Пасат Б5 Комби проблем с машинката на багажника РЕШЕНО!

Техническа и сервизна информация за Passat
alumon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 4:13
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8 20V
Местоположение: Перник

Пасат Б5 Комби проблем с машинката на багажника РЕШЕНО!

Мнениеот alumon » Чет 27 апр 2017 14:07


Здравейте колеги! Имам проблем с нормалното функциониране на багажника на комбито. Колата е 1998-ма година, 1.8 20V. Купих я 2013 г. с този проблем. Когато отключа колата с дистанционното, всички врати се отключват, но не и багажника. Отключва се за 2 секунди и пак се заключва. за да се отвори, трябва да натисна дистанционното и веднага да натисна дръжката, или да завъртя ключа и пак до 2 секунди да натисна дръжката. ключалката е във вертикално положение, което се предполага да отключва багажника от централното. От 3 дни чета във форума, но не намирам решение. Разглобих и свалих кората, и бравата на багажника. Проблема е че когато се подаде ток на клемата на моторчето, то избутва буталото при положение в което може да се отвори с дръжката, но веднага за 2 секунди се връща и заключва багажника. Като се върне буталото, дръжката има празен ход и не може да отвори. Някой знае ли на нормално работеща брава какво става като се отключи колата от централното. Това буталце на моторчето остава ли в изпънато положение? Въобще как трябва да работи нормално. Има и едно микро реленце. Клемата която е с 2 кабелчета зелено и синьо, видях в схемата че отива в комфорт модула на номер 19 и 20. Пробвах да откача двете букси на комфорт модула и всичко си функционира по същия начин, няма разлика. Това моторче се вижда че работи. Подавам му 12 волта и буталото излиза, но що му спра тока, то се връща много бързо, все едно че вътре има яка пружина. Основното което ме интересува е как трябва да раоби нормално? Сега ще направя и снимки да кача.

Последна промяна от alumon на Съб 06 май 2017 6:34, променено общо 2 пъти.




lz3zm
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 30 ное 2007 20:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот lz3zm » Чет 27 апр 2017 14:19


Най вероятно има прекъсване в снопа кабели от купето към багажника.


alumon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 4:13
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8 20V
Местоположение: Перник

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот alumon » Чет 27 апр 2017 15:24


А това моторче като се отключи колата с централното, трябва ли да има на клемата му постоянно подадено 12v напрежение за да е отключено или?


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот nikolay_ss » Чет 27 апр 2017 17:55


Напрежението там е с обратен поляритет и в единия случай бута в другия се прибира и не трябва да се задържа 12в, а само за момент да му се подадат.


alumon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 4:13
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8 20V
Местоположение: Перник

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот alumon » Чет 27 апр 2017 18:04


Благодаря за информацията! Само че самото моторче като му се подаде ток и буталото излезе, не трябва ли да си остане така? От друга страна, за да си остане излязло, трябва постоянно да има подаден ток. Аз му подавам ток 12в от един кабел от запалката, но щом му спра тока и то само се прибира? А иначе ясно, че като му разменя + и - то трябва да се прибере, но в моя случай, само се прибира :question


alumon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 4:13
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8 20V
Местоположение: Перник

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот alumon » Пет 28 апр 2017 12:37


IMG_20170428_133112[1].jpg
Колеги! Днес докато бях при колата и след малко мислене, стигнах до следния извод. Машинката за централното на багажника, не е за тази кола. Явно някога още в Италия, оригиналната е изгоряла и е сменена 2012 година. Тази дето сега е сложена явно е за пасат Б5 седан. При седана бутона е електронен и той подава сигнал към машинката, която за 1-2 секунди избутва буталцето (колкото да отвори леко багажника) и се прибира. на Пасат Б5.5 комби е по същия начин. Ходих до магазина и наистина излязоха 2 вида машинки. Поръчах си машинка за брава, без електронен бутон. Като дойде във вторник и я монтирам, ще споделя резултата :)


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот krraynov » Нед 30 апр 2017 11:20


Машинката само отключва и си се връща в първоначално състояние. Няма разлика мисля между седан и комби в самите машинки, евентуално само във външните връзки към нея. Има доста теми свързани с това, може са потърсите във форума.


alumon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 4:13
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8 20V
Местоположение: Перник

Re: Пасат Б5 Комби проблем с бравата на багажника

Мнениеот alumon » Вто 02 май 2017 21:21


Здравейте отново колеги! Днес разреших проблема с машинката. Бях си поръчал нова машинка от магазина китайска. Пристигна днес и какво се оказа. Тази е пълна противоположност на другата. Буталцето е постоянно изпънато. Като се подаде ток от централното за заключване, то се прибира и след 2 секунди излиза и ми отключва багажника, при заключени врати на колата. Върнах машинката. Ходих до моргата и свалихме от един седан машинка. Пробвах я и най-после читава. Подаваме ток, буталото излиза и си остава така. Обръщаме плюс и минус и то се прибира и остава така. В крайна сметка се оказа че на пазара съществуват 3 вида машинки. Проблемът е че в магазините за авточасти не знаят това и поръчват някаква, но дали ще стане не се знае. Кода на машинката която купих от моргата за 20 лева оригинална на Hella e 3BO 959 781 . Кода на машинката която беше монтирана в Италия и булацето има пружинка която го държи постоянно прибрано е - 3BO 959 781C. Китайската няма код, но сигурно разликата е накрая в буквата. Ето сега на двете снимки как изглежда при заключено и отключено положение...
IMG_20170502_150258.jpg
Заключено
IMG_20170502_150245.jpg
Отключено


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат Б5 Комби проблем с машинката на багажника РАЗРЕШЕНО!

Мнениеот kris11 » Чет 04 май 2017 10:04


На сина ми /Б5/ като сменях машинката 2013г беше оригинална на Hella с код 3BO 959 781. С този код намерих от морга.


alumon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 4:13
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8 20V
Местоположение: Перник

Re: Пасат Б5 Комби проблем с машинката на багажника РАЗРЕШЕНО!

Мнениеот alumon » Чет 04 май 2017 16:17


kris11 написа:На сина ми /Б5/ като сменях машинката 2013г беше оригинална на Hella с код 3BO 959 781. С този код намерих от морга.


Не знам за кода, но машинката за моето комби Б5 за да работи трябва да е без прушинка вътре която да го държи или в изкарано, или само в прибрано положение. Трябва да се мести буталото само като му се подава ток. Управлява го комфорт модула краче 19 и 20. Подава му ток с обратен поляритет според зависи дали заключва или отключва :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, Google [Bot] и 73 госта