Проблем с АБС Passat b5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kadir.magi
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 21 ное 2017 20:57
Автомобил:
Двигател:

Проблем с АБС Passat b5

Мнениеот kadir.magi » Вто 21 ное 2017 21:10


Здравейте колеги имам следния проблем
Колата ми е Passat b5 97
ЗНАЧИ ИМАХ ЗА Смяна преден десен лагер който виеше прекалено много
Закарах го на майстор и оставих да смени лагера
И след като взех колата запалих я и почна да ми светва ABS-а и показах на майстора и той ми каза че ще изчезне след около 10-15км както и да е и След като запалих колата и като потеглих и почна да ми светва още една лампа червена с удивителен знак и +това и нямам в момента ABS още не е отстранен проблема моля ви помогнете




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Проблем с АБС Passat b5

Мнениеот Jeka » Сря 22 ное 2017 3:45


Махал е сензора за АБС който се намира на шенкела и след това като го е слагал не го е нагласил както трябва, и така не хваща сигнал от гривната на карето. Или може би го е ударил докато е сменял лагера и го е повредил.
Не съм сигурен точно за правилното нагласяне на сензора, но съм чел и чувал (и за други марки също), че като монтираш сензора, трябва да го допреш до гривната на карето, след което да върнеш 1мм назад.
Нека някой колега ме поправи ако греша.
Сега като се замислих, може и просто прозорците на гривната да са се напълнили с грес и боклуци и затова да не отчита, макар че е малко вероятно, но си струва да провериш.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с АБС Passat b5

Мнениеот radotom » Сря 22 ное 2017 12:26


С първата част на отговора си познал.
С втората:
Jeka написа:може и просто прозорците на гривната да са се напълнили с грес и боклуци и затова да не отчита,

...никак! :icon_lol
radotom написа:Използвам още веднъж възможноста да заявя, че датчиците на ABS-а не се влияят от кал, камъни, клони или каквито и да било други замърсявания, както съм срещал да ме убеждават разни 'майстори' в сервизите.
Той сработва единствено и само на метал, и то магнитно мек метал (желязо). Няма да сработи и на неръждавейка, мед, злато или др. такива


Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Проблем с АБС Passat b5

Мнениеот Jeka » Сря 22 ное 2017 12:39


Човек се учи докато е жив... :a045
А аз всеки път като видя че е мръсно го чистя :screwy :facepalm



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 171 госта