Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Техническа и сервизна информация за Passat
radogetov
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 19:40
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Видин

Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот radogetov » Нед 20 авг 2017 19:30


Здравейте,

Имам следния въпрос - имам ел.огледала с прибиране и подгрев на моя Пасат 6. От копчето на шофьорската врата всичко си работи ок. Има ли някаква функция или опция в компа на колата която да позволи когато заключа колата от ключа, огледалата да се прибират и когато отключа или запаля да се отварят, за да не се налага всеки път да въртя копчето преди да сляза/кача от/в колата?

Също така може ли да се направи така че колата да се заключва сама когато вдигна над 10-20км/ч и да се отключва когато извадя ключа от таблото?




Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот vekatap » Нед 20 авг 2017 21:36


VAG COM имаш ли? Второто със сигурност става. А за първото трябва модула в шофьорската врата да може да ти ги управлява, аз се мъчих доста време да ги направя така ама все не ставаше и накрая се отказах. Иначе как стават има в Google доста писано. За заключването пишеш: locking doors with vcds, а огледалата enabling folding mirrors on passat b6 :th_up


radogetov
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 19:40
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2006
Местоположение: Видин

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот radogetov » Нед 20 авг 2017 22:48


Нямам, но ще намеря някой, който има и ще свършим работата. Мерси за насоките, ще прегледам какво излиза в гугъла. Дано и това с огледалата да стане.


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот Mephistofel » Пон 21 авг 2017 7:41


Повдигнатите въпроси представляват интерес и за мен. Ще се радвам да споделите тук, като/ако намерите някакви решения по темата.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот Stif » Вто 22 авг 2017 15:22


Аз също се интересувах , но стигнах до заключението че са необходими компетенции по въпроса.Ако някой има инфо кой предлага тази услуга, нека сподели.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот Atanas85 » Вто 22 авг 2017 20:31


Здравейте. И аз имам същите мерак и най вече, че често се връщам към колата да я "заключа" повторно, че дали я заключих или не... Когато видиш, че огледалата са прибрани не е нужно това упражнение. Мога ли да попитам и каква е функцията в менюто на MFD mirror adjust >both mirror или individual, че давам отметка на едното и после на другото и не виждам разлика във функциите им. Някъде бях срещал екстрата след включване на задна, дясното огледало пада на долу, за да гледаш гумата кога ще срещне бордюта.


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот vekatap » Вто 22 авг 2017 20:51


Трябва копчето за огледалата да ти е на позиция R (дясно) и тогава като се вкл. задна и дясното огледало пада надолу. После като дадеш напред трябва позицията на това копче да се махне от R и огледалото пак си се вдига. Поне при мен така работят тези неща. Разбира се тази функция пак се разрешава с VCDS.
Колкото до това both и individual имаше нещо че като си на L мисля и си го нагласяш, се върти и дясното, или обратното. А когато е individual си се нагласят по отделно. Ако греша да ме поправи някой :beer


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автоматично прибиране/отваряне на огледала Пасат Б6

Мнениеот Stif » Чет 24 авг 2017 16:09


Никой ли не е ползвал услугите на майстор за прибиране/отваряне на огледалата чрез дистанцинното.?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: koko__2002 и 182 госта