Пасат б5.5 тресене във волана

Техническа и сервизна информация за Passat
Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Пасат б5.5 тресене във волана

Мнениеот Joker- » Чет 24 ное 2016 18:25


Здравейте, колеги!
От 2 седмици много ме дразни едно тресене, което усещам на волана.
Цялата предница е прегледана смених 3 носача, които дори не бяха наложителни, но ябълките им бяха тръгнали вече.
Също така се чува, като леко щракане от дясната страна и то повече отвън (при отворени прозорци може да се чуе) , отколкото вътре в купето.
Бях също така на реглаж и баланс... Рейката също си е добре според майстора ми. Волана има много лек луфт.
не знам вече какво да правя. някакви съвети?




Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот fena_vd » Чет 24 ное 2016 18:44


Пружина на накладката или блокирал спирачен апарат. Ако е второто раздвижване и струговане на диска или смяна. При мен беше първо едното после другото.


Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот Joker- » Чет 24 ное 2016 21:59


fena_vd написа:Пружина на накладката или блокирал спирачен апарат. Ако е второто раздвижване и струговане на диска или смяна. При мен беше първо едното после другото.


това за сефте го чувам за пружина на накладка. спирачния апарат не е блокирал


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот M3ntata » Чет 24 ное 2016 22:11


Не си написал кога е тресенето при спиране, завой или при...?

Както колегата каза болест са скобите на накладката при B5(5.5). Сваляш всичко от дясно, при развиване на апарата виж дали е затегнат (ако ти обслужват колата в сервиз), изкарай апарата после накладките виж маншона на спирачния цилиндър, може да раздвижиш буталцето. Ако има голям луфт апарата, смени водачи също така скобите за апарата. Това е моето дистанционно мнение което се дължи на личен опит със семеен B5.5 Всичко това ако тресенето е при спиране или блокирало колело заради блокирало бутало на апарата от което идват вибрации към волана. Вземи мерки защото проблема ако е в апарата може да ти блокира колелото в неподходящ момент по време на движение. Все пак дай повече информация кога тресе.

качвам една снимка за скобите (пружинките както колегата ги нарича) на апарата.
Изображение


Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот Joker- » Чет 24 ное 2016 22:19


M3ntata написа:Не си написал кога е тресенето при спиране, завой или при...?

Както колегата каза болест са скобите на накладката при B5(5.5). Сваляш всичко от дясно, при развиване на апарата виж дали е затегнат (ако ти обслужват колата в сервиз), изкарай апарата после накладките виж маншона на спирачния цилиндър, може да раздвижиш буталцето. Ако има голям луфт апарата, смени водачи също така скобите за апарата. Това е моето дистанционно мнение което се дължи на личен опит със семеен B5.5 Всичко това ако тресенето е при спиране или блокирало колело заради блокирало бутало на апарата от което идват вибрации към волана. Вземи мерки защото проблема ако е в апарата може да ти блокира колелото в неподходящ момент по време на движение. Все пак дай повече информация кога тресе.

качвам една снимка за скобите (пружинките както колегата ги нарича) на апарата.
Изображение


благодаря за подробното обяснение. при спиране има един скърцащ звук точно преди колата да бъде напълно в покой. тресене има по време на движение без значение от скоростта. усещам го както в ниските скорости така и след 100. има лек луфт на волана и също така щракане при преминаване на павета или други неравности.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот M3ntata » Чет 24 ное 2016 22:45


Още малко помощ ако ще "проверяваш" всичко написано от мен по горе си приготви шестограм 7мм (по спомени най често са такива, по принцип го няма в малките к-кт за това ти го казвам предварително да си го набавиш) за двата водача на апарата.

1) Скърцането точно преди спиране: аз на 50% бих заложил на скобите, защото точно това се случва когато се разхлабят.
2) За тресене при движение: Това е характерно за хид. рейка, но може да е от много други неща...
3) Щракане при неравности: Това по скоро ми бие за нещо развито или недонатегнато, пък може и някой заминал тампон/накрайник.


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот fena_vd » Пет 25 ное 2016 0:38


На снимките спирачните апарати са Тевес има и Лукас там накладките са с едни телове. И задължително си раздвижи водачите.


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот fena_vd » Пет 25 ное 2016 0:43


Всъщност при мен се чуваше тропане на накладката само при отворен прозорец от въпросната страна и то през дупки иначе стържене но не винаги. А при леко натисната спирачка спира.


bushido71
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 07 ное 2013 16:04
Автомобил: Skoda Superb 1.8T
Двигател: AWT 2003

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот bushido71 » Пет 25 ное 2016 8:12


Не си написал пробва ли първо да смениш с други гуми отпред-става въпрос за тресенето. Мойта резервна гума е крива и скоро се наложи да я сложа и то отзад вдясно -веднага се усети как вибрира волана. След като си сложих старата-всичко заспа.


Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот Joker- » Пет 25 ное 2016 16:56


с 4 нови гуми Мишелин съм. преди седмица ги сложих. джантите са проверени и не са криви.
имам един лек звук като "пшшш" когато подам газ , идва зад волана все едно и се насича когато дам наляво-надясно бързо волана.
извинявам се за малоумните обяснения, но така най-точно мога да го кажа.

както казах.. гумите са нови, направен е реглаж и баланс. проверени са всички носачи и от двете страни (смених 4 TRW- два от ляво и два от дясно, като дори не бяха много за смяна). майстора каза, че накладките и дисковете си имали още много, но не е проверявал въпросните телчета.
остава май рейката да прегледам?


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот M3ntata » Пет 25 ное 2016 19:21


Вероятно към рейка отива работата, но не пренебрегвай скобата на апарата и като цяло самият апарат (водачи, буталцето..) защото някой от проблемите по вероятно са от тях от колкото рейката.


Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот Joker- » Съб 26 ное 2016 23:19


ще кажа на майстора ми утре да провери и апаратите.. иначе днес бях отново на баланс на 4те гуми и имаше отклонения в двете, оправиха ги, но тресенето си го има все още.. при над 140 се увеличава , както и като натисна спирачките. при по-бавно каране като криволича надясно-наляво има пукане някъде отдясно в предницата.. не знам вече направо


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 27 ное 2016 0:23


Възможно е и да е някое каре, тия пукания и щракания най вероятно от каре да идват, но пък може и рейката да блокира. И в двата случая не изпускай майстора докато не откриете проблема, че управлението си е жизнено важно да е изправно. Каре и да счупиш, ще те дотеглят, докарат до сервиза, ама рейката ако блокира в движение е гадна работа


Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот Joker- » Нед 27 ное 2016 0:32


абсолютно, колега!

Последна промяна от Joker- на Пон 28 ное 2016 14:22, променено общо 1 път.


Joker-
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 14:15
Автомобил: Пасат
Двигател: 2800

Re: Пасат б5.5 тресене

Мнениеот Joker- » Нед 27 ное 2016 21:36


днес ми се наложи да се кача до планината и забелязах, че на изкачване и най-вече в завои ми тресе повече.. после при спускането пробвах и на D и N и отново тресе



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта