Passat b6 2009 TSI 1.8 проблем при палене

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
filqta.filqev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 21:36
Автомобил:
Двигател:

Passat b6 2009 TSI 1.8 проблем при палене

Мнениеот filqta.filqev » Нед 18 юни 2017 22:11


Здравейте, в началото на месеца си закупих употребяван автомобил, и не след дълго забелязах, че при стартиране на двигателя ми падат оборотите, и колата а угасва... Последват няколко опита, и на 5 или 6 път, си запалва и всичко ок. Да отбележа, че от първия път винаги си пали, а след това угасва. мисля че го прави при затоплен двигател, тоест когато съм отишъл от точка А до точка Б, а след това когато трябва да продължа до точка Г. Моля, ако някой си има на представа какъв е проблема, да сподели. Благодаря предварително




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b6 2009 TSI 1.8 проблем при палене

Мнениеот radotom » Пон 19 юни 2017 7:49


Поне на тези автомобили контролера е достатъчно приказлив, за да си каже всичко, като го закачиш на диагностика.
Друг е въпроса, че диагностикът трябва да е и добър преводач, а не кака Пенка чистачката, дето само да забърше грешката, която ще 'изплюе' контролера.

Лично според мен първите заподозряни са датчика на температурата на антифриза или на горивото.


Потребителски аватар
filqta.filqev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 21:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b6 2009 TSI 1.8 проблем при палене

Мнениеот filqta.filqev » Пон 19 юни 2017 9:34


Да, аз лично и правих диагностика с odb2, и ми излязоха тези резултати. https://ibb.co/cnDRnk


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat b6 2009 TSI 1.8 проблем при палене

Мнениеот masiven » Пон 19 юни 2017 17:04


Значи от тези резултати аз разбирам че автомобила няма климатична инсталация. (A/C Refrigerant - Not Avail)

По предоставените описание и даигностични резултати към проблема, извода е че трабва да се запътите към автосериз, не към форум.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта