Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
MartinObretenov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 30 авг 2017 20:20
Автомобил:
Двигател:

Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Мнениеот MartinObretenov » Вто 28 ное 2017 18:20


Здравейте, от няколко дена имам следния проблем:
Като вдигне колата около 1800-2000 оборота и се осещат доста вибраций при скоростния лост при волана и като цяло в купето ... от какво може да е? От това което чух и изчетох може да е от тампони на двигателя или маховик. Моля за съвет!!

Другият ми проблем който го прави за 2-ри път в рамките на няколко дена е педала на спирачката. Става много твърд, за този проблем вече нямам и аз обяснение.... Първия път като го направи се прибрах и на сутринта нямаше проблем с него, днес като го направи спрях пред блока и го натиснах няколко пъти един след друг и омекна отново и си стана както преди. Обаче като излязох от колата се осети някаква остра миризма на изгоряло от капака на двигателя. Отворих го но нищо не осетих повече оглеждах и се опитах да намеря от къде е но нищо.

Ще се радвам да чуя вашите мнения и препотъки. :bowdown




Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Мнениеот Cealtex » Вто 28 ное 2017 22:19


Към края на зимата почна да ми заминава съединителя и общо взето имах и аз леки вибрации. Взех само съединител, защото маховика уж беше с минимален луфт, но след като събрахме всичко се пре*ба маховика и се наложи после да го сменям и него. При мен като запалех и колата не е на скорост се чуваше едно чаткане от моторния отсек, но при почишаване на оборотите засилваше интензитета, а звука намаляваше до спиране.

Малко след това имах и за смяна тампони на двигателя, където пак имаше вибрация, а при по-бързо форсиране даже имаше и нещо като пристъргване. При този случай пак имаше вибрации породени от мотора.

При всеки случай ще се ходи на майстор, за да се установи точната причина.

За педала на спирачките нямам идея вече, но ще се радвам, ако някой може да помогне.


Потребителски аватар
MartinObretenov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 30 авг 2017 20:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Мнениеот MartinObretenov » Сря 29 ное 2017 8:19


Да за майстора е ясно исках просто да видя ориентировъчно от какво може да е.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Мнениеот Pet_rov » Сря 29 ное 2017 10:01


Спирачна течност сменял ли си скоро, колега? Огледай хубаво около сервото да няма някой препечен маркуч и да губи вакуум.


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Мнениеот Mr. S. King » Сря 29 ное 2017 10:09


Pet_rov написа:Спирачна течност сменял ли си скоро, колега? Огледай хубаво около сервото да няма някой препечен маркуч и да губи вакуум.



Колегата Pet_rov има право. Иначе си се ориентирал добре към тампоните и маховика.


Потребителски аватар
MartinObretenov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 30 авг 2017 20:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 2001 АWT помощ за 2 проблема

Мнениеот MartinObretenov » Сря 29 ное 2017 11:10


Несъм я сменял изглежда с добър цвят от казанчето. Ще огледам за проблеми с маркучите. Благодаря за помощта.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anrus, seso86 и 64 госта