 2014 7:50


Здравей,при лед крушките има значение как е поставена,завърти ги ако не си го направил вече.Аз лично в купето в багажника и в жабката съм сложил LED без CAN BUN ЗАЩОТО НЕ СЕ СЛЕДЯТ ОТ КОМПА.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот dancing_niki » Вто 06 май 2014 0:58


Крушките отвън се следят, защото е по трудно да видиш ако някоя е изгоряла, докато вътре се разбира лесно дали някоя е изгоряла, затова няма индикация. Евтините ЛЕД крушки имат значение как се монтират, заради поляритета. CAN крушките доколкото знам имат някое и друго съпротивление в паралел, за да се достигне мощността на халогенната такава, така че не е някаква ракетна разработка да прави специални корекции и комуникации.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот Milanov » Сря 07 май 2014 12:51


Не съм писал по темата, аз се отказах, но познат смени всички крушки.
За купето няма проблем, там не се следят от компа, може и най обикновени, само ако не светне завъртете на обратно... има поляритет.
За отвън дори и за задният номер се следят, и не става, трябва да са с товар, тоест получаваш само ефектна светлина, но не и "икономия" на ток.


Потребителски аватар
bobich
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 19:41
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Варна

Re: Пасат B6 проблем с интериорното осветление

Мнениеот bobich » Сря 19 фев 2020 7:33


Milanov написа:Не съм писал по темата, аз се отказах, но познат смени всички крушки.
За купето няма проблем, там не се следят от компа, може и най обикновени, само ако не светне завъртете на обратно... има поляритет.
За отвън дори и за задният номер се следят, и не става, трябва да са с товар, тоест получаваш само ефектна светлина, но не и "икономия" на ток.


Здравей колега,
Темата е стара, но не разбрах ти как си реши проблема? Бушона ли беше изгорял?

Благодаря



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта