Passat 5.5 2.0 TDI BGW - средно гърне - откъде?

Техническа и сервизна информация за Passat
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat 5.5 2.0 TDI BGW - средно гърне - откъде?

Мнениеот ecm » Пон 10 апр 2017 19:45


Откакто купих Пасата, преди близо 6 години, се случваше от време на време, в ниски обороти, при подаване на газ, или на празен ход, да се чуват едни вибрации, като пърдене отдолу някъде. Сега смених съединител и маховик, и вибрациите вече се чуват постоянно на празен ход. Преди две години някъде ходих на две различни места и на двете ми казаха, че е от средното гърне и че само смяна ще го оправи. Тогава на второто място им казах да ми намерят ново, но така и не ми се обадиха и го зарязах. Сега обаче вибрациите ги има винаги, като спра на място, и са по-силни, а изчезват, когато е съденителят зацепи. Днес минах пак през първото място и тоя път, като я качиха на канала, можах и аз да се убедя, че именно от средното гърне идва звукът. Проблемът е обаче, че тия ми казаха, че не могат да намерят такова гърне, предполагам и другите, на които бях поръчвал предишния път, по същата причина не се обадиха. Та въпросът е може би не толкова дали да го сменям, а откъде да намеря читаво на някаква поносима цена?




motobikera
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 08 сеп 2016 19:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 5.5 2.0 TDI BGW - средно гърне - откъде?

Мнениеот motobikera » Вто 11 апр 2017 18:11


Погледни в ASPO


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 2.0 TDI BGW - средно гърне - откъде?

Мнениеот ecm » Сря 19 апр 2017 9:38


Ходих в ASPO - оказа се, че въпреки че средното гърне вибрира, проблемът не е в него, а липсва някакъв тампон с болт и пружина, които държат гърнето към скоростната кутия. Това дали може да се намери ново, неоригинално, или вариантите ми са морга и Порше? И, дали е същото като на 1.9 TDI Б5.5-ците?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 156 госта