Passat B4 - Демонтаж на резервоара - превъртял болт?

Техническа и сервизна информация за Passat
Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Passat B4 - Демонтаж на резервоара - превъртял болт?

Мнениеот Гергин » Чет 06 юли 2017 21:24


Скъса се една от шините дето носи резервоара.
До сега лежах под колата, но не успях да отвия предния болт (към средата на колата се пада) тръгна, почти се отви и спря. Върти се свободно. Задният този към бронята се отви също, но виждам че има ревизионен отвор отдолу за да се бръкне с ключе, има и гайка вътре. Предполагам и предния е така, но никъде не го видях, а в купето не намирам нищо да се бръкне и законтри. Шината е най-близката до гумата като се гледа отдолу. В сряда заминавам за море и хич не ми се иска да тръгвам така, а като гледам и другите колко са гнили не ми се мисли. Някой свалял ли е, сменял ли е тези шини?
Търсих във форума теми, но няма с нужната информация.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Резервоар Б4, демонтаж

Мнениеот Водния дух1 » Чет 06 юли 2017 21:41


Няма да ти е спокойно.Ако трябва режи и ако се наложи пробий нова дупка.Направи си шина от ламарина.Макар аз преди на вентото бях сложил някакъв стар ангренажен ремък и сега си е така -има-няма 3години вече.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Резервоар Б4, демонтаж

Мнениеот Гергин » Чет 06 юли 2017 21:47


Достъпът е силно ограничен там, не знам как си успял да бръкнеш с машина. Със самонарезен винт ли го хвана този ремък?
Мислех го това и аз, но не ми изглежда здраво. В смисъл винт директно в купето или някъде другаде, ръжда и до 5-6мес. ще изпусне.
Благодаря, че се включи.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Резервоар Б4, демонтаж

Мнениеот Водния дух1 » Чет 06 юли 2017 22:05


Не,не ,моят болт се разви.Просто ти казвам какво може да се направи,щото и аз бях пред тази дилема.Поразгледай пак и помисли-няма начин да няма начин.Ако трябва иди после някой със ЦО то да ти завари болт. :th_up


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Резервоар Б4, демонтаж

Мнениеот Гергин » Пет 07 юли 2017 7:09


Никъв шанс според мен за СО да се бръкне или каквато и да е машина. Ръката дори не стига до него. Има законтряне някъде отгоре, но дали е с ревизия или е било качено цяло, просто невероятно ми се вижда. Ебати филма ша си прострелям палеца на левия крак от яд.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Резервоар Б4, демонтаж

Мнениеот Vasseto » Пет 07 юли 2017 10:29


Пробвай с ударен гайковерт. С такъв пневматичен ми развъртяха много лесно гайките на амортисьорите. Те също превърнаха.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Резервоар Б4, демонтаж

Мнениеот Vlad777 » Пет 07 юли 2017 12:18


Ако се върти свободно няма да стане с гайковерт. На моя голф 2 се беше отлепила гайката, която която държи магарето и задния тампон на носача към купето - тази, която е заварена за купето от вътрешната страна.

Под педалите изрязах с флекса ревизионен отвор и стигнах до нея. капнах я с телоподаващото и отдолу си навих болта.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B4 - Демонтаж на резервоара - превъртял болт?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 07 юли 2017 19:15


Те тези болтове са някъде под задната седалка май, там сигурно е двойна ламарината.

Vlad777 написа:Под педалите изрязах с флекса ревизионен отвор и стигнах до нея. капнах я с телоподаващото и отдолу си навих болта.

На пасата май си има ревизионен отвор под изолацията


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Passat B4 - Демонтаж на резервоара - превъртял болт?

Мнениеот stypkata » Сря 12 юли 2017 13:01


Ако правилно съм те разбрал бих нарязал шините,които не могат да се свалят по нормален начин ако не с флекс ,заради искрите то поне с ножица за ламарина или ножовка докато не падне резервоара и не се открие по-добър достъп до проблемните болтове .От там вече би трябвало да се свалят лесно и да се измисли нов начин за закрепване на новите шини.

Наскоро заварявах на един ситроен шините,които дърчат резервоара,но там болтовете заедно с частта от купето в която се завиват бяха "изчезнали" от ръжда както и целия под беше "да ти потъне пръста" ,но със заваряне,мостове към все още здрави участъци се закрепи бих казал доста стабилно резервоара.Да му мисли който ще го сваля после :mhihi Но като гледам ЕГН-то на колата маи следващото сваляне ще е на скрап-пресата за коли.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Passat B4 - Демонтаж на резервоара - превъртял болт?

Мнениеот Гергин » Чет 02 ное 2017 18:35


Да завърша темата и докладвам.
Не се разви и това си е, махнах лентата. Направих двойна средната, поне тя да не изпусне. Ходих и при едни познати правещи ауспуси, погледаха и се помъчиха момчетата. Никъв шанс. Казаха, че често идват коли само с по две носещи ленти, да не го мисля много. Ще издържи още 10 г.
Та така. Ако някой има сходен проблем, да напръска преди да пробва да развива гайките, може пък и да има успех.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 88 госта