Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Техническа и сервизна информация за Passat
iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот iliqn_d » Чет 07 дек 2017 18:32


DoH_KuXoT написа:питай тук може да е полезно и за други потребители

Няма да го скрия и за другите,идета ми беше да върви по-бързо диалога :biggrin ,както и да е.Имам питане за газова уредба за въпросния автмобил ,1.8Т 150 коня,кой къде,каква е слагал и дали е доволен,защото ми предлагат да сложа Мега джет за въпросния казаха със всички екстри OBD||,всичко италианско от до,за 1000 лв.,а на др.място ми предлагат пак за същия не помня точно каква конфигурация но пак с усилени изпарител и там каквото е нужно за тези коне и двигател и дюзи Баракуда за 1200-1250 лв.това едното нещо,другото е че на задните врати отгоре има слой който е от някаква пореста материя и сега се мокри и замръзва, а под него е гумено уплътнение с един пръст по-надолу което гледам че е добре и няма влага и скреж по него,този проблем е само на задните врати как да процедирам в случая,това е.
Благодаря на помогналите!




Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот batko_miro » Чет 07 дек 2017 20:18


Огледалата ако са изгорели, излизат като грешка на диагностика.


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот iliqn_d » Чет 07 дек 2017 21:06


batko_miro написа:Огледалата ако са изгорели, излизат като грешка на диагностика.

Онзи ден един познат я чете но не показа грешки ,освен ако не е видял добре.Има ли специално място където се гледа за това или излиза в диагностиката за двигателя.


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 21:08


Имам и аз подгряване, видях го тази вечер. Ще го пробвам на мокри огледала. Някой може ли да ми каже, защо джойстика ми влезе в режим когато превключа на дясно огледало да.мести и лявото, но обратното не става. Счупих ли го тоя джойстик какво става, признавам си първите дни аз индианеца ми беше много трудно да работя с тая нежна джаджа :)
Благодаря предварително ако помогнете с този проблем.


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот batko_miro » Чет 07 дек 2017 22:56


Би трябвало на позиция за дясно да движи само него, а на позиция за ляво да мести и двете симетрично. Грешката за прекъсната верига в някое огледало излиза в комфорт модула, ако не се лъжа.


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот iliqn_d » Пет 08 дек 2017 0:16


batko_miro написа:Би трябвало на позиция за дясно да движи само него, а на позиция за ляво да мести и двете симетрично. Грешката за прекъсната верига в някое огледало излиза в комфорт модула, ако не се лъжа.

Благодаря за отговора,ще карам колегата пак да я четем.
И при мен е така с огледалата,на позиция за лявото ги мести двете симетрично, а за дясното го мести само него.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 08 дек 2017 9:59


martin.mihaylov написа:Имам и аз подгряване, видях го тази вечер. Ще го пробвам на мокри огледала. Някой може ли да ми каже, защо джойстика ми влезе в режим когато превключа на дясно огледало да.мести и лявото, но обратното не става. Счупих ли го тоя джойстик какво става, признавам си първите дни аз индианеца ми беше много трудно да работя с тая нежна джаджа :)
Благодаря предварително ако помогнете с този проблем.

не е нужно да са мокри, пусни подгрева и пипни огледалото, за няколко секунди започва да се стопля осезаемо. А джойстика не работи правилно. Колегите по-горе обясниха , при движение на дясното се движи само то, при движение на лявото се движат и двете, според мен е много удобно да е точно така. Ако дясното ти управлява лявото е странно, да не си с десен волан ?


iliqn_d написа:
DoH_KuXoT написа:питай тук може да е полезно и за други потребители

Няма да го скрия и за другите,идета ми беше да върви по-бързо диалога :biggrin ,както и да е.Имам питане за газова уредба за въпросния автмобил ,1.8Т 150 коня,кой къде,каква е слагал и дали е доволен,защото ми предлагат да сложа Мега джет за въпросния казаха със всички екстри OBD||,всичко италианско от до,за 1000 лв.,а на др.място ми предлагат пак за същия не помня точно каква конфигурация но пак с усилени изпарител и там каквото е нужно за тези коне и двигател и дюзи Баракуда за 1200-1250 лв.това едното нещо,другото е че на задните врати отгоре има слой който е от някаква пореста материя и сега се мокри и замръзва, а под него е гумено уплътнение с един пръст по-надолу което гледам че е добре и няма влага и скреж по него,този проблем е само на задните врати как да процедирам в случая,това е.
Благодаря на помогналите!


аз съм с Мегаджет вече почти 5 години и 120хил км , доволен съм, по гаранция ми смениха един път изпарителя на 60хил км , защото започна да вие все едно ролка със заминал лагер или тръгнало виско. Новия изпарител изкара точно 55хил км и започна да вие, така си го карам, на моменти спира на моменти се чува, не е нещо много дразнещо но все пак го има, не оказва влияние на работата на уредбата по никакъв начин. Доколкото четох на това ловато вътре имало някаква пружинка която трепти и звънти. Слагах го в софия газ комерс , монтажа е безупречен и мога да ги препоръчам с две ръце! За уплътненията е хубаво някой ден да вземеш една кърпа и хубаво да ги избържеш до сухо и след това да ги минеш с тънък слой парафин. Аз при всяка автомивка избърсвам вратите и всички уплътнения с микрофибърна кърпа и проблем не съм имал никога с замръзваща врата.

п.с. има една голяма тема само за В5 - В5.5 , която съм направил когато се сдобих с колата, там пишат доста собственици на пасати от този модел и по-лесно ще достигате до правилните отговори
:arrow http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=384863

Последна промяна от DoH_KuXoT на Пет 08 дек 2017 10:05, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
TomasTomanov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 23 мар 2019 11:21
Автомобил: Пасат б5
Двигател: AFN 1998

Re: Пасат Б5.5 2004г. AWT airbag

Мнениеот TomasTomanov » Съб 10 сеп 2022 16:18


Колеги някой знае ли как се прекодира с ваг ком изобщо да не свети лампата за еърбега защото моята е удряна и не си струва да я правя а ме дразни че свети



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 209 госта