Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Техническа и сервизна информация за Passat
kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот kgkep » Нед 17 дек 2017 18:13


Здравейте, от няклко дни имам проблем с Пасата. След като го запаля студен и поработи 5 минути или направо тръгна и мина около 1,2 км. започва да пука, гасне и прекъсва. Прави го както на газ така и на бензин. Оправя се от само себе си, като щом започне да го прави минавам на безин защото е може би една идея по добре. Сменени са свещи, кабели, палец и капачка. Не е от темп. датчик защото имам 2 еднакви датчика на тройника, единия стои вместо тапа и само премествам кабела, и с двата няма промяна. ТПС, стъпково и дюза ги изключвам защото и когато са разкачени няма промяна, отделно проблема е и на газ. Компютъра е с прекъснат постоянен плюс така че се рестартира след всяко гасене, ламбдата е изключена, въпреки че и тя не е от значение за работата на газ.
Не мисля, че проблема е механичен, например от кабел или капачка тъй като се появява и оправя когато си поиска.
Според мен със сигурност е от центровка защото почва да гърми ужасно както в колектора така и от ауспуха при подаване на газ и гасне. Ако го изфорсирам след 2000об. е добре, ако задържа газта и плавно я отпускам до около 1500 няма проблеми и работи равномерно, но пусна ли я напълно почва да пука, гърми и гасне, все едно че съм въртял делкото както ми падне.
Според мен е или датчик на хол или бобина, към кое от двете да се насоча първо?
Също понеже моя мотор е ABS и делкото не е вакуумно и е Валео като има лек луфт, ако взема делко Бош пак без вакуум-регулатор ами с електронно регулиране на аванса дали ще стане? Мисля че на 2Е са такива. Защото всичките бошови които съм виждал са с много-по малък луфт от Валеото.




Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот Tsankovski » Нед 17 дек 2017 18:25


Не съм много в час с твоя мотор, но на моя 9А имах сходни признаци , че и дори си гаснеше когато му е кеф. Смених делкото и всичко си дойде на мястото, проблема бе в датчика на хол. За обща култура може да пробваш с друго делко как стоят нещата, ако има кой да ти услужи де


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот vovo6808 » Нед 17 дек 2017 18:46


По лесният вариант е да пробваш със друга бобина отколкото да сменяш делкото.


martin.mihaylov
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 07 дек 2017 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот martin.mihaylov » Вто 19 дек 2017 22:01


Подобен проблем съм имал с палец и капачка на но друга марка кола, пак 1.8 моно, мисля че е същия начин на подаванне на искра. При мен палеца беше износен, но явно и капачката не беше наред, пукаше все едно има влага.


kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот kgkep » Сря 20 дек 2017 0:03


Вчера карах около 8км. и като спрях и я оставих да работи започна пак да пука и прекъсва. Изгасих я за около 10мин. после запалих и тръгнах и пак едва запали и отработи, пукаше, гърмеше, тресеше се......изобщо никаква центровка. След около 2км. спрях и я оставих пак за около 10мин. След това нямаше никакви проблеми още около 10км. Днес съм минал общо около 20км. и изобщо не се е опитвала да прекъсва. Отварях дистрибуторната капачката и всичко изглежда наред.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот niki_k » Сря 20 дек 2017 6:59


Колега,послушай съвета на колегите и смени палец и капачка,след това отиди при някой майстор да ти ваправи центровката с уред и мъките ти ще свършат!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 20 дек 2017 7:26


Ми не, това много прилича на пробил комутатор, тук обаче е вграден в бобината, та му трябва бобина за проба


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот niki_k » Сря 20 дек 2017 7:46


Комутатора може да се провери по следния начин:
Купуваш една пробна лампа/12 в./,разкачаш буксата от делкото/с три крачета е/,подаваш контакт,щипката на пробната лампа закачаш на минус на акумулатора и докоснаш няколко пъти с върха и средното краче на буксата на делкото,като преди това си извадил кабела на бубината от капачката на делкото и там си поставил свещ на маса на главата някъде по двигателя на колата .С всяко докосване трябва да има искра на свеща.Така изолираш делкото и проверяваш комутатора.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот Iezekil » Сря 20 дек 2017 8:49


+1 за бобина,понеже хем се сменя по-лесно,хем се намира по-лесно.Ако беше в Хол пробема,колата направо щеше да гасне.От 2е мисля,че не става цялото делко,може да се извади датчика и да се прехвърли,но точно тогава се появява лекия луфт в самата му букса....
пп За вски случай си провери вакумните маркучета зад моното,както и тампона под него.

