Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот borislav.dimitrov » Сря 13 дек 2017 21:42


Здравейте,

имам следния проблем - пасат б5.5 131к.с с фарове Hella с лупи - белите пластмасови врътки за реглаж на фавоете нагоре и надолу ги няма. Ако си взема 1 фар втора ръка от морга дали ще мога да му взема врътките само ( 2 врътки има всеки фар - за хоризонтала и вертикала ) и да ги сложа на моите фарове или директно да трябва да ги сменя ?

Поздрави и благодаря на отзовалите се,

Борислав




Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 дек 2017 10:58


Здравей колега,честно казано незнам дали ще можеш да вземеш само врътките.Аз лично търсех два фара за моя пасат който е същия като твоя,в крайна сметка ще купувам нови фарове, мойте са тотал щета, прави конденз, пожълтели,изстъркан рефлектор и даже счупен левия свети надолу в Земята, вобще зле са, нищо че са Hella.Явно са си оригиналните.Ще взимам нови и ако искаш мога да ти дам врътките на мойте,или каквото ти трябва от тях.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 14 дек 2017 11:02


ако си от София и аз бих ти съдействал , имам счупени фарове и може да пробваме да свалим каквото ти е нужно


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот borislav.dimitrov » Чет 14 дек 2017 13:50


Здравейте,

от Пловдив съм и май няма как да стане. Иначе благодаря и на 2мата. Мислите ли, че е по-добра идея просто да взема 2 фара втора ръка или направо 2 нови но ДЕПО ?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Pet_rov » Чет 14 дек 2017 14:04


Вземи си 2 оригинални фара втора ръка, рециклирай рефлекторите в Стрелча и ще прогледнеш


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 дек 2017 16:38


Колега аз бях доскоро на същата дилема.при мен е сигорно че ще се купуват нови, ти обаче можеш да опиташ варианта за втора употреба и да ги пастираш примерно ако са пожълтели.Аз неуспях да си харесам никакви, къде ли не търсих, и в "базар" и в "олх" но или са с някакви дефекти или са много пожълтели или са без моторче.Затова реших че вместо да давам 150-200 лв и още 50 лв или незнам колко за пастиране за втора употреба най-добре нови и това е.Ако се чудиш за нови аз лично ти препоръчвам да заложиш на сигорно и да вземеш hella.Аз бях до оня ден с дилемата коя марка, депо ли хелла ли или валео.В крайна сметка реших да са хелла,оригиналните са си такива нека и новите да са,намерих ги за 230лв бройката.Вярно мн пари са но най добре на сигорно да заложа,чух че депо не лягали точно на броните и имали малък луфт но дали е така незнам.Мненията са 50/50 като че ли, има доволни има и недоволни.Аз реших да заложа на 100%.Успех все пак :)


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот borislav.dimitrov » Чет 14 дек 2017 20:07


Благодаря колега! Може ли да споделиш от къде намери хелата ? Благодаря пак!


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 дек 2017 20:27


В Cardepo.bg. Там има и на други марки за по 120 лв но аз лично предпочитам хелла. Все пак успех и ако идваш към София звънкай :) врата ми е винаги отворена за колеги от форума и любители на марката.:)


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот borislav.dimitrov » Вто 19 дек 2017 15:27


Здравейте отново, доста мъка е намирането на читави фарове втора ръка. Влади дали ще е вариант за теб да ти закупя тези врътки и да се опитам да ги сложа на моите ?

Поздрави!


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Vladislav.lilov » Вто 19 дек 2017 20:41


Здрасти Боре,да убеди се сам че е много трудно да намери човек читави фарове втора употреба,да не кажа че граничи с невъзможното.Няма проблем ще ти дам мойте врътки и всичко което ти трябва от фаровете,без пари.Само изчакай до събота че тогава ще ми пристигнат новите фарове и ще ги монтирам.


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот borislav.dimitrov » Сря 20 дек 2017 1:48


Здравей отново,

Да..даже платих един еконт за тотално разбити а продавача ми обясняваше как били без забележка..

Няма проблем да изчакам но ще ти ги платя поне символично !

Поздрави!


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Vladislav.lilov » Сря 20 дек 2017 9:47


Спокойно не го мисли, само да свършим работа, а иначе да се "похваля" малко встрани от темата.Ще ме извинявате за спама.в понеделник тръгвам за работа от нас (живея в къща), колата е паркирана до оградата на улицата (нямам гараж или навес).Понеже правила ремонт на булеварда са сложили нови бордюри.Бях паркирал на половин метър от бордюра, качих се запалих колата, и както обикновено пълен ляв и напред, да де ама нали съм просто парче не видях че съм почти до бордюра.Качих се леко с дясната гума на него, теглих си една къса за недовиждането и дадох назад...........Всичко на попарааа, решетка, броня, кори под двигателя и скоростите, спойлер под бронята, халогени,всичко на земятаааа.Няма да обяснявам колко клетви, що псуване, що нареждане, и тъпкане на едно място.Това връщане назад ми струваше 600 лв.Сега в петък имам рожден ден, страшен подарък си направих.:)


borislav.dimitrov
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 13 ное 2015 11:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот borislav.dimitrov » Сря 20 дек 2017 16:25


Ужас.. нооо, станлото станало! Продължаваме напред нали така..

Не се ядосвай безсмислено е , ще я направиш тъкмо по хубаво :D

П.с и аз имам РД в петък хаха..

Поздрави!


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот Vladislav.lilov » Сря 20 дек 2017 16:29


Ееее браво, значи сме на една дата, супер.А иначе за колата то наистина е станало и няма връщане на зад.А колко хубаво ще стане с тия китайски и японски части ще видим. Треперя да видя дали ще паснат брони,решетки фарове и т.нАко искаш дай номер да се чуем за фаровете по натам или ако се сещаш за нещо друго да обменим опит.


Потребителски аватар
pavel1828
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 15:26
Автомобил: vw Passat b 5.5
Двигател: AVB 2001
Местоположение: Несебър

Re: Счупени врътки за реглаж на фаровете Пасат б5.5

Мнениеот pavel1828 » Сря 20 дек 2017 17:32


borislav.dimitrov написа:Здравейте,

имам следния проблем - пасат б5.5 131к.с с фарове Hella с лупи - белите пластмасови врътки за реглаж на фавоете нагоре и надолу ги няма. Ако си взема 1 фар втора ръка от морга дали ще мога да му взема врътките само ( 2 врътки има всеки фар - за хоризонтала и вертикала ) и да ги сложа на моите фарове или директно да трябва да ги сменя ?

Поздрави и благодаря на отзовалите се,

Борислав

Колега имам два или три реглажни болта.Дай си номера да ти изпратя снимки.За празниците съм в Пловдив и ако искаш ще ти ги донеса.Поздрави.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Hari1986 и 59 госта