Passat 3B5 1999г. AHL - След смяна на вложки ,цилиндрите се пълнят с масло!- РЕШЕНО!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat 3B5 1999г. AHL - След смяна на вложки ,цилиндрите се пълнят с масло!- РЕШЕНО!

Мнениеот Iezekil » Нед 10 дек 2017 16:25


Не се връзва само сухия колектор,колегата Adrian-AAA по-горе го е предвидил другото.На мен също майстоа ми отказа да смени гумички при смяна на гарнитура с обяснението,че може да почне да гори масло/понеже нямах оплаквания за маслото/,но пък още на първа страница е казано,че колектора е сух.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Passat 3B5 1999г. AHL - След смяна на вложки ,цилиндрите се пълнят с масло!- РЕШЕНО!

Мнениеот muns61 » Нед 10 дек 2017 17:55


Даже ако махна маслените сегменти, няма да хвърля толкоз масло в горивната камера.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Passat 3B5 1999г. AHL - След смяна на вложки ,цилиндрите се пълнят с масло!- РЕШЕНО!

Мнениеот sportul » Нед 10 дек 2017 18:53


Това е така защото не съм споменал че главата я свалях 4 пъти.След първия път само пушеше , впоследствие колкото пъти отварях все по-зле ставаше.
Махам свеща на първи цилиндър и виждам вътре как се стича масло от горе, затова смених и главата.
На старата пък смених водачите , с клапаните . Повдигачите ми блокираха и не се затваряха клапаните :) и тях смених , писле ги прехвърлих на новата глава.
Всъщност първия път се отказах от сегменти защото много трудно се сваля картера на този двигател .
Иначе не ме бърка едни сегменти 65лв и лагери 28лв.
Накрая се наиграх срещу 805 лв само части и труд в кортек.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pa4o2 и 96 госта