Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот radotom » Съб 14 яну 2017 21:50


Zdravko Zankov написа:Пффф....

Ей тоя коментар ми беше много полезен, чесНо :no




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 14 яну 2017 22:14


radotom написа:
Zdravko Zankov написа:Пффф....

Ей тоя коментар ми беше много полезен, чесНо :no

Стига бе човек, скъпи са му лампите, ми да си взема Голф 3 тогава.


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот nikvw » Съб 14 яну 2017 22:26


Ей, разводнихте ми би-ксеноновата тема :)
Иначе за трептенето и премигването - трепти ми само, ако премигне(=изгасне и пак светне) , ще я сменя веднага. За сега само ми притрепва и за това се мотам със смяната.
А за лампите... 406 лева оригиналната бройка... си е скъпо, като се има впредвид, че от най-хубавите Филипс/Осрам са двойно по-евтини, направо ми е безмислено да купя оригинални.

И мен ме дразни като светят различно и ще си взема 2 броя, но някой с не-пълноцветно виждане, а и не само, може да не го дразни ;)


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот mayma » Съб 14 яну 2017 22:39


nikvw написа:Ей, разводнихте ми би-ксеноновата тема :)
Иначе за трептенето и премигването - трепти ми само, ако премигне(=изгасне и пак светне) , ще я сменя веднага. За сега само ми притрепва и за това се мотам със смяната.
А за лампите... 406 лева оригиналната бройка... си е скъпо, като се има впредвид, че от най-хубавите Филипс/Осрам са двойно по-евтини, направо ми е безмислено да купя оригинални.

И мен ме дразни като светят различно и ще си взема 2 броя, но някой с не-пълноцветно виждане, а и не само, може да не го дразни ;)



Да колега, аз и в предното си мнение казах, че има възли на които може да се сложи алтернативна част, но има и такива изискващи оригинална.
Подкрепям с 2 ръце алтернативния избор тук.(не и на замяната на оригиналния ксенон с китайски :11 )

От Philips имам по-добри впечатления.Виж техните преложения.

Поздрави


Kolyo B8
Мнения: 118
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот Kolyo B8 » Съб 14 яну 2017 23:27


Както казва колегата netizen притрепването при биксенона е от окачването на фара. Има го на почти всички Б7. При мен го видях още от началото. По гаранция смениха и двата фара, резултат: същото притрепвне при преминаване през неравности.
Обяснението: "такава е конструкцията на фара". Наблюдавал съм и друг Б7 - малко по-добро поведение, но пак си го има притрепването.
В София има една отсечка където можете да си проверите притрепването: след новия мост на Казичане посока детелината за магистрала Тракия. Карайте в най лява лента (включени фарове в тъмната част на деня :) ). Като почнат неравностите следете за притрепване.
Ако нещо работи - не сменяш

Надявам се да не съм разводнил темата


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот mayma » Нед 15 яну 2017 12:16


Kolyo B8 написа:Както казва колегата netizen притрепването при биксенона е от окачването на фара. Има го на почти всички Б7. При мен го видях още от началото. По гаранция смениха и двата фара, резултат: същото притрепвне при преминаване през неравности.
Обяснението: "такава е конструкцията на фара". Наблюдавал съм и друг Б7 - малко по-добро поведение, но пак си го има притрепването.
В София има една отсечка където можете да си проверите притрепването: след новия мост на Казичане посока детелината за магистрала Тракия. Карайте в най лява лента (включени фарове в тъмната част на деня :) ). Като почнат неравностите следете за притрепване.
Ако нещо работи - не сменяш

Надявам се да не съм разводнил темата

При мен имам около 20 + такива пасата на поддръжка и повечето със ксенон и нито 1 няма проблеми или оплакване свързано с фаровете.Никъде няма и технически бюлетин за това нещо,което описвате .Така че отидете си обърнете внимание на фаровете.Те ако са сменили фаровете и са прехвърлили старите крушки,все едно нищо не са направили.

Поздрави


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот netizen » Нед 15 яну 2017 12:20


Нямам грам потрепване на моите фарове.


icog
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 15 сеп 2012 9:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот icog » Нед 14 яну 2018 18:47


И аз не забелязвам потрепване. Преди 2 години имах друга 7-ца, там също нямаше проблем с фаровете. Не само че нямаше проблем ами бях удивен как се самонасочват при автоматична смяна на къси/дълги. За съжаление сегашната ми колица няма тази екстра, има само стандартното завиване на фаровете.

Към колегата - сменям стандартните ОЕМ крушки с http://www.autokelly.bg/Product/OS-66340XNB/11192841. От 20 години съм пред монитори и вечер съм тотален недоскиф :). От старите крушки едната ще си я оставя за всеки случай, ако искаш другата ще ти я сложим да я тестваш дали с нея ще ти потрепва. Ако ти е наред и цвета ти съвпада (предполагам колата ти е на 5-6г?) все ще се разберем. А ако тръгнеш да купуваш от същата фирма имам отстъпка, двете комплект http://www.autokelly.bg/Product/OS-66340XNB-HCB/11296422/39849642;39850140;157670;700827;700894;32003774;32305950;35376976 са 350 лв. (+бира с картофи). Пазарувам си от тях от години, нищо не гарантирам но са голям международен дилър и шанса за селски изцепки с ментета клони към 0.


vgamzoff
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 окт 2017 23:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот vgamzoff » Пон 15 яну 2018 11:13


А като фаровете ти са от англичанка могат ли да се обърнат да светят нормално? И врътката за реглаж ми е малко заоблена - тази, която ги дига нагоре надолу, има ли вариант да се оправи или поне да се дигне по някакъв начин?


darkoz
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PK

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот darkoz » Пон 15 яну 2018 11:27


За обръщането на фаровете го има някъде в менюто, виж в книжката май беше описано.


vgamzoff
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 окт 2017 23:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот vgamzoff » Пон 15 яну 2018 14:46


Ха така. Гледах, но нещо май не съм гледал както трябва. А в кое меню трябва да се гледа?


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот Spurs10 » Пон 15 яну 2018 19:45


В MFA, мисля Travel mode се казваше.


vgamzoff
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 окт 2017 23:11
Автомобил:
Двигател:

Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот vgamzoff » Пон 15 яну 2018 21:43


Е аз съм с MFD 2. Така, че май отпадам от класацията. Или ако има скрито нещо. Пасата е б6 2006 година.


vgamzoff
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 окт 2017 23:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - крушката на би-ксенона потрепва

Мнениеот vgamzoff » Сря 17 яну 2018 20:43


Открих скритото меню на MFD, но там травел нямаше. Като се прибера ще снинам и ще питам кое за какво е.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony, oxwewe, Shamata и 53 госта