Passat B4 96 г. - Предна лява врата не се отваря

Техническа и сервизна информация за Passat
Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Passat B4 96 г. - Предна лява врата не се отваря

Мнениеот Sstefaan84 » Сря 08 ное 2017 9:16


IMG-c9f75eacd8ba4f0c560e2033059c17e9-V.jpg
Това намирам
Здравеите,както се вижда от заглавието вратата на пасата не се отваря вече 10дни от никаде.
Колата е с оригинално централно,което за всички други врати работи. В момента на неотваряемата врата пирона си работи, заключва и отключва,но вратата не се отваря. Дръжката от вън е счупена,за проба да се отвори през дупката,но не става.
Намирам няколко подобни теми,с единственото решение,че трябва с тънка и твърда тел да се ръчка при бравата. Проблема не е в дръжката,а в механизама (бравата).
Приемам всякакви савети,и наи вече от хора, които са наясно с механизмите на вратата.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Iezekil » Сря 08 ное 2017 10:13


Абе аз съм наясно с бравата,ама нещо не разбрах.
viewtopic.php?t=237680&start=15
Ако е механичен проблема-счупена пластмаса или гума,заклинваща самата ключалка-натискаш палеца за отваряне през дупката на дръжката и някой ти помага с избутването на вратата,използвайки краката си отвътре в легнало положение на предните седалки.
При Б4 за разлика от Б3,на самата брава има метално движещо палче отстрани,което е много полезно зимно време например при замръзване на ключалката,понеже с негова помощ се спуска залепналия в отворено положение механизъм.Обаче ти щом стигаш до лостовата система през дупката,то се обезмисля ръчкането на палчето.Но това е при условие разбира се,че въпросната лостова система за отваряне не е счупена,но така и така това палче е хванато именно за нея.---червената стрелка
При всеки друг проблем с чуждо тяло,блокиращо нещо по механиката ти ,трябва да натиснеш с нещо заключващия черен механизъм на мястото на жълтата стрелка.Ако можеш да видиш,че при натискане на лостчето през дупката на дръжката,този механизъм се движи,тогава остава варианта с натиска от вътре.Ако не се движи,ти трябва да го прибереш механично с корава отвертко примерно.
пп. заключващия механизъм не се вижда на снимката,понеже е в отворено положение.Той се появява на мястото на жълтата стрелка при затворена врата.Там се натиска и едновременно бута или дърпа вратата.
Прикачени файлове
A.jpg
A.jpg (26.68 KиБ) Видяна 1944 пъти


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Pet_rov » Сря 08 ное 2017 10:24


Казваш, че дръжката е счупена. Патронът на ключалката изваден ли е? Ако не е, трудно ще бръкнеш да отвориш чрез натискане на металния палец.Предлагам ти да отвориш задна лява врата. Така ще видиш болта, който държи дръжката, не бравата. Развиваш го, вадиш патрона(остатъка от дръжката) и действаш. Това е, ако правилно съм разбрал цялата ситуация.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Iezekil » Сря 08 ное 2017 10:38


Явно,че щом е счупил дръжката е отворил дупката на цяло,все пак това са 10 дена/моето разбиране/.Още по-лесен достъп до бравата има,ако се хване да развие задните панти и свали задна врата...


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Sstefaan84 » Сря 08 ное 2017 12:02


Дръжката се държи само на кабелите. Патрона си деиства, въртиш ключа и си работи заключва-отключва. Моята идея е да се пробва с тънка отверка ,там кадето е жълтата стрелка да се оцели и ако може да се отвори.
Автомобила е на баща ми, аз го съветвам по тела, защото не сам в БГ. в момента патувам за БГ, и ако не я отвори днес ,утре аз ще мъча.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Гергин » Вто 14 ное 2017 11:37


Iezekil го е обяснил и онагледил много добре.
Интересно как е успял колегата да го отвори. Свалял съм 100 пъти дръжките и какво ли не съм правил по вратите, но как да се елиминира самия механизъм, долу на вратата, когато е затворена, хм.

Pet_rov как се развива при затворена врата, през дупката на дръжката болта? Не се заяждам а ми е интересно. Щом не става с натискане на палеца през дупката явно е нещо по механизма долу.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Pet_rov » Вто 14 ное 2017 11:51


Като си отвориш задната врата, можеш да развиеш болта, който държи дръжката на вратата(предната). Има достъп :beer


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот gancho » Вто 14 ное 2017 17:11


Друго важно за съфорумците:
При Пассат Б4 болта за дръжките на левите врати е с ДЯСНА резба.
За десните е с ЛЯВА резба.
Странно, но е така.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Sstefaan84 » Сря 15 ное 2017 12:03


В петък ще мъча пак . Вратата все още не се отваря.
Единствената ми надежда , е след отваряне на задната с тънка и дълга отверка да бутна това което е с жълтата стрелка от снимката по горе.
При бъркане с пръст и натискане на палчето за отваряне това с червената стрелка се мести както трябва, при дърпане на ръчката от вътре тогава не се мести.
Това е единственото нещо което установих миналата седмица за 10мин. Толкова време имах за колата , но сега се очертава в петък да имам малко повече време.
Разговарях с колегата lezekil, че в краен случаи имало и достап за флекс.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Pet_rov » Сря 15 ное 2017 12:51


А пробвал ли си едновременно да дръпнеш нагоре вътрешния чоп и в същото време да натиснеш палчето на дръжката?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Iezekil » Сря 15 ное 2017 15:23


Sstefaan84 написа:При бъркане с пръст и натискане на палчето за отваряне това с червената стрелка се мести както трябва, при дърпане на ръчката от вътре тогава не се мести.

Това е разковничето,вратата е заключена.
Преди това да уточня,че за флекса не съм сигурен,но ако има достъп за него е възможно да има достъп и за гаечен ключ/забравих за гайката/,с който да се развие чопа от колонката.Всичко това обаче може да се разере едва след сваляне на задната врата.
Разпарчих пластмасите на старата си брава и качвам снимка,която евентуално ще е от полза и за в бъдеще.
С №2 съм отбелязал лоста,който дърпа вътрешната дръжка за отваряне.Дръпвайки го,задната част на въпросния лост- №1 директно избутва лоста 7,който пък избутва задната част на №6 нагоре,при което предната част на 6 слиза надолу и освобождава ключалката.При тези движения чопчето 5 си се движи,понеже и 7 с движи.Но при заключена врата/4/,лоста 7 се премества в горния край навътре/освобождава лоста 3/,като долния му край пък излиза навън и така и 1 не му оказва никакъв натиск.Само при това положение чопа 5 не с движи,понеже няма кой.
Щом вратата е заключена от 4,то няма как да бъде освободен механизма.А щом не отключва,или е счупен 4,или 7,като всъщност 7 го играе ключа.Има вероятност и да паднало парче чужда материя под 7 и да му пречи,но това ще се разбере по самия ход на заключващите палци.Счупване пък ще се усети по хода на 3.
Решението при счупване на 7 е да се вздейства външно на 6 ,понеже е на пружина и нищо не го подпира,или да се развие /отреже чопа на колонката,или да се отвори с мощна отвертка самата брава отдолу/тя е сгъната там/,да се напъха нещо и избута 6 във задната част.
Прикачени файлове
20171115_142353.jpg


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Гергин » Чет 30 ное 2017 15:53


Някой знае ли дали на Б3 и Б4 са еднакви бравите? А от голф дали стават също?
А от къде да се купи нова?

Едно полезно клипче по темата
https://www.youtube.com/watch?v=ah5OCa-OZmg


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Pet_rov » Чет 30 ное 2017 16:11


За Пасат мисля, са еднакви, за Голф не мога да кажа


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Гергин » Чет 30 ное 2017 16:36


Мисля или си сигурен?
Щото и аз подозирам, че са еднакви, но не съм сигурен. А като се чух снощи с жена ми, май ще сменям предна дясна )))


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Предна лява врата не се отваря, пасат б4,96г.

Мнениеот Pet_rov » Чет 30 ное 2017 16:54





Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 47 госта