Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Техническа и сервизна информация за Passat
npelov
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 12 авг 2017 22:27
Автомобил:
Двигател:

Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот npelov » Нед 13 авг 2017 1:01


Здравейте,

Наскоро се сдобих с VW Passat и след като минахме през обслужване/диагностика и т.н. останаха няколко проблема:
1. Стъклото от страната на шофьора се сваля автоматично (без да държа бутона), но на качване трябва да държа бутона. Да отбележа че опитах пълен цикъл на сваляне и вдигане - това вършеше работа при опела.
1.1. Тука имам питане Как се прави разликата между автоматичното сваляне и ръчното. На опела беше - като задържиш малко стъклото тръгва автоматично. Ако искаш да спре като пуснеш бутона трябва да сваляш на кратки натискания. Брат ми каза че на неговото А4 е обратното - като натиснеш кратко и стъклото тръгва. ако задържиш по-дълго, спира при пускане. На пасата дясното стъкло работи, но не мога да го хвана как. Понякога продължава, понякога спира при пускане на бутона.
1.2 Заключването с дистанционното на ключа не вдига стъклата. Трябва ли да ги вдига и как става трика.
2. Перката на климатика е изгоряла (боднах карфица на плюса и видях че стига ток, но перката не върти). Къде мога да проверя номер за поръчка на този вентилатор?
3. При заключване с дистанционното ключалките изщракват два пъти. При отключване - също, като първо вдига задните, после предните. Нормално ли е това? Един приятел има голф и при него щрака два пъти но при отключване се вдигат всички ключалки едновременно на втория път.
4. при контакт изщракват някакви моторчета под таблото. Диагностиката по едно време показваше някакъв проблем със серво мотор. Обаче пробвах всички клапи - вътре/вън, отпред, долу, на предното стъкло - изглежда работят. Но моторчето не пропуска да изщрака от време на време.
5. Задната лява колонка не работи. Някакви напътствия как да сваля кората?




Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Нед 13 авг 2017 22:30


Здравей,
по т.2 има номер на моторчето и по него взимаш др.
Поне на мен по този номер ми поръчаха др.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот milenski_77 » Пон 14 авг 2017 16:28


1. Копчетата на Пасата имат две положения. Като натиснеш леко е първото и стъклото върви докато не пуснеш бутона. Като натиснеш по силно и стигнеш до второто положенке стъклото върви автоматично. Може да не работи някое от положенкето на бутона. Освен това ако откачаш акумулатор трябва да ги обучаваш като на опела.
1.2 фабрично не става от бутоните на дистанционното а със задържане на ключа в ключалката. Може да се препрограмира комфорт модула на колите от 2002 на там да става и с бутоните като за целта има една програмка на братята поляци.
2. Тия перки са май еднакви за всички, но не съм сигурен. Търси я по диаметър. Иначе тя не е изгоряла а са и свършили четките.
3. Двойно заключване е против кражба. При това заключване не можеш да отвориш колата по никакъв друг начин освен с дистанционното или ключа отвън. Трябва като натиснеш бутона за отключване да се отворят всички врати едновременно, ако не има проблем.
4. Това че ряботят не значи че няма проблем. Износват се потенциометрите за положението и пише грешки. Като цяло ако се движат карай докато спрат, че са бая пари нови.
5. Сваля се капака на дръжката и от долу има 2 винта. На долния край на кората също има 2 винта. Другото са щипки. Има доста клипчета в ютуб изгледай някое.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот mitko85 » Пон 14 авг 2017 22:55


Джамовете се вдигат с ключа, трябва да задържиш бутона за заключване и да си близо до колата. При задържане на отключване се смъкват. Перката на климатика е един размер, просто си намери най евтината китайска, разликата им е в буксата, едната е кръгла, другата е елипса, превързваш кабелите и си ти.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот milenski_77 » Пон 14 авг 2017 23:21


За джамовете не съм съгласен.
Моите се вдигат, но след като си препрограмирах комфорт модула иначе преди това само с ключа. Има цяла тема за това нещо в подфорума полезно или направи си сам не съм сигурен.


npelov
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 12 авг 2017 22:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот npelov » Пон 14 авг 2017 23:37


@mitko85 брат ми вече пробва задържането - не стана. Сега дочух че комфорт модулите се мокрят и престават да работят. Брат ми каза че трябва да държиш копчето докато се вдигнат изцяло. Ако пуснеш спират да се вдигат. Някой гении го е мислил това...

@milenski_77
1. А бе усетих че има две положения, но първото щракване не върши никаква работа на кое да е от четирите копчета. Като натисна от първото положение малко повече щраква още веднъж и прави каквото си иска. Стъклото на шофьора се вдига автоматично сако когато съм в движение. Като съм спрял не ще. Разбира се това е само мое наблюдение. Може да е грешен извод и всъщност да е лош контакт и да няма нищо общо с това дали работи двигателя и дали се движа.
1.2 Имаш в предвид задържам ключа в положение заключване, така ли? Пак е по-добре отколкото да се връщам да давам на контакт за да вдигна прозорците.
2. Четох в тоя форум че някой си е изпилил други четки с по-голям размер и ги е пригодил. 140 лв не ми се дават. Четох за свалянето, че се сваля кората отдолу под двигателя, маха се един винт и след това се врътва и излиза. Ще се пробвам. Ако не ще искам да ми я свалят като ми гледат защо: "6. отказва индикатора за температурата"
5. супер, мерси

А някой знае ли откъде да взема пластините за сваляне на касетофона. Някой в VW е решил, че през 2002 още се ползват касетки... Не мога да дишам без музика (а може и да е от жегата).

Също така забелязах, че запалката е на вързана постоянно, не е през ключа. Мисля да му сложа 1-2 USB-та за телефони. Предполагам има клипчета за сваляне на централната конзола?


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот milenski_77 » Вто 15 авг 2017 9:12


1. Явно са ти повредени копчетат. При мен на шофьорското стъкло не работи първото положение надолу.
1.2 Точно така задържаш ключа в положение заключено и се вдигат. Ако го задържиш в положение отключено се свалят.
2. Аз съм си сменял четки на вентилатора, но сложих друг който купих от морга и моя го държа за резерва. Вентилатора излиза от горе без да разглобяваш. Иначе трябва да свалиш кората от долу, защото кабела минава отдолу и захванат на няколко места. Самия вентилатор има един винт и щипка, която трябва да натиснеш и да го завъртиш обратно на часовника за да излезе. Ще ти стане ясно ако иамш друг пред очите. Вентилатор може да се намери и на цена под 100 лв нов.
За касетофона пластини можеш да си купиш от OLX. Аз лично го свалям с луфтомерна пластина, но при мен нещата са на обратно. Купих колата с неоригинално CD и го замених с оригинален касетофон, защото обичам нещата да са в оригиналния си вид. Та видях как се закопчава касетофона и разбрах как да го сваля с луфтомерна пластина 1 мм. Иначе аз не слушам касета а съм с емулатор на чейнджър и си слушам MP3 ки от флашка.


npelov
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 12 авг 2017 22:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот npelov » Вто 15 авг 2017 10:45


1.2 Стъклата се вдигат с ключа - временно ще върши работа.
2. Ако намеря вентилатор до 100 лв и аз ще направя така.

Емулатор на ченйджър звучи добре, само дето искам bluetooth за телефона. Кажи нещо повече за тоя емулатор. Откъде го взе? Имаш ли ограничение в броя на "дисковете" (папките)? Някакви други разлики от радио с УСБ? Мога да си взема bluetooth модул отделно от радиото - само дето няма да ми спира музиката като някой звънне. Иначе радиото е суер. На повечето пасати гледах избити копчета, врътката не работи, но това е запазено.

Гледам има хора емулират CD Changer с PIC контролер - значи едва ли е сложно. Ако намеря протокола мога да сглобя нещо.
Направих едно бързо проучване. Стана ми интересно ползването на порта за CDC за емулатор. Прегледах какво има като информация и също така готови емулатори и реших че най-вероятно ще си взема ново радио. Може евентуално да си поиграя с CDC порта по-късно. Ако имам успех мога да пусна тема и ако има интерес мога да направя нещо.


.... Също така забравих да питам как се сваля интериорното огледало, че е изтекло и половината е затъмнено. Това дали е същото (прилагам снимка на моето):
https://www.olx.bg/ad/ogledalo-vw-group ... fdbb788450
Прикачени файлове
20170814_153916s.jpg
моето огледало


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот Sonny_89 » Вто 15 авг 2017 12:41


Не е също. Ти си със сензор за дъжд. Имай на впредвид, че свалиш ли го ще трябва да си купиш т. нар. желе от представителство на VW, с което се лепи огледалото за стъклото. Моето се беше разлепило, обаче си го залепих със силикон (незнание) и сега сензорът работи както си иска :banghead


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот milenski_77 » Вто 15 авг 2017 22:13


Емулатора го взех от OLX. Ограничението му е 6 папки(колкото са дисковете на оригиналния чейнджър) по 99 песни в папка. Блутуут няма.
И моето огледало беше изтекло и го смених с такова от бора. Огледалото се сваля независимо от сензора. Сензора си остава на стъклото. Свалят се пластмасите обхващащи ябълката, те са като черупка от 2 части. След като ги сввалиш ще видиш една ламарина като щипка която държи огледалото. Първо изключваш буксата на сензора и после откачваш огледалото. Мисля че надолу се изваждаше.


npelov
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 12 авг 2017 22:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот npelov » Сря 16 авг 2017 11:21


@milenski_77 мерси...


npelov
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 12 авг 2017 22:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот npelov » Пет 25 авг 2017 22:50


свалих огледалото пробно. След махане на капачките излиза на шейна надолу, но е хванато със силикон защото няма нищо (освен триене), което да държи огледалото да не изпадне.

Какво бихте ме посъветвали - да си взема ли хелиометрично огледало или да си търся обикновено? Четох тук във форума че някой го бил сменил и то пак изтекло. Като че ли имат проблем тия огледала.

Има и друго съображение - откъм огледалото има сензор за светлина за да реагира на фарове отзад, но отпред има друг сензор, който гледа към предното стъкло. Това ли е сензора за дъжд? Какво ще стане ако не е свързан и за какво служи тоя сензор - чистачките ли пуска?


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот milenski_77 » Съб 26 авг 2017 10:55


Сензорите(фодиодите) на огледалото са само за огледалото. Единия отчита дали е ден или нощ, а другия дали има кола отзад. Сензора за дъжд е в основата на огледалото и е залепен на стъклото със Силикон. Вижда се отвън.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот Sonny_89 » Съб 26 авг 2017 11:08


Е добре, каква роля играе този за ден/нощ? И аз го имам, но не съм с автоматични светлини.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблеми с пасат 2002г, 1.9 TDI 131 кс

Мнениеот milenski_77 » Съб 26 авг 2017 12:07


Не е за светлините, а за огледалото. През деня не се затъмнява а само нощем. Най-лесната проверка дали работи огледалото е като с пръст закриеш предния сензор през деня и огледалото трябва да потъмнее. Все едно е тъмно и ти свети кола отзад. Това се прави на контакт или при работеща кола разбира се.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 192 госта