B5 проблем(?) с напрежение към осветлението в багажника

Техническа и сервизна информация за Passat
Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

B5 проблем(?) с напрежение към осветлението в багажника

Мнениеот Bro0z3r » Съб 19 ное 2016 19:11


Здрасти :mhihi
Понеже днес ми остана време да се позанимавам със свещичката, която се намира в багажника и по-конкретно да налепя малко светодиодна лента, се натъкнах на проблем (или функция?)..
Забелязах, че когато плафоните в купето не светят, интензитета на светлината, излъчвана от диодите намалява драстично, независимо дали колата е запалена или не.
След консултация с мултицет, установих, че в момента, в който осветлението в купето изгасне (също нашляпана LED лента навсякъде), напрежението към багажника пада на 8 волта. И преди съм забелязвал връзка между двете (когато купето изгасне, лампата в багажника премигва), но сега се набива на очи много лошо!!
Та въпроса ми е това някакъв проблем с комфорт модула ли е или да си играя да връзвам реле?

P. S. Комфорт модула е наводняван веднъж, след което го измих на чешмата от всичките гнусотии, които излязоха от него (не се смейте :mhihi), и вече година си работи без забележими проблеми.
Предварително благодаря на отзовалите се и се извинявам за фермана :mhihi




sae34
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 15 авг 2016 19:13
Автомобил: Passat b3
Двигател: RP
Местоположение: Шумен

Re: B5 проблем(?) с напрежение към осветлението в багажника

Мнениеот sae34 » Съб 19 ное 2016 20:11


бушона колко ампера е? Защото един мой приятел си беше налепил диодни ленти и имаше същият проблем.


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: B5 проблем(?) с напрежение към осветлението в багажника

Мнениеот Bro0z3r » Съб 19 ное 2016 21:09


Бушона беше 10 до преди 5 минути, сега вече е 15. Разлика никаква.. Но и логика не мога да намеря.. Щото светят ли лампите вътре, всичко е наред.. До момента, в който изгаснат.. Затова си мисля, че комфорт модула има пръст в цялата тая работа..

Между другото по груби сметки мощността на диодите е 4.8 вата.. Крушката, която свалих, е 5 вата..


krasi_4814
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 30 май 2016 14:28
Автомобил:
Двигател:

Re: B5 проблем(?) с напрежение към осветлението в багажника

Мнениеот krasi_4814 » Нед 16 апр 2017 14:43


колега някакво развитие по темата,че имам същия проблем(ако е проблем де)?>



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта