Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Техническа и сервизна информация за Passat
volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Сря 06 дек 2017 12:43


За да не си помислите, че съм решил проблема и не съм споделил как, да уведомя, че ще отложа занимавките с Пасата за около 10-ина дни, тъй като ми предстои пътуване в чужбина (с друг автомобил). Като се върна се захващам с отстраняване на проблема и ще пиша в темата.




volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Нед 10 дек 2017 1:24


Така. Затрупан от работа и по никое време пак ме разчовърка мисълта за липса на парно в колата и се сетих нещо, което бях забравил да напиша. Понякога, при даване на повече газ или отпускане на газта се чува църцорене, бълбукане на въздух/вода сякаш от радиаторчето на парното (защото като че ли се чува от духалките.)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Iezekil » Нед 10 дек 2017 7:34


Сега вече работата става друга.Имаш въздух в системата,първо ще го гоним,а после ще се разбере от къде е влязъл.
-Провери си най-напред нивото на антифриза,от ниско ниво също се губи парно
-подгрей колата на отворена капачка на казанчето,проверявай за парно и за мехурчета в казанчето и маркучето към него.


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Нед 17 дек 2017 11:38


Здравейте отново. Прикачвам този линк https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A388780 за да ви попитам дали това, което съм оградил с червено са маркучите към радиаторчето на парното. Благодаря в аванс.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 17 дек 2017 11:55


Това което си оградил са тръбичките на климатика. Махни кората над акумулатора, цялата, не само малкото капаче. Точно в центъра, ако си пред колата, от дясно на акумулатора има един пластмасов щит гофриран от пластмаса. В горния край има свинска опашка, режеш я и со свличаш леко надолу, под него са ти двата маркуча на радиаторчето на парното. Десния е входящия, левия е изходящия. На левия има една дупчица направена за обезвъздушаване, защото радиатора на парното не се обезвъздушава сам. Откачаш скобата само на изходящия маркуч. Започваш леко да изваждаш маркуча с въртене докато малката дупчица подмина края на тръбичката на парното, но маркуча все още не се е извадил. По този начин отваряш системата към атмосфертата само и единствено посредством тази малка дупчица. Капачката на казанчето е затворена, двигателя работи, дори е хубаво някой да подава малко газ. След известно време целия въздух излиза, и от дупцицата започва да пръска антифриз. Изчакваш да спре да изкарва въздух и започне да пръска чиста струя само антифриз. Всичко е готова, нахлузваш маркуча обратно докрай, връщаш скобата на мястото й , гофрирания щит и свинската опашка и си готов. За да се ориентираш може да видиш тези снимки в общата ни тема за В5/В5.5 на страница 325 последното мнение
:arrow http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=384863&start=4860


ето и двата клипа, които направих при промиването



volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Нед 17 дек 2017 12:16


Хиляди благодарности! Определено имам надежда, че нещата ще се получат и, че всичко е заради въздух в системата, заради бълбукането, което се чува от време на време. Тези дни се захващам и после ще пиша за резултата. Отново благодаря за подробното описание!


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Сря 20 дек 2017 18:28


Развитие по темата. Най-накрая намерих време да се поровя по колата днес. Десния маркуч е топъл, почти горещ, а левия-не. Стиснах с клещи скобата, държаща маркуча, но той не мърда (гърлото е много широко) и не мога да го измъкна. Напъвах, дърпах, но не стана и се отказах, тъй като се стъмни. НО нещо, което ми направи впечатление: И двата маркуча на загасен двигател са меки. Питането ми е защо дори и на запален са меки и мога да ги стисна до такава степен, че да спра потока на антифриза (десния, който става топъл също). Докато работеше двигателя и се рових отдолу ми направи впечатление, че през пробката на капачката за ХИДРАВЛИЧНА течност тече. Излиза самата течност... Но това е друга тема. Някой ако има идеи, ще съм благодарен да сподели.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 20 дек 2017 21:41


имаш въздушна възглавница в радиатора на парното, която не позволява да минава антифриз. Трябва с въртене да извадиш изходящия маркуч и да обезвъздушиш.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Водния дух1 » Сря 20 дек 2017 22:43


Моли се маркучите да са меки,щото ако са твърди ,преминаваш в друго измерение -на ремонти...


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Сря 20 дек 2017 23:53


С цел да отпаднат и всички други съмнения, да добавя: В казанчето на антифриза няма никакво бълбукане, балончета или каквото и да било. Предното стъкло не е мазно. Нивото на антифриза не е мръднало в сравнение с миналата година. Утре ще оставя колата в сервиз за автопарно за да се справят с обезвъздушаването на радиаторчето, тъй като аз не успях и също така да ми сменят термостат. Ще съчетая това с годишното обслужване на двигателя, тъй като ми светна на борда, че е дошло време. :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 21 дек 2017 9:38


Докато не обезвъздушиш системата , не е добре да караш много много. Цялостната циркулация се нарушава с въздушна възглавница в някоя зона и е възможно да прегрееш двигателя!


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Сря 03 яну 2018 19:26


Термостат-нов, парно-йок! Доляли са антифриз-всичко точно. Според тях е запушен радиатора на парното, а и аз така мисля. То вече няма как да отричам, колкото и да ми се иска. Свалянето на таблото и целия ремонт около смяната на радиаторчето няма да е сега, просто ще оставя колата в гаража и няма да я карам по студовете. А по-натам кой и по-важното КАК ще го прави тва нещо-не знам. Проклети да са всички от ВАГ, които са го измислИли да е там тва радиаторче. Цената му е точно 10 пъти по-малко от тази за самата работа. Тъпо, но факт. Поздрави!
П.С. За много години, да сте най-вече здрави!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Водния дух1 » Сря 03 яну 2018 20:10


Преди да си се втурнал по сервизите-ВСЕ ПАК,намери начин да разкачиш двата маркуча откъм двигателя и така да провериш дали наистина е запушено радиаторчето.Ей така за спорта.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот Xaxy » Сря 03 яну 2018 22:23


Смени го сам,не е кой знае каква философия,прегледай няколко клипа и ще ти стане ясно


volkswagenpassatbg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 23:41
Автомобил: VW Passat
Двигател: TDI 131hp Tiptronic 2005

Re: Passat B5.5 1.9 TDI - Проблем с парно след ремонт

Мнениеот volkswagenpassatbg » Чет 04 яну 2018 14:17


Най-големият ми враг е времето, което никога не стига. Това е и главната причина да не мога да се захвана с нещо по колите да правя сам... Иначе желание имам, а и ми е интересно, но за съжаление няма как. Не можах да откача пустия маркуч на изхода, за да видя дали тече струя антифриз и каква. Гърлото е много широко в края и нямам опора да го завъртя и дръпна по-силно. Със сигурност няма да оставя нещата така, но поне и времето леко да се постопли или ако ми прещрака и я оставя в сервиз най-накрая да го оправят ще пиша какво е станало.
Поздрави!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Greebo и 74 госта