Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко - решен

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот hvp800 » Вто 25 апр 2017 14:11


инжектопляктор написа: Дясната се върти почти безшумно, докато дясната има шум.
.

Печатна грешка или ?!?
Все пак ще се окаже лагер, така ли.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот инжектопляктор » Вто 25 апр 2017 14:14


hvp800 написа:Все пак ще се окаже лагер, така ли.

Задна лява гума. Задницата не бях я вдигал. Оказа се, че е по-лесно отколкото да вдигнеш предницата.
А шумът не беше само от лагер. Част от него беше ликвидиран с новият шарнир.
Не знам дали е нормално и двете задни колела да имат лек луфт. Едното обаче шуми.
Обаче има и друго. Според един от майсторите шумял преден лагер, ама не го знаел кой е.
И за лагерите не улучиха и само ме подведоха.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот Pet_rov » Вто 25 апр 2017 14:48


На стр. 15 познах за заден ляв лагер. Нормално е да има съвееем лек луфт в задните колела, но не и някакъв шум.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот kris11 » Вто 25 апр 2017 19:49


Не мога да разбера защо пишете в темата на този дето трябва да му направят операция за да му извадят ръцете от задника. Само си играе с вас и стреля напосоки. А темата си нараства и нараства- не знам къде спят модераторите ?? Пешката даде насока с 100 те страници в форума на Направи сам. Мунс и той е адски прав.
Всичките му теми на този индивд са такива обемнни и много с разсъждение от негова страна - трупа постове.

Като не може сам да си ремонтира колата да ходи на СЕРВИЗ. Не може в цял град или съседен да няма читав сервиз. Ако няма пари за сервиз - да не си кара колата докато събер е, щом сам не може да си я ремонтира.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот инжектопляктор » Вто 25 апр 2017 20:04


kris11 написа:Като не може сам да си ремонтира колата да ходи на СЕРВИЗ. Не може в цял град или съседен да няма читав сервиз. Ако няма пари за сервиз - да не си кара колата докато събер е, щом сам не може да си я ремонтира.

От които 100 страници 60 бяха извън темата. Както ти в момента правиш тук в момента. Преди 3 страници писах, че няма какво да пиша, докато не я вдигна.
Днес я вдигнах и казах.
Аз трупам мнения, но се опитвам да направя нещо. Ако имаше един читав СЕРВИЗ, дали нямаше да си спестя усилията.
Да, НЯМАМ пари! Нямам пари да сменя всичко по окачването и да сменя скоростната кутия, както ми препоръчаха в сервиза! Не, мерси! Такива сервизи си отивай ти! Съседен град - как мислиш, аз знам в цяла България сервизите ли? Благодаря! Благодарение на твоето включване темата нарасна с още 2 ненужни мнения!
И още нещо! Аз много питам! Защото искам да разбера! А не да бъда сменяч на части и кученце, което да му тичат носа някъде нещо да направи! Като в темата в НаправиСам, където Иванов щеше да ме накара да пробивам колектора и да пускам вакуми, където няма къде да се мушнат в изпарителя и не са необходими! Как пък се оказа, че проблемът бил в датчик TPS и настройки на системата! И то можело да работи добре! Като проследиш проблема!
И може да съм тъп, но мога да си настроя газовия инжекцион и да бъзикам из компютъра! А ТИ можеш ли?
И вместо да ми казваш аз колко съм ТЪП, по-добре се запитай защо дадох повече пари за прегледи на окачвания, отколкото ми струват частите за ремонта на това окачване и се оказа че свири заден ляв лагер и преден ляв шарнир е разбит, но никой не ми каза това!
И нещо последно - питам хора с опит! За да не преоткривам топлата вода! И аз мога да бъда сменяч на части - хайванин с флекса и електрожена като нещо не се развива!
Ама аз забравих! Извинявам се! В тоя форум според теб могат да пишат само хора от елита на автообществото! Такива, дето не разбират чак толкова, но искат да научат нещо - не могат!
Аз с питане си смених парното на колата, всичките маркучи, с няколко въпроса си сложих газовата уредба, оправих електрическата инсталация и си сложих сам релета на фаровете. Извини ме, ама да ти приличам на ТЪП? Аз ако съм тъп, какво да кажа за тия, които не откриват проблемите по колата, а пари им давам?
Хората са казали! С питане се стига и до Цариград! А не да стоиш като пукал и да се чудиш!
Единственият ми проблем е, че очевидно все случвам на не особено добре поддържани автомобили.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 25 апр 2017 20:34


