Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Техническа и сервизна информация за Passat
ikuzmov
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 02 апр 2017 22:34
Автомобил:
Двигател:

Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот ikuzmov » Нед 02 апр 2017 22:41


Здравейте колеги от една седмица имам пасат 7 2013 (много приятен автомобил)
вчера реших да го измия и след като го взех от автомивката забелязах че третия стоп свети постоянно но слабо при натискане на спирачка светва както си трябва при пускане на спирачката пак свети слабо а тази сутрин когато си отворих багажника забелязах че изгасва и когато го затворя пак светва слабо а от днес и на таблото си остана да ми свети че багажника е постоянно отворен а всъщност е затворен,цял ден го карах така и след няколко часа всичко се оправи и сега няма проблем но бих искал да разбера от къде дойде този проблем някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация :c010




TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 19:47


Колега днес ми се появи абсолютно същия проблем. Разбра ли от какво е и как да го реша?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 19:57


вода/влага в задната врата
при мен беше от спукана тръбичка изтичаше течност за чистачки. спукана точно на сгъвката където излиза от тавана.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 20:14


VWGT написа:вода/влага в задната врата
при мен беше от спукана тръбичка изтичаше течност за чистачки. спукана точно на сгъвката където излиза от тавана.

а самото разглобяване и смяна как става?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 20:23


първо се убеди че е това.
кората е на две части. долната е на винтчета и метални щипки. горната само щипки имаше май. дърпа се яко.
тръбичката вече не знам как се сменя. аз я срязах и наставих с преход и лепило.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 20:30


VWGT написа:първо се убеди че е това.
кората е на две части. долната е на винтчета и метални щипки. горната само щипки имаше май. дърпа се яко.
тръбичката вече не знам как се сменя. аз я срязах и наставих с преход и лепило.

Най вероятно е това защото днес за първи път пръсках на задното стъкло и се получи това с третия стоп. До сега не съм пръскал и нямаше проблем.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 20:50


TCvetkov написа:
VWGT написа:първо се убеди че е това.
кората е на две части. долната е на винтчета и метални щипки. горната само щипки имаше май. дърпа се яко.
тръбичката вече не знам как се сменя. аз я срязах и наставих с преход и лепило.

Най вероятно е това защото днес за първи път пръсках на задното стъкло и се получи това с третия стоп. До сега не съм пръскал и нямаше проблем.

А ако го оставя известно време да изсъхне, няма ли да се оправи?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 21:20


да, ще се оправи. Но ако наистина е това, не ползвай пръскачката, защото доста мокри вътре.

Проблемът е кажи речи фабричен. Има описани много такива проблеми. Тръбата е пластмасова и според това как е монтирана, при отваряне и затваряне на вратата се получава напрежение от усукване. Тръбичката се цепи надлъжно и почва да пропуска. Доста трудно хванах мястото, защото всичко е облепено в едно цяло (тръбата и целия сноп захранващи кабели). Има влага но не знаеш от къде идва. Най-често е на свивките или около нагревателя. Продава се като елемент, но за да се смени трябва да се сваля и тапицерията на тавана.
Аз срязах тръбата, използвах по-тясна тръбичка за снадка, която подпъхнах и залепих. За сега държи, ама гледам да не я напъвам много, щото налягането си го бива.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 21:25


VWGT написа:да, ще се оправи. Но ако наистина е това, не ползвай пръскачката, защото доста мокри вътре.

Проблемът е кажи речи фабричен. Има описани много такива проблеми. Тръбата е пластмасова и според това как е монтирана, при отваряне и затваряне на вратата се получава напрежение от усукване. Тръбичката се цепи надлъжно и почва да пропуска. Доста трудно хванах мястото, защото всичко е облепено в едно цяло (тръбата и целия сноп захранващи кабели). Има влага но не знаеш от къде идва. Най-често е на свивките или около нагревателя. Продава се като елемент, но за да се смени трябва да се сваля и тапицерията на тавана.
Аз срязах тръбата, използвах по-тясна тръбичка за снадка, която подпъхнах и залепих. За сега държи, ама гледам да не я напъвам много, щото налягането си го бива.

А мокренето при третия стоп ли се получава, за да го сваля и да подсуша доколкото е възможно и няма да ползвам пръскалката.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 21:41


не, като отвориш капака снопа идва от към дясната панта и минава покрай десния стоп и след това отива към ключалката. Тъй като всичко върви в един сноп, и тръбата и кабелите, се мокри всичко. Светенето на третия стоп при мен беше слабо, по-слабо от нормалното му светене. Забелязвах го само на тъмно. Мокренето реално се получава някъде при дясната панта и водата се стича надолу до където стигне. Точно къде окъсява не знам.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 21:52


VWGT написа:не, като отвориш капака снопа идва от към дясната панта и минава покрай десния стоп и след това отива към ключалката. Тъй като всичко върви в един сноп, и тръбата и кабелите, се мокри всичко. Светенето на третия стоп при мен беше слабо, по-слабо от нормалното му светене. Забелязвах го само на тъмно. Мокренето реално се получава някъде при дясната панта и водата се стича надолу до където стигне. Точно къде окъсява не знам.

И при мен светенето е много слабо, сега на тъмно го забелязах, но в случая има ли смисъл да разглобявам, за да видя снопа и да го подсушавам, или просто да изчакам?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 21:55


Не, няма смисъл. Утре ще е изсъхнал и ще спре да мъжди.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 22:00


VWGT написа:Не, няма смисъл. Утре ще е изсъхнал и ще спре да мъжди.

Благодаря ти за съвета! Лека вечер! Утре ще разбера как е положението, аз сега съм го откачил от буксата, да не дърпа ток! Едва ли може да срине акумулатора, но за всеки случай.


TCvetkov
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bylgaria

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот TCvetkov » Чет 18 окт 2018 22:05


VWGT написа:Не, няма смисъл. Утре ще е изсъхнал и ще спре да мъжди.

Чудя се ако някой път го направи без да забележа, дали може да срива акумулатора?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B7 постоянно светене на трети стоп

Мнениеот VWGT » Чет 18 окт 2018 22:11


Аз докато хвана от какво е, сигурно 10-тина пъти да се е получавало.
Не вярвам да падне от това ... мисля, че третият стоп е лед отзад, така че няма страшно.
Друго, за което се сещам, при мен като отворя багажника стопа гаснеше, като го затворя и почвеше да свети леко. В началото мислех, че ключалката прави проблеми. После в нета намерих инфо за маркуча и наистина се оказа това.
Май не уточнихме в началото, но моята е комби :)

Последна промяна от VWGT на Чет 18 окт 2018 22:35, променено общо 1 път.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, vladi52 и 46 госта