Passat B5.5 1.9 TDI 130 hp AVF - Тече антифриз, може би от датчика за температурата ?

Техническа и сервизна информация за Passat
HoRror_BoY
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 19:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Passat B5.5 1.9 TDI 130 hp AVF - Тече антифриз, може би от датчика за температурата ?

Мнениеот HoRror_BoY » Чет 31 авг 2017 12:58


Здравейте, колата е пасат 1.9 TDI 130 к.с. AVF, имам теч на антифриз точно където е датчика на температурата на антифриза. Откакто съм я взел от една година съм долял 200 гр. антифриз, не пуши някакви странни цветове и масло не бута, двигателя е хубав, но сега губи по литър за седмица. Теча е голям и не мога да разбера от къде е. Като сложа огледало да гледам отзад се вижда къде е текло, но не мога да разбера къде е точно. Пластмасовия фланец е сух и няма видими следи да е от него, маркучите са здрави, но самият датчик е целия мокър. Не мога да гледам докато колата е запалена, защото се изгарям на колекторите. Сменях датчика и сега мисля, че там е проблема, но не знам как да го оправя. Нови гумички съм слагал и какво ли не, обаче си тече и толкова. Някой да има идеи какво може да е или да има същия проблем?




Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B5.5 1.9 TDI 130 hp AVF - Тече антифриз, може би от датчика за температурата ?

Мнениеот Cealtex » Пон 18 сеп 2017 20:30


Здравей, колега.

И при мен губеше натифриз още като я купих преди 3 години, но оправих нещата по следния начин.

Първо ми се наложи да сменя радиатора отпред, защото сълзеше от него (това беше преди 2+ години). След смяната спря да губи антифриз, което ме зарадва, защото знам, че при B5 и B5.5 това си е уж нещо нормално, но мен ме дразнеше.

Преди около половин година ми се появи една локва под двигателя, която се оказа точно от антифриз. В този случай беше о-пръстен на датчика за температура, който се беше скъсал. След смяната нямам никакви проблеми с антифриза.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Passat B5.5 1.9 TDI 130 hp AVF - Тече антифриз, може би от датчика за температурата ?

Мнениеот dalgia-73 » Пон 18 сеп 2017 20:49


Като си сменял датчика нещо се е разбутало.Пробвай със нов о-пръстен.Ако трябва му сложи гресчица малко.Като вкарваш датчика малко го завърти,да не се посуква нещо тоя пръстен.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11, Shamata и 50 госта