Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Vladislav.lilov » Вто 05 дек 2017 12:54


Здравейте колеги,имам проблем с едната пръскалка на предното стъкло.Колата е пасат 5,5 комби от 2001г.От онзи ден откакто температурите паднаха под нулата забравих че в казанчето ми е останала лятна течност за чистачки.Едната предна и задната не пръскаха (докато другата предна пръскаше).Сега като се затопли пак така,бърках с игличка,сипвах вряла вода, задната тръгна обаче едната предна (дясна) не иска и това е.Отворих капака и проверих дали не се е изсубало маркучето някаде но не е проверих.Проблема е че като пръскам едната пръска обаче другата не, и като отворя капака излиза сума течност от дупките му.И по лошото е че всичката течност сега стой покрай акумулатора и под кората за чистачките! Какво да направя? Явно че проблема е някаде в капака защото от там се събира и изтича?




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 05 дек 2017 13:05


вътре в капака има тройник, извадил се е. До пръскалките отдолу има гумени тапи, махни ги и виж маркуча.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот gergeto » Вто 05 дек 2017 13:09


Извади маркучето ,което захранва проблемната пръскалка от самата пръскалка и подай вода с лостчето- ако маркучето пръска с нормално налягане , значи проблема е в дюзичката под стъклото - извади я и я почисти/промий - не е с висока степен на трудност.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Vladislav.lilov » Вто 05 дек 2017 15:18


Благодаря, колеги сега излизам да видя дали ще стане.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Vladislav.lilov » Вто 05 дек 2017 17:17


Стана колеги,беше се извадило маркучето вътре е капака, но като махнах гумената тапа имах достъп до него и го снадих.Обаче сега има друг проблем, веднага щом започнах да пробвам пръскалките от долу започна не да капе и да сълзи а направо да тече течност!!!! незнам колко е изтекла но ми светна лампата на таблото че нямам.....дали не е спускано казанчето? И още по интересно, на задния капак тече течност и ми базика датчика за капака и само ми писка че е отворена врата.....тече под кората на капака не е от пръскалката тя си пръска..... Какво става незнам.Моля помогнете


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Pet_rov » Сря 06 дек 2017 9:05


Махаш кората и ще разбереш.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 дек 2017 10:48


Колеги,мисля че оправих проблема.Не съм залягал под колата защото е кално и мокро но на риск сипах още 3 кила течност и гледах дали ще протече.Нищо не потече значи няма спукано казанче или изтъкнато маркуче.Не изтича от никаде, а по пътя на логиката това което е изтекло миналия път явно е било течността която се е събрала при акумулатора от предния капак и от там е изтекло всичко а аз мислех че е спукано казанче или измъкнат маркуч.Отностно другия проблем със течноста от задния капак също мисля че го реших.Ще споделя тук защото аз почти не намерих тема за това и дано прочетеното тук помогне на някой.Та значи като свалих кората на багажника видях че маркучето което влиза в пръскалката се е леееко извадило, не напълно но достатъчно за да мокри "ватата" (на мен на такова ми прилича) и от там се стича долу и мокри датчика и колата постоянно пищи че е отворена врата и свети на таблото, а още по зле е че алармата непрекъснато се включваше. След 10 пъти ставане оставих колата цяла нощ отключена.би трябвало вече всичко което е било попило във ватата да е изтекло и да не бъзика датчика.Засега стои заключена и не пищи та ще видим. Аз мисля темата за приключена, благодаря на всички се отзовали.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 16 дек 2017 9:39


Това с алармата не си го оправил да знаеш. Водата влиза в буквата на микроключето и вътре се получават окиси и крачетата изгниват. Миналата седмица минах през това. Разглобих кората, свалих бравата, откачих буксата беше цялата зелена, а едното краче почти липсваше. Окисите окъсяваха и при диагностика с Vag com отчиташе постоянно отворен заден капак. Пуснах ново кабелче и оправих проблема. Аз съм седан и самия капак под кората кондензира и всичко изтича покрай бравата...


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Vladislav.lilov » Съб 16 дек 2017 11:00


Ами колега, аз мисля че го оправих.Да прав си че водата влиза и окислява микроключето и затова пищи алармата но досега вода не е влизала.Започна от преди седмица когато ми замръзна лятната течност.Тогава се е извадило маркучето и затова е мокрило.Сега след като го снадих няма да тече и няма какво да мокри микроключето.Така го мисля аз незнам, все пак ако пак се получи отново ще стигнем до момента в който трябва да се смени цялата брава.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 16 дек 2017 11:50


Да, надявам се да не ти се налага. Просто да го имаш предвид.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001 г. - Неработеща предна пръскалка?

Мнениеот Vladislav.lilov » Съб 16 дек 2017 13:14


Да, благодаря за съвета, наистина ще го имам в предвид, то и без това имам за смяна бравата на шофьорската врата че там нито едно микре не работи..



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта