Passat B5 1999Г слагане на климатик

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat B5 1999Г питане за климатик

Мнениеот stefan4o » Вто 20 юни 2017 8:23


На мен преди година и половина в Стара Загора ми поискаха около 350 или 400 лева само за труд. На твоя Пасат предполагам ще поискат повечко. Толкоз ли е ценен за теб, че не можеш да го смениш с друг? Ако ще плащаш и за труд не си струва инвестицията според мен. Аз се хванах на хорото само щото си го направих (почти) сам и пари за труд не съм давал по монтажа и изпълнението като цяло.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat B5 1999Г питане за климатик

Мнениеот Водния дух1 » Вто 20 юни 2017 20:20


700ЛВ. минимум ще стъпи цялото упражнение.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 1999Г питане за климатик

Мнениеот Danny boy » Чет 06 юли 2017 5:59


Преди години сам си слагах климатика на б3
като за донор ползвах оригинален такъв от същия модел пасат като сам си свалях нещата.
Да ти кажа доста неща бяха и едва ли ще е кой знае колко по различно от б5.
По спомен тогава момчето ми даде частите за 300лв в които се включваше:
По-голям воден радиатор,кондензатор,компресор,тръби с пресостат трв,филтър дехидратор,двойни перки,
По-мощен генератор,конзола за генератора и компресора, 3-4 ремъчни шайби,ремъци, ,вътрешно тяло за климатик,връзките за управление,релета и ел. инсталация,стойка за филтър купе.
Наложиха се няколко непредвидени допълнителни смени ,поради дефектиране на:
Релето на климатика,кондензатора,управлението вакуумния проводници на клапата за рециркулация,водния радиатор.
Колата стоя на трупчета 1седмица,но накрая всичко заработи и до ден днешен човека му се радва.По никакъв начин не може да се разбере че е даден допълнителни.
Най голям зор имах с електрическата част и прекарването на кабелите в бушонното табло,и отстраняването на неизправностите,наложи се да прекарвам допълнителен + за перката на радиатора, и допълнителен кабел до компютъра на колата за да вдигне оборотите при пускане на климатика.
С пълнене на фреон и смяна на дефектиране части цената стана около500лв.
Труда беше от мен.Не обичам да ми пишат по колите.
Ако майстора се навие да ти го сложи за 500-600лв,и въобще някой се навие за цялата галимация на тази цена...което е по-големият ти проблем то може да се каже че 1000лв. Си е жива далавера.
Желая ти късмет в начинанието , и не вярвам при б5 да е кой знае колко сложно.


BaTLLeL4o
Мнения: 100
Регистриран на: Пон 15 авг 2016 9:53
Автомобил: Golf MK5 GTI
Двигател: BWA 2007
Местоположение: Русе

Re: Passat B5 1999Г питане за климатик

Мнениеот BaTLLeL4o » Нед 06 авг 2017 15:53


Да напиша малко развитие по темата. Та бях решил по едно време да сменям колата, но нещо не ме грабнаха цените :mhihi :mhihi
И така, закупих цялата работеща климатична система от същата кола в което влиза (компресор, пътища,радиатор, перка на климатика,изсушител(влагообирач), изпарител, абсолютно всичко ми даде човека, което седи вътре във таблото) всичко това за 300лв. единствено нямам конзолата вътре което фактически е едно копче, и обмислям малко побългаряване там и да го сложа на празните дупки :screwy :screwy Намерих си и майстор който ще сложи всичко за скромната сума от 200лв. Единствено остана да си намеря електричар, който да ми прекара ел. система... Да пусне нови кабели защото беше голяма хамалогия да ги намерим кои са от разглобена кола. Не знам дали ще трябва да сменям пистов ремък и оптягащата ролка, нека някой по запознат да каже. Ако случайно някой се сети, че нещо липсва нека добави, да купувам докато имам пари :mhihi :mhihi Като цяло ако вляза в 600лв всичко, за мен си е далавера.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat B5 1999Г питане за климатик

Мнениеот stefan4o » Нед 06 авг 2017 17:55


BaTLLeL4o написа:Намерих си и майстор който ще сложи всичко за скромната сума от 200лв. Единствено остана да си намеря електричар, който да ми прекара ел. система...

Няма да се вместиш в 600 лева. Според мен приготви хилядарка и то ако няма лоши изненади, а такива почти винаги има с части втора ръка.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта