Пасат В5,5 проблем с централното

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Пасат В5,5 проблем с централното

Мнениеот nikolai_an » Вто 17 окт 2017 17:57


Здравейте колеги.Днес установих,че при заключване с дистанционното(оригиналния ключ) шофьорската врата не се заключва,въпреки че диода започва да мига и останалите врати са заключват и фабричната аларма се включва(без да премигват мигачите).Като натисна бутона на дистанционното за заключване няколко пъти мигачите премигват и вратата се заключва и като отключвам и заключвам с дистанционното централното си работи.......докато не отворя и затворя въпросната врата отново.....и всичко се повтаря.Откачах акумулатора но и това не помогна.Не ми работеше зумера и плафона под вратата и вътре в купето при отворена врата,но сложих бутон преди година както е обяснено тук във форума и всичко си е наред там,обаче този проблем с централното който се появи отскоро е доста дразнещ....някой ако може да помага.




milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Пасат В5,5 проблем с централното

Мнениеот milenski_77 » Вто 17 окт 2017 21:45


Най-вероятно проблема е в бравата или по скоро в механизма за заключване и отключване, който реално е допълнителен модул към бравата.
Аз имах подобен проблем с предна дясна врата. При мен не се отключваше и заключваше всеки път. Свалих бравата и я разглобих. За заключване и отключване отговаря едно моторче което движи палче по винтов механизъм през едни улеи и гърбици. Доста странно измислено, но по този начин се получава двойното заключване при което не може да се отвори вратата по никакъв начин.
При мен проблема беше че палчето не успяваше да преодолее една гърбица всеки път. След много кратно сглобяване и разглобяване и проби накрая схванах как работи. Смазах го обилно и засега бачка, но не знам докога.
Ако пак откаже ще взема друга брава.
При нашите коли дори и да заключиш с ключа в ключалката то заключването не става по механичен път а пак моторчето заключва и отключва.
Има и едни микроключета, които ако се прецакат пак не работи заключването и отключването.


Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Пасат В5,5 проблем с централното

Мнениеот nikolai_an » Вто 17 окт 2017 23:06


при отворена шофьорска врата централното не реагира нито на дистанционното нито на ключа откъдето би следвало че микроключето следящо за отворена/затворена врата си действа правилно....поправете ме ако греша.


ruslan_angelov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 30 окт 2017 18:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат В5,5 проблем с централното

Мнениеот ruslan_angelov » Пон 30 окт 2017 19:05


Здравейте,извинявам и на колегата,че пиша в неговата тема,но имам почти същия проблем и не сметнах,че е необходимо да отварям нова тема. Та директно към проблема! Имам проблем с задна лява врата ,която окончателно отказа отключване,нито с бутон от вътре на шофьорската врата,нито с ключ нито с нищо! Поръчах си друга машинка-брава за да я сменя,но,като няма отключване на вратата няма и как да сменя! Ако някой е имал същия проблем нека да каже как да си отключа врата за да сменя бравата! Благодаря предварително! Надявам се да има някакво аварийно отваряне на тия врати.


wierdo_GU
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В5,5 проблем с централното

Мнениеот wierdo_GU » Вто 31 окт 2017 11:41


Пробвай да удариш с длан ламарината от външната страна на вратата, малко под дръжката към ръба на вратата (там където се намира механизмът). Обикновено механизмът който е свързан с външната дръжка заяжда.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Пасат В5,5 проблем с централното

Мнениеот sim_ex » Пет 14 юни 2019 13:00


Уникално решение. След като градушка ми начупи цялата кола включително огледалото, габарити , дори пластмасите на лайсните за багаж ....
и играя си аз със копчето за огледалото при смяната му и изведнъж се отваря задна дясна при положение че много време не реагира ни се отваря (колата беше отворена и аз въте , задна дясна САМО се отваря изведнъж при задвижване на огледало , не знам коя позиция, другите врати не щтракват изобщо) , ни стъкло ни нищо. Следващия път пак спира да реагира и знам как да я лекувам и пак става !!
:11



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: spallding86 и 62 госта