Колкото и добре да са поддържани, най младия пасат Б3 е на 25 години вече и е нормално да се чупят. С оглед на пътищата и качеството на частите, шарнири, накрайници, тампони, амортисьори вече са консуматив. Аз за една година два пъти сменявам тампон на двигател, уж с прилично качество, ама се прцаква. Днеска сложих китайски, дано да кара повече време.Миналата седмица смених амортисьори, просто всичко се износва. И като капак на всичко вечерта като съм угасил колата се е счупил един пишляк, който е между контактния ключ и върти клемореда. Сутринта като завъртях да запаля, няма никой. Това не се продава като резервна част, а върви цялата алуминиева конзола, та се наложи да я купя цялата и да я разглобя за да взема това, което ми трябва. Просто са си много стари вече, но при правилна подръжка държат кокалите


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот Iezekil » Вто 25 апр 2017 20:50


Ми то ако не е тая тема,де?Явно изчезват тия Пасати,няма нови теми,няма проблеми....пълнят се за Б5,5 и нагоре.Мамма мия.А и за това сме тук,да помагаме.
А тия дето имат нужда от мнения,са в петъчните теми.Оставете човека да си смени лагера/по метода с приплъзващата шайба/ и да се надяваме,че шума ще остане...или пък ще продължи да се чупи,за да имаме повод да си мърдаме суроватката в главите.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Вто 25 апр 2017 20:56


няма такива здрави автомобили.служебни 7 броя се карат всеки ден от различни шофьори. всичките са от 90 до 92г. но не се предават. сменям доста неща и няма място където не съм пипал, но друг автомобил не би издържал на на такова идиотско каране .не знам след тях какъв модел може да ги замести.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот Водния дух1 » Вто 25 апр 2017 21:08


То пасат б5 няма нищо ,ама нищо общо по издържливост с пасат б3. Лошото е ,че инжектора го е запуснал и пооттървал.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот Iezekil » Сря 26 апр 2017 4:55


или така го е взел от вторични и сега го възкресява...що да го е запуснал?


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот angel1223 » Сря 26 апр 2017 17:23


Колега Инжекторе ,Аз съм от Бургас, преди няколко страници ти написах къде да отидиш обаче ти си знеш своето .Писах ти при кой Майстор да отидиш(пиша ти го с главни букви понеже наистина е Майстор ) и досега щеше да забравиш за проблема или да си наясно с положението на колата си. ако толкова нямаш пари обади ми се и ела да я видя -все ще ти помогна с нещо 0885610584 -Ангел.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот инжектопляктор » Сря 26 апр 2017 18:17


angel1223 написа:Колега Инжекторе..

Колега, утре поръчвам лагерите.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот hvp800 » Сря 26 апр 2017 18:39


инжектопляктор написа: утре поръчвам лагерите.

Еш па ти, и двата лагера ли ще сменяш?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот инжектопляктор » Сря 26 апр 2017 18:39


hvp800 написа:..и двата лагера ли ще сменяш?

Не, ще ги чакам един по един да се развалят. :gruebel


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B3 1.8 RP - бие волан и спирачки леко

Мнениеот hvp800 » Сря 26 апр 2017 19:14


Ама диска смени, само единия, и с такъв втора ръка. Та затова се зачудих, как така ще смениш и двата...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта