Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Техническа и сервизна информация за Passat
Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Spurs10 » Пон 18 сеп 2017 0:01


Здравейте,

Преди няколко дни се сдобих с автомобила от заглавието. Минал съм само около 280 км и предстои да давам мнението си. Четох каквото открих тук във форума, благодарение на него си свалих и ръковоството на BG и....имам чувството, че знам по-малко отколкото преди да започна с четенето.

Досега установих, че имам: асистент за паркиране, задна камера, auto hold, start/stop, off-road пакет, мултимедия RNS510, пера за превключване на скоростите от волана, допълнителна светлина при завой с ниска скорост, панорамен покрив (това най-лесно го установих хаха).

Какво не виждам да имам - cruise control (липсва ми 3-тия лост) - нито обикновения, нито автоматично регулиране на дистанцията, асистенти за разпознаване на пътни знаци, за ненапускане на пътно платно, асистент за смяна на платното.

Ще оценя ако някой помогне със следното:
1. Трудно/скъпо ли би било ретрофитването на едноцвентния информационен дисплей с анимиран MFA?
2. Трудно/скъпо ли би било добавянето на cruise control било и стандартния?
3. На MFA намирам опция за налягането на гумите, но имам само опция SET. Това означава ли, че нямам реално замерване а ще имам индикация при отклонение от зададените от мен стойности?
4. Не виждам никъде символ за адаптивно регулиране на окачването....предполагам нямам такова?
5. Не виждам никъде из менютата вариант за следене умората на водача....предполагам и това нямам?
6. Има ли B7 с USB вход или е само за CD и SD карта?
7. На врътките за страничните огледала имам икона за подгрев, но не мога да я включа. Имам ли я (например да позволява включване само под определени температури) или я нямам?
8. Нямам hill assist - при спускане под наклон би ли могло преминаване към off-road режим да върши тази работа?
9. Когато натисна бутон Traffic не ми се показва никаква информация - опцията не е налична за BG или аз трябва да направя нещо за да я активирам?
10. Прилагам снимки от Setup менюто - има ли по-нова и актуална карта за BG и съседните държави?
11. С колата ми дадоха и комплект джанти с гуми 205/55/R16. Този модел не е включен в списъка от табелата. Би ли дал отклонение при отчитане на км, скорост и т.н?
12. Тези модели имат ли Add blue?

И най-важните за мен въпроси:
13. Когато включа чистачките на най-слабия интервал то се прави едно почистване и спират. Това означава ли, че имам сензор за дъжд?
14. Light assist - 100% нямам Dynamic такива, но имам ли поне превключване на дълги и къси? Гледах клипове, че ключа се поставя в Auto, натиска се един път лоста за включване на дългите, след това втори път и се появява символ за light assist. При мен не се появява. От друга страна виждам, че имам камера на предното стъкло и на огледалото (ако това са камери де) както и AFS опция в MFA.
15. Фаровете завиващи ли са или това е само комплект с Light assist (която може да нямам).
16. На място пуснах няколко пъти чистачки с пръскане и се активира почистването на фарове. Пръскаше толкова силно, че почти вкара вода през страничните прозорци. Има ли вариант за регулирането на пръскалите на фаровете?
17. Автомобила минал ли е прословутия спорен update? Намерих във форума линк за проверка, но немския не ми е познат а Google translate направи някакъв несвързан превод.

Прилагам малко снимки за ориентация:
20170915_143257.jpg
20170917_173227.jpg
20170915_143207.jpg
20170915_143245.jpg
20170915_143252.jpg




Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Spurs10 » Пон 18 сеп 2017 7:08


20170917_235219.jpg
20170917_234734.jpg
20170917_234351.jpg
20170917_174623.jpg
20170917_174556.jpg


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот mayma » Пон 18 сеп 2017 7:36


Здравей колега , честита придобивка ! Много щастливи километри с нея !


Пуснете ми VIN на лс и ще ти изготвим оферта за ретрофит на горе описаните екстри.Става въпрос за оригинални ретрофит решения на VW.


Поздрави


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот netizen » Пон 18 сеп 2017 7:48


Здравей и честито за колата :beer Предполагам, че е от DasWeltAuto купена предвид километрите?
Ще се опитам да ти отговоря на всичките въпроси доколкото мога :)

Spurs10 написа:1. Трудно/скъпо ли би било ретрофитването на едноцвентния информационен дисплей с анимиран MFA?
Вероятно ще е сравнително лесно и сравнително скъпо. Според мен се сменя цялата платка заедно с циферблатите.

2. Трудно/скъпо ли би било добавянето на cruise control било и стандартния?
Това би трябвало да е доста по-лесно изпълнимо, но ще ти трябва донор за целта. По спомен имаше в някой от руските форуми такава тема.

3. На MFA намирам опция за налягането на гумите, но имам само опция SET. Това означава ли, че нямам реално замерване а ще имам индикация при отклонение от зададените от мен стойности?
Изглежда си с по-добрата (за мен) TMPS система. Следи оборотите на колелата от абс датчиците и така преценява има ли мека гума.

4. Не виждам никъде символ за адаптивно регулиране на окачването....предполагам нямам такова?
Олтрак мисля, че го има по подразбиране

5. Не виждам никъде из менютата вариант за следене умората на водача....предполагам и това нямам?
Прочети си в книжката, не може да го нямаш. При мен в MFA менюто е с иконка за кафе, но дисплея ми е цветен.

6. Има ли B7 с USB вход или е само за CD и SD карта?
Виж си в жапката, в краен случай в подлакътника. Всъщност пишеш, че си с RNS510, виждал съм USB вход само на RNS315, което не означава, че на 510 не може да има разбира се.

7. На врътките за страничните огледала имам икона за подгрев, но не мога да я включа. Имам ли я (например да позволява включване само под определени температури) или я нямам?
За съжаление при пасат се пуска ръчно отоплението и вероятно сработва под определена температура. Едно от малкото разочароващи неща в тази кола за мен след няколко аудита :biggrin

8. Нямам hill assist - при спускане под наклон би ли могло преминаване към off-road режим да върши тази работа?
Какво разбираш под hill assist? Auto hold пробва ли? Работи само с поставен колан обаче!

9. Когато натисна бутон Traffic не ми се показва никаква информация - опцията не е налична за BG или аз трябва да направя нещо за да я активирам?
Не влизаме в покритието на Traffic assistant-a :)

10. Прилагам снимки от Setup менюто - има ли по-нова и актуална карта за BG и съседните държави?
Има обширна тема във форума относно тази навигация с подробни обяснения и линкове.

11. С колата ми дадоха и комплект джанти с гуми 205/55/R16. Този модел не е включен в списъка от табелата. Би ли дал отклонение при отчитане на км, скорост и т.н?
Според мен това не е правилният размер за твоята кола. Отделно, че 16 цола не изглеждат никак добре на олтрак. Потърси си оригинални джанти със съответният правилен размер (пише ги на капачката на резервоара или в книжката на колата)

12. Тези модели имат ли Add blue?
Не, нямат.

И най-важните за мен въпроси:
13. Когато включа чистачките на най-слабия интервал то се прави едно почистване и спират. Това означава ли, че имам сензор за дъжд?
Сензорът за дъжд и светлина са комбинирани в един корпус, накратко имаш. Може да си гласиш чувствителността на датчика от копченцето отгоре на ръчката.

14. Light assist - 100% нямам Dynamic такива, но имам ли поне превключване на дълги и къси? Гледах клипове, че ключа се поставя в Auto, натиска се един път лоста за включване на дългите, след това втори път и се появява символ за light assist. При мен не се появява. От друга страна виждам, че имам камера на предното стъкло и на огледалото (ако това са камери де) както и AFS опция в MFA.
За това не мога да ти кажа, нямам High Beam Assist на моята кола.

15. Фаровете завиващи ли са или това е само комплект с Light assist (която може да нямам).
Би трябвало всички биксенон фарове да са завиващи, като тази функция се пуска/спира от МФА.

16. На място пуснах няколко пъти чистачки с пръскане и се активира почистването на фарове. Пръскаше толкова силно, че почти вкара вода през страничните прозорци. Има ли вариант за регулирането на пръскалите на фаровете?
С VCDS се коригира на колко пъти пръскане на чистачките да пуска пръскалките за фаровете, също и след колко прпдъжлително натискане на лостчето пак да ги пуска.

17. Автомобила минал ли е прословутия спорен update? Намерих във форума линк за проверка, но немския не ми е познат а Google translate направи някакъв несвързан превод.
От линка в темата във форума ще разбереш правена ли е акцията. Аз всеки път подписвам, че не искам да я правя. До тук не съм срещнал нито едно позитивно мнение по темата



Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот krraynov » Пон 18 сеп 2017 8:05


Здравей и честито за автомобила!

Отговори (според мен):
3. Вероятно, както е и при мен - няма датчици в гумите а тази система брои оборотите на гумите и при разлика- дава сигнал.
4. Нямаш копче долу до скоростния лост в горния десен ъгъл 'DSC' - значи няма активно окачване - някои казват че било голям комфорт, но пък и имало повече главоболия при евентуална повреда.
5. Това е стандартна функция, тя не се настройва от менюто. Когато ти се появи символ - чаша с кафе с препоръка - тогава ще разбереш.. Но трябва да си пътувал дълго и да правиш резки маневри, не знам още по какви други показатели разбира че е необходима почивка.
6. В жабката в горното чекмедже- ако имаш букса, може да си купиш кабел с преход към USB. Ако нямаш - е по-трудно (по -скоро по- скъпо).
7. Трябва по-силно да се завърти от позиция на дясното огледало, обратно на часовниковата стрелка.
8. Hill Assist го има когато се включи Off road режим.
9. В БГ няма излъчване за трафик информация.
10. Има карта която е взета от BMV и преработена за WV. Има голяма тема в нея има информация към последните страници някъде.
11. С какви джанти и гуми е в момента колата. Предполагам с 18". Тези -за които става дума няма да вършат работа, освен ако не се подменят гумите с по-високи...

13. Най-слабия интервал на чистачките - не е интервал- а работа по сигнал от датчика за дъжд. Може да пробваш, като го включиш и на място полеееш вода в средата на стъклото.
14. Не се ли появява символ 'А' ? Може да е спрян вътрешно този режим ..май.
15. Нямам еднозначен отговор и аз на този въпрос...
16. Омиването на фаровете по принцип е- само тогава когато са включени поне на на къси светлини и на всяко 4-то пръскане. Там наистина е голяма струята, но това е така, понеже се разчита само с водна струя да се измият фаровете. Ако има сигнал от нивомера в казанчето за омиваща течност че е ниско, омивателите на фаровете не се включват изобщо.
17. Трябва да научиш немски ;)


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Spurs10 » Пон 18 сеп 2017 9:11


Благодаря на всички за отговорите.

1. Наистина ли се сменя всичко - аз мислех само за дисплея в средата.

5. В MFA менюто нямам символ с кафе. Иначе го видях в книжката. Може би е отделна опция която нямам и не е стандартно за всички модели.

7. Аз завъртам силно копчето, но то не се застопорява срещу символа за нагревател. Преминавайки през него светва индикатор на това копче, но след това се връща надолу към символите за регулировките. Просто питах дали при Вас е така и да се застопорява само под определена температура или имам някакв проблем или липса на функцията.

11. В момента колата е с 225/50/17 каквито са първите препоръчани от списъка. Проверих в един калкулатор, че втория комплект 205/55/16 дават голяма разлика 24.9 мм в диаметъра и наистина не е никак добре. Най-близки до диаметър дава размер 205/60/16....разлика само от 4.4 мм (2.2 мм височина) и 0.67% грешка при скорост. Иска ми се да запазя 16-ките поради това, че ги имам и поради факта, че зимата често ползвам колата (служебни пътувания, лични ходения по хижи и т.н.). Ако е крайно непрепоръчителна получаващата се разлика то ще купувам други.

14. Не, не се появява символ А. Натискам лоста и се появява символ за дълги. Натискам го отново и няма промяна или поява на друг символ.

Поздрави и мерси отново за отговорите


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот krraynov » Вто 19 сеп 2017 10:19


Spurs10 написа:5. В MFA менюто нямам символ с кафе. Иначе го видях в книжката. Може би е отделна опция която нямам и не е стандартно за всички модели.

В менюто няма такъв символ. Появява се когато шофираш- при определени условия...
Spurs10 написа:7. Аз завъртам силно копчето, но то не се застопорява срещу символа за нагревател. Преминавайки през него светва индикатор на това копче, но след това се връща надолу към символите за регулировките. Просто питах дали при Вас е така и да се застопорява само под определена температура или имам някакв проблем или липса на функцията.

Чакай, чакай... че аз съм те заблудил май. Значи, когато копчето е на '0' - няма подгрев. Когато копчето е на ляво или дясно огледало има подгрев. Аз се обърках с функцията прибиране на огледалата...
Spurs10 написа:11. В момента колата е с 225/50/17 каквито са първите препоръчани от списъка. Проверих в един калкулатор, че втория комплект 205/55/16 дават голяма разлика 24.9 мм в диаметъра и наистина не е никак добре. Най-близки до диаметър дава размер 205/60/16....разлика само от 4.4 мм (2.2 мм височина) и 0.67% грешка при скорост. Иска ми се да запазя 16-ките поради това, че ги имам и поради факта, че зимата често ползвам колата (служебни пътувания, лични ходения по хижи и т.н.). Ако е крайно непрепоръчителна получаващата се разлика то ще купувам други.
Слагай високи 16". Джантите стават (мерил съм заради спирачния диск и спирачните апарати, дали 16" джанта може да се монтира...)
Spurs10 написа:14. Не, не се появява символ А. Натискам лоста и се появява символ за дълги. Натискам го отново и няма промяна или поява на друг символ.
Не знам при тези фарове, защо нямаш и адаптивни светлини, при условие че имаш предна камера... Вероятността да е изключена тази функция вътрешно е голяма, според мен


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Spurs10 » Вто 19 сеп 2017 16:19


Благодаря много за разясненията.

7. Установих, че подгрев на страничните огледала има. Просто като завъртя бутона (обратно на часовниковата стрелка) и застава точно срещу 0-та а не срещу символа за подгрев. Както и да е - пипнах с ръка и има затопляне. За съжаление нямам символ (дал съм снимка по-горе) за прибиране на огледалата и дори не питах за тази опция. Предполагам ретрофита би бил доста сериозно начинание.

14. И аз гледах, че имам камера на стъклото, отделно на гърба на огледалото, уж имам и ксенон пък без тази опция. Ще търся варианти за ретрофит било и за по-елементарната версия - превключване само между къси и дълги (без dynamic).


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Vasseto » Вто 19 сеп 2017 18:14


14 Нямаш камера. Това са други датчици. Най-вероятно за дъжд. Ето и снимка на камерата над тези датчици.
Прикачени файлове
IMG_20170919_184023.jpg


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Spurs10 » Вто 19 сеп 2017 22:00


Това мисля изяснява казуса.

Мерси


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот deodriver » Пет 22 сеп 2017 19:30


При мен гумите са с размери 235/45R17 за летни,а не както твоя размер.Аз не съм ALLTRACK,но съм с 4motion.При този размер 17-ки,слагам 16-ки с размер 215/55R16.Имам размерите в менюто на MFA дисплея и от там задавам с кой съм.Интереснотo е,че ги има и 205/55R16,като опция.Четох,че само на него дават да се слагат вериги(не,че ще ни трябват).Масово гледам,че B7-ците с 16-ки са с 215-ки гуми.


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Нов в клуба Passat B7 Alltrack, 2014, DSG6, 177 hp

Мнениеот Spurs10 » Пон 23 окт 2017 18:32


Колеги, изчетох много за активиране на VIM (Video In Motion), но никъде не открих как би могло да се направи на версия HW-H23, SW-6270.
Единствено намерих една снимка от руски сайт, че е възможно, но нищо повече.

Моля за помощ.
Прикачени файлове
Screenshot_20171023-192245.png



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: spallding86 и 57 госта