Проблем с изпускателната система на пасат 5.5 2.8 АМХ

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Влади.Недев
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 20:58
Автомобил: пасат 4motion
Двигател: AMX 2005

Проблем с изпускателната система на пасат 5.5 2.8 АМХ

Мнениеот Влади.Недев » Вто 17 окт 2017 11:07


Здравейте колеги, от лятото имам проблем с изпускателната система на автомобила. Първо да кажа, че става въпрос за пасат 5.5 с двигател 2.8 АМХ и е на газ. При нормално и спокойно каране светва чек лампата и след проверка с ОБД2 буксата се показва : P0421-Powertrain, Warm Up Catalyst Efficienci Below Threshold (Bank1). След като изчистя тази грешка няма проблем в рамките на 250-300 км, и след това наново светва чека с тази грешка. Това се повтаря от половин година. Ходих до един местен сервиз за гърнета и като проверихме (с почукване) се оказа че катализатора в ляво и "издухан" и дрънчи на празно докато този в дясно (където показва грешката) е плътен. Там в сервиза ми дадоха две опции : първата е да се премахне катализатора и да се сложи резунаторно гърне с отвор за ламбда сондата и втората е да се смени с нов катализатор, тъй като от другата страна липсвал и щяла да е шумна колата. Цената обаче която ми обявиха за нов катализатор е доста ниска (80 лв) с труда и мисля че ще сложат нещо други, тъй като един катализатор си е доста пари. Какво бихте ме посъветвали ? Някой имал ли е подобен проблеми какво е предприемал ? Чувал съм, че с тези резунаторини гърнета след това пък постоянно свети чека и ламбда сондата показва грешка и там се правят софтуерни промени. Ще съм ви много благоадарен.
Поздрави Влади




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с изпускателната система на пасат 5.5 2.8 АМХ

Мнениеот silent » Чет 19 окт 2017 19:17


Аз скожих нов алтернативна марка катализатор...но не мога да се отърва от светенето на чека...двете ламбди съм сменил генерацията е проверена газовата е перфектно регулирана и пак свети все едно че няма катализатор..сега се опитвам да лъжа компа с разни доработки но към момента без успех...ако знаех че няма да реша проблема с чека със смяна на катализатор се съмнявам че бих давал грешни пари за катализатор...


Потребителски аватар
MrLover
Мнения: 270
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 19:22
Автомобил: Passat
Двигател: AMX
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с изпускателната система на пасат 5.5 2.8 АМХ

Мнениеот MrLover » Нед 22 окт 2017 17:02


Аз си реших проблема с премахване на вторите катализатори, слагане на резонатори и софтуерно премахване на задните две ламбда сонди :)


Потребителски аватар
Влади.Недев
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 20:58
Автомобил: пасат 4motion
Двигател: AMX 2005

Re: Проблем с изпускателната система на пасат 5.5 2.8 АМХ

Мнениеот Влади.Недев » Пон 23 окт 2017 21:16


Аз също се замислих за нещо подобно но... къде има читав софтуерен техник който да го направи това ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта