Пасат 6 - AFS проблем в завиващи фарове

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Пасат 6 - AFS проблем в завиващи фарове

Мнениеот petrov.yordan » Вто 28 фев 2017 16:33


Здравейте колеги,
Проблемите, които могат да доведат до съобщение " AFS Inoperative" са обсъждани и в други теми. Питането ми е за нещо конкретно. След като си дадох да се рециклират фаровете при сглобяването десният фар имаше напрежение във въжето, което движи сферата (от където идва движението за ляво/дясно на фара), в следствие на което въжето се прекъсна. Сега при запалване при чека на фаровете естествено ми излиза грешка ASF ... и фаровете ми не завиват. Въпросът ми е някой знае ли дали може да се подмени само въжето на мотора или трябва да се подмени в комплект мотора с въжето. Можете ли да ми помогнете да намеря. (звънял съм във Фолксваген, за тях там няма мотор, т.е. не се продава отделно, трябва да се замени цял фар)
Аз съм го оглеждал. По мое мнение може да се свали привода на мотора с въжето и да се подмени само то, но не съм напълно сигурен, а както съм споделял тези фарове не се свалят бързо за да мога да ги сваля и огледам добре.
Ще съм благодарен на всякаква информация.

фарът в който имам проблем е с номер 3C0941754 / т.е. десен

това е моторът и въжето http://img-fotki.yandex.ru/get/33/155410719.0/0_7452c_6341205e_L.jpg




Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: Пасат 6 - AFS проблем в завиващи фарове

Мнениеот petrov.yordan » Вто 14 мар 2017 12:07


Ако някой може да ми услужи или продаде счупен/изпотрошен "завиващ" фар (по възможност десен, вероятно и от ляв ще стане) мисля, че мога да извадя само мотора с въжето или привода с въжето.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Hari1986, mariokk, Shamata и 72 госта