Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Водния дух1 » Чет 04 яну 2018 18:04


Как ей тъй точно след ремонта на колата,ще се запуши радиаторчето?-не го вярвам.




volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Пет 05 яну 2018 13:31


И то рЕзко, дето се вика... По пътя към сервиза си имаше парно, след като я бях взел от сервиза духаше ледено. И на мен точно за това не ми се вярва, но явно за съжаление това е положението.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот goppa » Пет 05 яну 2018 14:34


Да не са ти откачили клапата за толо-студено за да те правят абонат?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Iezekil » Пет 05 яну 2018 15:31


volkswagenpassatbg написа: Клапата за топлия въздух ми мина през ума, но спрях музиката и при по-бърза смяна на темп. от минимална към максимална я чувам как отваря и затваря.


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Пет 05 яну 2018 23:21


При бърза смяна на температурана на климатроника от 16 до HI, потокът въздух за секунда спира и тръгва наново, което е действието на самата клапа. Да не говорим, че човекът, който прави колите и приятел и за такива шмекерии дори и не съм си помислял и не го поставям под съмнение. Някога и в тая кола ще задуха топло ха ха.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот goppa » Пет 05 яну 2018 23:35


На един приятел с Passat B3 му бяха разменили местата на маркучите и парното го бяха включоло в щуцера за подгряване на смукателния колектор. В резултат парното изчезваше щом отвори термостата :mhihi .
При теб май има egr охладител. Да не са омешали маркучите при смяната на egr клапана? :gruebel


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Пет 05 яну 2018 23:40


https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A523C12
Ето ги двата маркуча (вход и изход) на радиаторчето на парното на Пасата ми. Не мога да преценя има ли нещо нередно, просто както казах не успях да извадя левия (изхода), за да видя тече ли антифриз.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Iezekil » Съб 06 яну 2018 6:16


goppa написа:На един приятел с Passat B3 му бяха разменили местата на маркучите и парното го бяха включоло в щуцера за подгряване на смукателния колектор.

Еее,това виц ли е,защото няма как са стане.Маркучите са с различен диаметър,щуцерите също,отделно дължината и извивките също.
Отговор ще получим само и единствено,ако успее някак да извади изходящия маркуч на парното.Според мен е взела въздух системата,но е възможно наистина да са объркали нещо или някакъв боклук някак да е препречил изхода.Въздух се познава пак със стискане,маркуча е по-жилав и се връща по-ързо от деформацията.Когато е пълен с вода има известна степен забавяне...търси начин да го измъкнеш все пак...


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Чет 15 фев 2018 19:21


Такааа. Здравейте, след около месец най-накрая имаме решение на проблема. Преди да обясня искам да изкажа специални благодарности на момчетата от сервиз на бул. Александър Пушкин 50, има си и табела, на която пише, че отпушват радиаторчета на парно машинно. Оставих там колата днес. След като бяха работили по отстраняването на проблема вече час и половина, правейки цялата процедура за втори път, ми съобщиха, че е адски запушено и най-вероятно няма да тръгне, но ми казаха, че ще опитат още един последен път (още 40 мин, защото толкова отнема процедурата) и ако тогава не стане ще пия една студена вода и поне ми смениха антифриза. Пуснаха машината пред мен и ми демонстрираха какво излиза от радиаторчето. Някакви парчета с резидав цвят. Огромно количество. Като оставих колата ми казаха, че антифриза ми е под всякаква критика и пълен с боклуци. Наистина никога не беше сменян по спомени. Беше станал един размит, мътен цвят оранжево-бозав. Новия направо беше ярко червен. След още час ми се обадиха да ми кажат, че имам парно и най-накрая са успяли, като въпреки 3-те процедури вместо една, ми взеха същата цена (разбира се, че почерпих от благодарност). Имам парно и то горещо. Кеф. :)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Iezekil » Чет 15 фев 2018 20:09


Трябва да промиеш цялата система -двигател и голям радиатор..


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Чет 15 фев 2018 20:16


Всичко са промили преди да налеят новия антифриз и ми казаха, че водния радиатор и като цяло системата без радиаторчето на парното е била много чиста. Пропуснах да кажа, че сега се чуват някакви звуци от време на време всеедно имам рекичка зад духалките и някакво много леко бълбукане като на малки балончета на силна струя. Това ще изчезне ли като се обезвъздуши сама системата? Чува се повече при подаване на повече газ? Нормално ли е като за след смяна на антифриз и промивка на цялата система?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта