Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот °niksi° » Съб 03 фев 2018 1:11


Ауто холд-а нали знаеш че се включва при сложен колан и затворени врати.




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот Asko VW » Съб 03 фев 2018 9:22


vgamzoff написа:А каква беше процедурата, защото при мен отказаха ей така?


При мен не отказа ей така, аз си го причиних при смяна на крушката в товарния отсек, препоръчвам ти първо да провериш всички крушки за изгоряла и/или хлабава, раздвижи и ключа за управление. След това я закачи на диагностика и там каквото сабя покаже. Как точно са ми разблокирали модула на мен не знам, не съм присъствал, колата я бях оставил в сервиза за отстраняване няколко проблема, като престоя няколко дни.
П.П. Само плафоните на тавана ли не работят или и осветлението в краката? Те са на един модул но различни вериги.


vgamzoff
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 окт 2017 23:11
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот vgamzoff » Съб 03 фев 2018 9:58


Нямам в краката. Само плафоните и товарния отсек. Точво смених лампата в багажника и после отказаха.
На диагностика нищо не показва.


ddpa76
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 07 май 2010 9:46
Автомобил: пасат 6
Двигател: бкп
Местоположение: Плевен

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот ddpa76 » Сря 14 фев 2018 21:08


бушона за осветление се намира от страната на шофьора 5 ампера на 3-4 ред 5-6 по ред от малките три или четири са по 5 ампера


passCC
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 20 яну 2017 19:39
Автомобил: Passat B6 Variant TDI
Двигател: BKP

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот passCC » Вто 10 апр 2018 22:36


Всички крушки при мен работят, но Auto hold-а скоро не е светвал... Има ли някакъв вариант проблемът да идва от бутона на ел. спирачката? По няколко пъти на ден ми се ебава и не иска да освобождава, изкарва жълтия индикатор с и пресечената линия, и за да премахна "грешката" се налага да задържя бутона повече от 2 секунди. Има моменти, в които не иска дори да премахне грешката и гася и паля отново... Това ме свежда до мисълта, че проблемът може би идва от копчето на ръчната?

- Зеленият индикатор винаги ли ви свети? Защото при мен като не натисна спирачката и натисна копчето на ръчната, светва за няколко секунди и пак се маха, а съм гледал клипчета как на колегите си им стои?


Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Чет 12 апр 2018 12:07


Колега пробвай да смениш копчето за ръчната, продават се за по 20лв., а функцията Auto-hold има пряка връзка с ръчната и ако има проблем с нея може да дава отражение и на други места.Когато колата е с включен Auto-Hold и е на D при по-дълъг престой се включва ръчната автоматично или при махане на колана пак.Ако имаш затруднения с копчето пиши ще помагам с каквото мога.Поздрави и успех.


passCC
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 20 яну 2017 19:39
Автомобил: Passat B6 Variant TDI
Двигател: BKP

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот passCC » Чет 12 апр 2018 17:40


Колега, колата е ръчка, но това няма никакво значение предполагам, защото в действителност, колата като е неподвижна няколко секунди се включваше ръчната. Значи правилно съм си мислел за бутона... Ще го сменя и ще видя, интресното е, че след случката на бензинонстанцията (виж по горе поста), AH работеше чат-пат, но си се включваше. Е, да но за примерно един километър, след което пак си се изключваше (предполагам и това не трябва да е така)?


Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Пет 13 апр 2018 8:36


Колега, да абсолютно си прав, че не трябва да се изключва АН сам.Изключва се когато загасиш колата или натиснеш копчето.Проблема може да е и в самия бутон на АН.Може да пробваш с някой да размените само копчетата и да видиш дали има разлика за да не купуваш разни копчета за проба грешка.Ако искаш пиши на ЛС и може да се видим да направим една бърза проба.


passCC
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 20 яну 2017 19:39
Автомобил: Passat B6 Variant TDI
Двигател: BKP

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот passCC » Сря 27 юни 2018 8:41


Проблемът се оказа в закопчалката на колана. Направи ми впечатление луфта, може и аз да съм го преебал, тъй като го слагам зад мен, и като сядам тогава го прехвърлям пред мен. Като захвана колана към закопчалката, натискам AH - никви ядове, задържа си, очаквах пак да прекъсне, но не. Цялата тангента си светеше AH-а


Иван Неделчев
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 10:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ивайловград

Re: Passat B6 2.0TDI Variant 140HP - проблеми с функция Auto Hold

Мнениеот Иван Неделчев » Съб 20 окт 2018 18:07


как го оправи колега



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта