Пасат б6 2009г. 1.4 tsi dsg показател за скоростите

Техническа и сервизна информация за Passat
nike1975
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Пасат б6 2009г. 1.4 tsi dsg показател за скоростите

Мнениеот nike1975 » Пет 28 юли 2017 14:45


Колеги от една седмица съм собственик на горепосочения автомобил и още не мога да му се нарадвам. Колата е супер , но имам няколко питания за неща, които не знам дали трябва да са така. Например дали показателя за смяна на скоростите D1 D2. и тн. е редно да премигва през цялото време на движение на автомобила или трябва само да се сменят цифрите на предавките. Проблем ли показва непрекъснатото премигване. Имам и още един въпрос. DSG кутията е със 7 предавки и имам дилема дали трябва да сменя маслото. Майстори казват,че е хубаво да се смени, а пък в Порше изток ми казват,че кутията е необслужваема. По втория въпрос търсих теми, но може да не съм се справил както трябва. Предварително се извинявам ако има такива. Може и линк да изпратите. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Станислав.Желязков
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 17 дек 2017 15:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б6 2009г. 1.4 tsi dsg показател за скоростите

Мнениеот Станислав.Желязков » Нед 17 дек 2017 17:20


Колега задължително отиваш в сервиз за автоматични скоростни кутии. Най вероятно имаш проблеми със скоростната кутия. Масло се сменя задължително , прати много поздрави на колегите от Порше


Потребителски аватар
bisito
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 26 фев 2007 22:00
Автомобил: VW Pasat B7
Двигател: CDGA Eco fuel 2012г
Местоположение: София

Re: Пасат б6 2009г. 1.4 tsi dsg показател за скоростите

Мнениеот bisito » Нед 17 дек 2017 18:32


Колегата е питал преди пет месеца! Ти как мислиш дали не си е оправил колата вече?

Последна промяна от IvanMan на Нед 17 дек 2017 22:02, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


nike1975
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Пасат б6 2009г. 1.4 tsi dsg показател за скоростите

Мнениеот nike1975 » Нед 17 дек 2017 20:29


Здравейте колеги. Наистина оправих проблема доста отдавна и днес по случайност влязох във форума. Да ви разкажа на бързо как стана решението на проблема. Отидох в порше юг и споделих за проблема. След няколко часа приемчика ми се обади и каза , че колегите им в Италия като са сменяли мехатроника /провериха по тяхната си система, а и в книжката го пишеше/ не са обучили кутията. Наложи се две момчета да излязат от сервиза на магистралата за Перник за да карат колата в различни режими. Така ми обясни приемчика. От тогава нямам вече подобни проблеми. Колата сменя скоростите много добре и всичко е наред.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта