Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Техническа и сервизна информация за Passat
darkoz
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PK

Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот darkoz » Сря 29 ное 2017 11:03


Здравейте от известно време след обилен валеж отваряйки вратата на багажника започва да тече събрала се вода. Ако някой се е сблъсквал и има някаква идея кое може да пропуска на този модел, ще бъда благодарен.




Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот Spurs10 » Чет 30 ное 2017 21:09


Здравей,

Първо сигурен ли си, че не тече от страничните улеи при самото отваряне. Така е при моя B7 и съм виждал същото на B6. Някаква недомислица.

Ако тече при затворена врата то може да пропуска конектора на шлауха за задната пръскалка. При мен беше счупен и вероятно е текло вътре и затова немеца взел великолепното решение и разкачил шлауха отпред при казанчето. Пускам задната пръскалка и капеше отпред при дясната гума.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот plamikcho » Чет 30 ное 2017 21:28


Недомислица е, същия проблем го има и при Б6. Аз го избягвам като не оставям вратата да се вдигне догоре. Става за вадене на малки неща само и то сложени в края. Иначе - приготвяш 2 големи парцала, отваряш до половината, хващаш по един парцал в ръка и пускаш вратата да се дигне догоре. Ако си достатъчно бърз, може и да не омокри.


darkoz
Мнения: 60
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: PK

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот darkoz » Пет 01 дек 2017 11:22


Тече от самия капак, там където са капачките за стоповете. Чакам по-топло и сухо време, за да махна кората.


balabana2001
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 ное 2008 14:41
Автомобил: VW Passat Alltrack B7
Двигател: 2-0 TDI 2014
Местоположение: София

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот balabana2001 » Сря 04 юли 2018 21:00


Колага случайно да си намерил проблема? Аз съм с Б7 комби от август 2014 и след последните обилни валежи теязи дни забелязах абсолютно същотото. Тече от капчките на стоповете и от най горния ръб на капака. Странно като гледам или е уплътнение или пропуска от стъклото някак си.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 юли 2018 9:07


при комби като отворя капака след силен дъжд виждам как от фугата между задно стъкло и капака се стича вода , но тя е само външно стичаща се по капака, към горния грай и потича лека струя горе при пантите , оттам се стича по отводнителния улей към двата външни стопа. В никакъв случа не мокри вътре в багажника. Единия вариант е да се наводнявате от задната пръскалка, колега от форума имаше такъв проблем. Другото, което е възможно според мен е да имате нарушено уплътнение на вътрешните стопове, тапата около оста на задната чистачка, отвор под номера от монтаж на предишни регистрационни табели и т.н.


balabana2001
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 ное 2008 14:41
Автомобил: VW Passat Alltrack B7
Двигател: 2-0 TDI 2014
Местоположение: София

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот balabana2001 » Пет 06 юли 2018 7:29


Това което го описваш и аз съм го забелязал след дъжд, и ми изглежда нормално. В случая обаче определено има вода в задния капак, чува се как плиска, изтича от капачките след дъжд, когато отвориш капака, а багажника се мокри всъщност когато капака е затворен и водата прокапва през най-долния ръб на кората. Колата е 08.2014 без никакви удари и т.н, имам още 45 дни гаранция и ще ходя в Порше София Изток да видим какво ще кажат. Интересното е че имам един колега със същата кола и със същия проблем, и направо му смениха целия заден капак по гаранция (преди две години). Тогава се смяхме, но ..... ще видим сега дали пак ще се смея :neutral :neutral .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот VWGT » Пет 06 юли 2018 10:33


аз имах подобен проблем
на сухо пробвал ли си да пръскаш на задното стъкло и след това да отгвориш багажника?
при мен проблема беше в сцепен маркуч на задната пръскалка, който пълнеше задната врата с вода и при отваряне се стичаше в багажника.
тръбата е пластмасова и беше спукана на две места ... до кабела за подгрев на задното стъкло (където се включват реотаните), и на самата сгъвка, където се отваря капака и от където минава цялата инсталация за капака.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 06 юли 2018 11:32


balabana2001 написа:Това което го описваш и аз съм го забелязал след дъжд, и ми изглежда нормално. В случая обаче определено има вода в задния капак, чува се как плиска, изтича от капачките след дъжд, когато отвориш капака, а багажника се мокри всъщност когато капака е затворен и водата прокапва през най-долния ръб на кората. Колата е 08.2014 без никакви удари и т.н, имам още 45 дни гаранция и ще ходя в Порше София Изток да видим какво ще кажат. Интересното е че имам един колега със същата кола и със същия проблем, и направо му смениха целия заден капак по гаранция (преди две години). Тогава се смяхме, но ..... ще видим сега дали пак ще се смея :neutral :neutral .

интересно, току що разгледах моя капак и не виждам никъде да има отводнителни отвори, което е странно. Явно при отваряне се излива някъде в предния/горния край.


balabana2001
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 ное 2008 14:41
Автомобил: VW Passat Alltrack B7
Двигател: 2-0 TDI 2014
Местоположение: София

Re: Пасат б7 теч на вода от вратата на багажника

Мнениеот balabana2001 » Пет 13 юли 2018 8:03


Да няма отводнителни отвори вдолната част на задната врата/капак. Колата е в Порше Изток в момента, оказва се че влиза през нита на задния номер и имало и голяма рапидка (не съм я слагал аз), според тях кат са си оставили ръцете. Казаха че са го оправили и са запълнили дупките с лепило. Явно си се пълни от както колата е регистрирана, интересно как не съм го забелязал до сега. Отделно има спукана тръбичка за течност за чистачки и оттам пълнела някакъв сноп кабели и тече такава течност през буксата 12V в багажника. Сега ще сменят снопа кабели, тръбичката, буксата и .......... цялата облицовка на тавана по гаранция.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта