Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Техническа и сервизна информация за Passat
TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 22:19


VWGT написа:Аз докато хвана от какво е, сигурно 10-тина пъти да се е получавало.
Не вярвам да падне от това ... мисля, че третият стоп е лед отзад, така че няма страшно.
Друго, за което се сещам, при мен като отворя багажника, стопа гаснеше, като го затворя и почвеше да свети леко. В началото мислех, че ключалката прави проблеми. После в нета намерих инфо за маркуча и наистина се оказа това.
Май не уточнихме в началото, но моята е комби :)

И моята е комби! При мен е същото, даже като отключа угасва, а като заключа светва!




TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 22:22


TCvetkov написа:
VWGT написа:Аз докато хвана от какво е, сигурно 10-тина пъти да се е получавало.
Не вярвам да падне от това ... мисля, че третият стоп е лед отзад, така че няма страшно.
Друго, за което се сещам, при мен като отворя багажника, стопа гаснеше, като го затворя и почвеше да свети леко. В началото мислех, че ключалката прави проблеми. После в нета намерих инфо за маркуча и наистина се оказа това.
Май не уточнихме в началото, но моята е комби :)

И моята е комби! При мен е същото, даже като отключа угасва, а като заключа светва!

Доскоро имах и един друг проблем с 4ека, 4е светеше, оказа се грешка 4891 ЕГР N 18, та го свалях да го чистя, оказа се че не е толкова зле. Изчистих го и за сега не излиза грешка но да видим, дали е от това още нз, явно има ефект, но до кога нз!


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 22:36


TCvetkov написа:
TCvetkov написа:
VWGT написа:Аз докато хвана от какво е, сигурно 10-тина пъти да се е получавало.
Не вярвам да падне от това ... мисля, че третият стоп е лед отзад, така че няма страшно.
Друго, за което се сещам, при мен като отворя багажника, стопа гаснеше, като го затворя и почвеше да свети леко. В началото мислех, че ключалката прави проблеми. После в нета намерих инфо за маркуча и наистина се оказа това.
Май не уточнихме в началото, но моята е комби :)

И моята е комби! При мен е същото, даже като отключа угасва, а като заключа светва!

Доскоро имах и един друг проблем с 4ека, 4е светеше, оказа се грешка 4891 ЕГР N 18, та го свалях да го чистя, оказа се че не е толкова зле. Изчистих го и за сега не излиза грешка но да видим, дали е от това още нз, явно има ефект, но до кога нз!

И друго ми е интересно, защо оказва влияние само на третия стоп, а на другите не?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 22:40


Не знам :) Всъщност подозирам че е лед, и съответно елементите реагират при съвсем леко напрежение, което се получава/предава заради влагата.
Но това е само предположение. Нямам обяснение защо при отваряне/затваряне при мен гаснеше.
Другите ми стопове не са лед.

Не се самоцитирай толкова много, има опция за редакция на мнение. Ако искаш да добавиш нещо просто ползвай нея вместо цитат ;)
А и като си пишем двамата, няма нужда от тези цитати, че става трудно за четене.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 22:48


Моите стопове са лед, затова се чудя, но защо твоите да не са, не са ли на всички лед В7


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Пет 19 окт 2018 19:27


Днес го свързах и отново свети! Възможно ли е да не е изсъхнало още или ще е нещо друго?


NameNick
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 17 окт 2018 10:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот NameNick » Пон 22 окт 2018 10:11


Здравейте,
И при мен го имаше същият "редовен" проблем, характерен за "творението" B7. (колата ми е Пасат B7, края на 2012 год.)
Появи се внезапно след дъждовете в началото на лятото тази година. Ей така изведнъж си светна диодният стоп. И при затворено положение на капака и при заключен автомобили си светеше. По-скоро мъждукаше. Пробвах да махам всичките бушони и нищо не се промени. Пробвах да демонтирам (да извадя) диодният стоп от корпуса на задната багажна врата но не посмях да го напъвам много, за да не го счупя, че като се сетя, какви необосновано високи цени са чарколяците, върху които се крепи ВАГ империята.... :mhihi
Така и не разбрах, дали се крепи на щипки, и дали мога да го демонтирам отвън на вратата (без да я разоборудвам) - за да го изключа от захранването и после да търся компетентен авто-електро монтьор (или както му викаме жичкаджия).
На следващият ден "по спешност" закарахме и оставихме колата в един сервиз. На другият ден ми се обадиха и си я взех. Според тях бил изгорял някакъв електронен модул, който се намира в долната част на десния панел (заден калник при комбитата се нарича така). Това било в следствие на редовно намокряне на този модул. И те били ремонтирали този модул.
НО, дали е било така, не мога да гарантирам защото не съм бил там и не съм видял, какво са отваряли, разоборудвали и ремонтирали.
Този проблем беше решен и се надявам, да са били прави и наистина да е бил от там проблема. Обаче след няколко дни установих, че на двата външни стопа са увредени (направо счупени) корпусите, с които се запрепват към купето на автомобила. Били са пренатегнати, от някой, който е бързал с монтажа им и не е бил наясно с технологията на поставянето им. Вероятно, като са разоборудвали и са проверявали ел. връзките, някой от "гащеризоните" в сервиза си е свършил мърляшки работата... :banghead .....
Така са - едно оправят, друго чупят и развалят.
Използвам поста си, да изкажа следното мнение - това е четвъртия пасат, който имам и карам.....и да Ви кажа честно - това "творение" B7 не може да е измислено от немски инженери.....Това е направено само за да е част от стратегията за мега продажби на ВАГ империята.
И последно (макар и банално) - има ли в София читав майстор, на който да мога да се доверя за в бъдеще и при който да може човек да си остави спокойно колата, без върху нея да се прилагат всякакви експерименти?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Пон 22 окт 2018 11:12


като цяло проблемът е влага, така че освен да смениш модула виж от къде влиза вода.
Аз откакто спрях теча нямам повече оплаквания, не съм стигал до този модул да го прегладам в какво състояние, но в момента всичко работи.

Колегата, който отвори темата ми писа на ЛС, че се е оправил. При него имало влага в третия стоп.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот Krasi » Пон 22 окт 2018 21:44


Последните двама колеги можете ли да кажете на какви км са Ви автомобилите-просто за статистика на проблема


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Пон 22 окт 2018 22:18


При мен на 110к е сменен този елемент 3AF971148K - окабеляването, което върви заедно с маркуча.
50к по-късно я отворих, защото забелязах стопа да свети. както писах светеше само при определени условия.
Предполагам, че двете неща имат общо, но точно кога се е появил проблема нямам представа. Може още в началото да е било, но да са го лекували като са сменили кабеляците ... а може и точно при смяната им да са го усукали. А може и да е свъпадение :)


NameNick
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 17 окт 2018 10:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот NameNick » Вто 23 окт 2018 8:25


Моята сега е на 179к. Поне така си мисля аз и данните от уредите от BG и чужбина. (но аз все пак си имам едно на ум...)
Но не мисля, че този дефект е зависим от навъртените километри. По-скоро трябва да е зависим от възрастта на съответното МПС, а не считам, че е нормално на автомобил, който е на малко повече от 5 години - да му се скапват уплатнения и да има течове във врати и калници, които в последствие да овлажняват ел. системите. :screwy
Но, все пак основната цел на таз ВАГ "мперия" е перманентно увеличаващи се продажби на автомобили и последващи двойно увеличаващи се нива на продажби да резервните им части... :mhihi


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот dobrin » Вто 23 окт 2018 8:48


Аз пък съм доволен от творението Б7. Във всеки един аспект. И не съм имал въпросният проблем с третия стоп.
От твоите постове разбрахме, че ВАГ империята е супер зле, сервизите им също, Пасатът и той е супер зле.
Ако нямаш да напишеш нещо по същество, което да помогне на колегата да реши проблем с автомобила си, не се старай повече - последващи подобни мнения, които не съдържат полезна информация за другите потребители на форума, няма да бъдат одобрявани.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 23 окт 2018 11:03


Моя пасат е 2011 от Германия и за сега няма драми с течащи маркучи, светещи стопове и т.н. Не са му сменяни никога. Колега взе същия от Италия но 2014 и въпросното маркуче тече и пълни багажника. Предполагам атмосферните условия влошават положението, ако е от италия и нормално е престоявал по 16 часа на 40 градуса жега почти целогодишно и капака му е отварян постоянно живота на въпросния маркуч се скъсява.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Вто 23 окт 2018 12:49


моят също е 2014, но от Германия
може и от годината да е ... да са сменили доставчика примерно?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 23 окт 2018 14:50


може



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski и 38 госта