Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Техническа и сервизна информация за Passat
martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 9:00


Здравейте, вече колеги. От месец съм собсвеник на пасат комби 18Т AWT 2004г. Купих го с леко прекъсване, и теч на гарнитурата на капака на клапаните. След обслужване , отсраняване на теча, смяна на свещи и един клапан на картерните газове, колата литна, останах изумен, все пак преди карах 18 моно мотор. За съжаление обаче само 30 км и чека светна отново, и пак има леки колебания в оборотите. Днес ще звънна пак на човека който уж намери проблема заради който прекъсваше мотора. От Пловдив съм, моля някой колега който е на ТИ с този двигател и модел, и вече е минал по този път, да пише да се видим на по кафе, може да покара пасата, да изкаже мнение, да обменим малко инфо. Заключи ми се и монитора, нямам и радио сега, казаха ми че само във VW сервиз могат да ми го отключат. Търговеца сви сервизната книжка на колата. И все пак да ми препоръчате някой доверен сервиз, вече пробван от съфорумците, с добра практика и всичко останало. Колата много ми харесва, бъкана с ектри, върви добре, но на вече месец не мога да и се нарадвам подобаващо.




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Нов собсвеник на 18Т AWT 2004 с проблем. Моля да обменим инфо с колеги от региона.

Мнениеот nikolay_ss » Чет 07 дек 2017 11:52


Здравей, честито и добре дошъл. Използвай търсачката на форума и ще намериш отговори на въпросите си, разисквани са многократно.


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов собсвеник на 18Т AWT 2004 с проблем. Моля да обменим инфо с колеги от региона.

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 12:09


nikolay_ss написа:Здравей, честито и добре дошъл. Използвай търсачката на форума и ще намериш отговори на въпросите си, разисквани са многократно.


Здравей колега, благодаря за отговора. Нов съм тук, ориентирай ме малко, ако напиша закодирана навигация, бедна смес, понякога излизат много теми които пак не са засегнали това което ми е необходимо.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Нов собсвеник на 18Т AWT 2004 с проблем. Моля да обменим инфо с колеги от региона.

Мнениеот tdi fen » Чет 07 дек 2017 12:34


с газ ли е ? започнете с почистване на дроселовата клапа


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов собсвеник на 18Т AWT 2004 с проблем. Моля да обменим инфо с колеги от региона.

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 13:22


tdi fen написа:с газ ли е ? започнете с почистване на дроселовата клапа


Не колега, няма газ. Дросела го почистих но само от страната на кулера, без да разглабям тялото. Извадих и сензора, това дебитомер ли е , някой му викат MAP сензор. Напръсках го с обезмаслител. Не съм разкачал буксата докато го чистих. Но това беше още като я купих, преди да я обслужат и уж оправят.
Преди да я закарам на сервиз, бях минал през друг, само да ми прочете грешката, бяха няколко грешки, свързани с бедна сме и губене на искра в 3-те цилиндъра. Искрата я свързвах с теча и лошите свещи, пълнеше ми гнездата на свещите с масло.
В сервиза в който я обслужиха казаха че проблема е от тройник с някакво клапанче , който учства в системата на картерните газове, намира се точно над този актуатор който отваря нещо и пълни с въздух колекторите или не ги пълни. Та като я взимах от сервиза всичко беше наред, даже се чуваше как отваря някакви клапи като е студена, пуска някакво налягане, което преди не се чуваше на студен двигател.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот ivuchev » Чет 07 дек 2017 15:34


Колега много неяснотии говориш . Липса на искра , пълнене на свещи с масло . Това нещо отстранено ли е ? Сега имаш ли грешки и какви ,дай ги , копирай ги тук. Като си сменил клапъна на картерната вентилация провери за скъсан маркуч, ще се ориентираш по овасляването им. Това че ти губи искра не е от масло в свещите а по скоро бубина на свеща , той мотора е с 4 бубини за всяка свещ. Дросела ако е електронен може да е за смяна ако не може да се адаптира в следствие на износени зъбни колелца . Дебитомера или сензора за налягане на турбото си чистил ?


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 16:43


ivuchev написа:Колега много неяснотии говориш . Липса на искра , пълнене на свещи с масло . Това нещо отстранено ли е ? Сега имаш ли грешки и какви ,дай ги , копирай ги тук. Като си сменил клапъна на картерната вентилация провери за скъсан маркуч, ще се ориентираш по овасляването им. Това че ти губи искра не е от масло в свещите а по скоро бубина на свеща , той мотора е с 4 бубини за всяка свещ. Дросела ако е електронен може да е за смяна ако не може да се адаптира в следствие на износени зъбни колелца . Дебитомера или сензора за налягане на турбото си чистил ?


Колега извинявам се че пиша не свързано още, но много ми е неясен този двигател за сега. Проблема с пълненето на гнездата с масло вече е отсранен, мисля че поради маслото в което се намираха бубините недаваха добър контакт към свещите, това е отстранено плюс нови свещи са монтирани. На самия дросел има един датчик/сензор, един приятел ми каза че е MAP сензор, мерел въздуха, но какво му мери като са две жички на едната има съпротивление, дали мери температура или поток не знам, затова попитах това какъв датчик е на дросела ? Дросела е електронен според мен.
От сервиза не искаха да ми кажат какви грешки изписва при тях преди да отсранят проблема с клапана на картерните газове. А сега след второто светване на чека още не знам какви са грешките, но ако я закарам отново там, пак няма да ми кажат какви са, просто ще се опитат да я направят. Ако има колеги от Пловдив със софтуер за VW да пишат моля.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот ivuchev » Чет 07 дек 2017 20:49


Вземи си един кабел от sklad666 дават и софт с инструкция и регистрация . Това ако разбираш и сам си оправяш колата, или поне за твоя информация горе долу да си наясно. А кабела ще ти трябва за напред повярвай ми, бъкана е с датчици и сензори, дори за незначителен проблем за вторичния въздух ' secondary air system' който по никакъв начин не влияе на работата на мотора ще светне чека. А и като не знаем грешките които ти се показват не можем да помогнем с нищо освен да гадаем, по симптоми може да е от много неща.
За датчика който си чистил това е датчик за температурата на входящия въздух. Той е един прост термистор ако имаш мултицет можеш да го провериш.


