Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот netizen » Чет 05 яну 2017 14:59


Благодаря за което :th_up
Вероятно ще го сменя превантивно тоя термостат.




Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 05 яну 2017 15:14


Ето това беше наистина полезно мнение.
Не знаех, че е специално за охлаждането на DSG кутията, но и не съжалявам, че взех термостата от "Автотрейд", макар за 88 лв.
Благодарности и от мен.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот mayma » Сря 11 яну 2017 21:58


Колеги ето малко снимки на двата термостата оригинални.

Изображение

Малък

Изображение

Голям

Изображение


Ще се опитам да кача и снимки от поставянето им в автомобила.

Поздрави


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот nikvw » Пет 13 яну 2017 17:07


Между другото, за малкия термостат от ФВ ми дадоха цена 228 лева, което обаче включвало и някакви маркучлета. Иначе можело и само той за 88лв. Големия е 127 лв.

А за смяна на големия колко би-било нормално? Че на мен ми взеха 130лв само за смяната на големия, което ми се струва, че са ме хванали за риба, докато малкия го смених на друго място за 40лв.

Ако знаех по-рано за "проблема" с блокиране в затворено положение, бих си взел оригинален.... но да стискам палци да изкара още време и да "умре" отворен ;)


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот mayma » Пет 13 яну 2017 21:03


nikvw написа:Между другото, за малкия термостат от ФВ ми дадоха цена 228 лева, което обаче включвало и някакви маркучлета. Иначе можело и само той за 88лв. Големия е 127 лв.

А за смяна на големия колко би-било нормално? Че на мен ми взеха 130лв само за смяната на големия, което ми се струва, че са ме хванали за риба, докато малкия го смених на друго място за 40лв.

Ако знаех по-рано за "проблема" с блокиране в затворено положение, бих си взел оригинален.... но да стискам палци да изкара още време и да "умре" отворен ;)



Малко са ти взели даже колега.Разглобява се половината водна система и част от въздушната за смяна на големия термостат.(За това е хубаво да не пестите от покупката на термостатите.Утре блокира гадната алтернатива и пак пари за труд)А без наличието на специализиран инструмент хората се мъчат като...Даже скоро видях един индивид свали алтернатора поради липсата на инструмент :gruebel

Няма общо смяната с тази на старите двигатели.Нормално е и цената да е по-висока.

Поздрави


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот dobrin » Вто 17 яну 2017 23:25


Намерих едно указание за смяната на малкия термостат на немски език. Не изглежда сложно и май не са необходими някакви супер специални инструменти. Едно уточнение - на снимките е показана смяната на термостат на Пасат 2011 г., 140 к.с.

Прилагам снимките с превод на описанието, което немците са дали, като след като сменя моя ще кача снимки от него, защото той е 2013 г., 177 к.с. и може да има някакви нюанси.

1. Първо се откачат вакуум маркучето към дебитомера и конектора с кабелите към него - пазете ги от евентуално прекъсване и работете внимателно. Демонтират се показаните по-долу С-образни пластмасови тръби, заедно с пластмасовия капак, които държат филтърната кутия.
1.jpg


2. Махат се скобите, които държат дебитомера към горната гофрирана тръба (изпозвайте ако имате под ръка специалните клещи за скоби - спестяват много нерви, време и усилия). Отвива се болтчето, което държи кутията, намиращо се във вътрешния ъгъл. След това кутията се откача от гофрирания маркуч и се издърпва нагоре.
2.jpg


3. Като следваща стъпка се откача маркучето от към охладителя на DSG скоростната кутия (от горната страна на снимката). Запушете с нещо подходящо за минимална загуба на охладителна течност. След това се демонтира маркукето от страната на старият термостат и от страната на другия маркуч, и по обратния ред се монтира новия термостат. На снимката термостатът се намира под гумения кръгъл дистанционер, който предотвратява триене с другите детайли наоколо и уплътнява маркучите.
3.jpg


4. При монтажа трябва да се съблюдава позицията на маркуча с входа към охладителя на DSG, за да не се получава усукване, завъртане или пречупване.
4.jpg


Извинявам се за не съвсем грамотния превод, но познанията ми по немски не са на най-високо ниво.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот Krasi » Вто 17 яну 2017 23:37


Благодарско! Все ще свърши някаква работа това описание на този който се осмели сам да си смени термостата.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот netizen » Сря 18 яну 2017 8:34


Моята я оставих за смяна на масла и филтри, превантивно и тоя термостат.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот imedarov » Чет 19 яну 2017 10:44


B7 с ръчни скорости, нали няма такъв втори термостат?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот netizen » Чет 19 яну 2017 12:40


Би трябвало да няма.


Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот vakata » Чет 19 яну 2017 13:35


Здравейте колеги. Искам да попитам за мнение защото аз съм с BKD двигател DSG и нямам такъв термостат :dontknow ? Колата загрява бавно и изстива бързо.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот mayma » Чет 19 яну 2017 21:14


vakata написа:Здравейте колеги. Искам да попитам за мнение защото аз съм с BKD двигател DSG и нямам такъв термостат :dontknow ? Колата загрява бавно и изстива бързо.


Нямаш такъв термостат колега.Само четирибуквените кодове на двигателите имат и то според кутията и модела купе.

Гледал ли си термостата ?
При какви условия го прави проблема ? В сегашните минусови температури ли ? или по принцип ?

Поздрави


Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот vakata » Чет 19 яну 2017 22:43


Да сега в студовете се чувства, че бавничко загрява и да речем карал съм я 1 час и ако я оставя за 15-20 мин., като се кача стрелката на водата е най-долу на 50 градуса. Колата е Touran 2.0 TDI DSG 2009 г.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот mayma » Чет 19 яну 2017 23:54


vakata написа:Да сега в студовете се чувства, че бавничко загрява и да речем карал съм я 1 час и ако я оставя за 15-20 мин., като се кача стрелката на водата е най-долу на 50 градуса. Колата е Touran 2.0 TDI DSG 2009 г.


Проверете термостата превантивно. (проверете какво се случва с маркучите отиващи към радиатора) . За ваше спокойствие.
Аз не виждам нищо не обичайно. От началото на студовете, връщаме по 4-5 клиента на седмица с опасение за повреда в термостата.

Поздрави


Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Passat B7 2.0 TDI 170 к.с. - Смяна на термостат?

Мнениеот vakata » Пет 20 яну 2017 10:23


mayma Благодаря, ще го погледна тогава този термостат.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: radotom и 41 госта