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 21:00


ivuchev написа:Вземи си един кабел от sklad666 дават и софт с инструкция и регистрация . Това ако разбираш и сам си оправяш колата, или поне за твоя информация горе долу да си наясно. А кабела ще ти трябва за напред повярвай ми, бъкана е с датчици и сензори, дори за незначителен проблем за вторичния въздух ' secondary air system' който по никакъв начин не влияе на работата на мотора ще светне чека. А и като не знаем грешките които ти се показват не можем да помогнем с нищо освен да гадаем, по симптоми може да е от много неща.
За датчика който си чистил това е датчик за температурата на входящия въздух. Той е един прост термистор ако имаш мултицет можеш да го провериш.


Колега този пост малко ми вдъхна надежда. Сега пак покарах колата, работя до късно и през деня не карам. Та чека продължава да свети, тия в сервиза нещо не са ми притегнали, на ниски обороти нещо ми вибрира и като спра на светофар светлините от фаровете вибрират. Струва ми се че сега след светването не върви така както преди, явно някакъв режим я пази ли какво. Като зареждах на бензиностанцията отворих капака и се вдигна малко пушек от към страната на турбото. Колега ако не те бърка, да ти звънна да ми обясниш от кого да взема.кабела, какво се прави, поосле. Долу горе разбирам от коли, предишната сам си я правех, но само.механични проблеми. Ше ти бъда благодарен ако се чуем и ми разясниш някои неща.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот ivuchev » Чет 07 дек 2017 22:11


Като я взе обслужи ли я ? Ремъци помпа ролки, масло? Извинявай не видях че си я облужвал на пасата май се сваляше всичко от пред броня маска радиатори на климатика фарове . Ако го прави некой пишман може да са му останари 10 на винчета след това . Масло аз слагам 5w 30 спецификация 504 по vw . Но заради турбото поне слагай 5 w 40 . 502 . Този пушек не ми говори на добре, следи я за харч на масло, гледай под нея на канал , ако има кора под мотора, свали я за да огледаш хубаво турбото за течове . Просто се иска да я поогледаш хубаво с фенер . Взел си я вече какво да правиш ще си я стегаш малко по малко. Аз тоя мотор го карам от 8000 км, но попрочетох доста литература за него даже и преди това, но не съм имал сериозни драми , но я взех пееща без грешки . Огледай я хубаво за течове омасляване на маркучите за картерната вентилация. ..! Тези под всмукателния колектор се падат Ако всичко е наред пробвай с чистене на дросела аз моя го чистих като го свалях целия , но после ти трябва кабел за да я адаптираш .(не ти препоръчвам ако не си мн. Сигурен какво правиш ) Иии най вече свободно време за ръчкане по нея и кабел със софт за да се ориентираш малко от малко .
Прикачени файлове
2017-12-04 16.56.01.jpg
Сигурен съм че и твоята е такава но пак казвам ако са си заминари от вътре зъбните колела те са при електрониката кутийката черната , чистенето няма да помогне.
2017-12-04 16.56.25.jpg
Ето я изчистена .


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 22:48


Всичко съм сменил, ролки ангренажни и ремък, газов амортисьор на ролката, помпа водна, лагер на климатика, лагери на генератора, гарнитура на капака на клапаните, тапа на вала, масло 5w40, пистови ролки и ремъци, предни накладки. Дросела го чистих само от страната на кулера, беше ме страх да разкачам тялото му и да го чистя и от другата страна. Търговеца от който я взех, ми каза че преди това е имала проблем с картерен маркуч, но уж са го сменили. В сервиза не откриха нищо.Освен този клапан. Чувал съм че дросела сам се адаптирал, това вярно ли е. При теб чуваш ли турбото, аз го чувам от 2000 до 2400 оборота много леко съскане.Ще си купя диагностика или кабел каквото е там. Пиши на лично дай номер да се чуем някой ден.


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот martin.mihaylov » Чет 07 дек 2017 22:52


Ето я иначе колицата, много ми харесва като цяло, точно такава си търсех от няколко месеца.
Прикачени файлове
IMG_20171104_193620.png
IMG_20171104_193704.png
IMG_20171104_193750.png
IMG_20171104_193816.png


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот martin.mihaylov » Съб 09 дек 2017 12:36


Колеги грешката беше от ламбда сондата преди катализатора. Като я гледахме на софтуера на някакво си ниво 003 нямаше корекции и волтажа не мърдаше изобщо на празен ход. След напомпване и задържане на високи обороти по едно време започна да променя някакви показатели. След изтриване на грешката ми направи впечатление че се промени рязко звука на двигателя, защо ? На ниво 001 променяше някакви показатели след това, но от сервиза казаха че е за.смяна според тях.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот tdi fen » Съб 09 дек 2017 13:02


отгледайте жиците на буксата и но има вероятност да е за смяна доколкото знам производителя дава около 150хил км


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5.5 1.8Т AWT 2004 свети чека и има колебание в оборотите

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 09 дек 2017 15:43


Това не е вярно.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 220 госта