Последна промяна от Iezekil на Нед 31 дек 2017 12:46, променено общо 1 път.


kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот kgkep » Чет 21 дек 2017 1:07


Маркучетата ги гледах здрави са, и моното го клатих навсякъде не мени обороти, няма никаква промяна. Днес пак си ползвах колата и пак нямаше никакви проблеми. Чакам я пак да почне да прекъсва и ще пробвам с друга бобина. Не мога да преценя при какви условия го прави. Първия път валеше дъжд и отидох с нея до магазина на точно 2 минути път и докато паркирах почна да го прави. После след 10 минути като се върнах и запалих нямаше промяна, и я прибрах, отворих капачката на делкото защото мислех, че е мокра но всичко беше сухо, вакууми и всичко останало беше наред. Като си сложих обратно капачката и кабелите и запалих се беше оправила. След това два пъти го прави след като мина около 6, 7км. А последния път я оставих да работи около 15, 20 минути без да я карам и както си работеше започна през равни интервали от време да припуква без да си мени оборотните и като дадох газ започнаха яките гърмежи и изгасна. Във всичките случаи го прави докато загрява, но след като се оправи и отработи си загрява напълно, но прекъсването не се появява отново. Също не знам от какво се оправя, след като понякога изстива напълно и пак прекъсва като я запаля, а друг път се оправя както си я карам или като я оставя за 2 минути.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот stefan4o » Чет 21 дек 2017 7:36


Наистина пробвай с друга бобина. Може да напръскаш твоята с пулверизатор докато работи колата, ако вземе да прави магарии... значи работата ясна.


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот dmitko » Пон 25 дек 2017 18:46


Колега, преди проблема ли смени капачката и палеца или след това? Ако е преди това залагам на капачката?
Преди години около 500 км след смяна на капачка, свещи и палец имах подобен проблем, по осезаем на газ, по слабо изразен на бензин. Добре, че беше Мишо от Герман /от клубния сервиз/ да ме светне, че за газ е необходимо по-голямо напрежение /мощност/ за да пробие искрата, съответно за бензин по-малко, откъдето идва леката разлика и съответно веднага каза къде да търся проблема. А той идва от дефектна капачка без видими белези - високото напрежение от бобината пробива /минава/ през самонаправена си токопроводима пътечка в изолационния материал на капачката - резултата е, че искрата се появява когато не трябва към различни цилиндри и я няма когато трябва.
Капачката струва <20 лева, пробвай, ако греша ще имаш една резервна капачка и без това е добре да се сменя на 30к-40к км. Иначе за 160к км на ABS мотора два пъти ми е изгаряла бобина, но не с такива признаци, просто почва да прекъсва, губи мощност и малко по-късно угасва.
Забравих да добавя и проблема беше зависим от атмосферните условия, най-вече влажност на въздуха и температура на двигателя.


kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот kgkep » Съб 30 дек 2017 18:39


От около 20.12 не беше правила проблеми и вчера в дъжда след около 10км. пак се появи прекъсването. Днес взех бобина която със сигурност работи. Утре или догодина ще пробвам как е с нея. :biggrin
Също според мен прекъсването е най-често свързано с влажно и мокро време, въпреки че не винаги зависи от това. Преди да сменя бобината ще взема да напръскам старата за да видя дали ще почне да прекъсва. Иначе по кабелите и в делкото няма влага. Ще сложа и старата капачка да пробвам с нея, но просто няма логика да е от нея след каго се оправя от само себе си и около 8, 9 дни нямаше проблеми, а всеки ден минавам между 15 - 20км.
Поздрави и весели празници!


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот 4i4o-dido » Нед 31 дек 2017 11:00


Ако са стари кабелите на свещите и от тях прави мизерии в мокро време/ не прочетох да са сменяни/. За проба ги напръскай с вода и ще си покаже дали е от тях.


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Пасат Б3 1.8 моно АBS си мени центровката.

Мнениеот lubopa4kata » Нед 31 дек 2017 23:42


Капачка,палец,датчик хол,температурен датчик,кабели,свещи,бобина,комутатор.....проверка или замяна едно по едно и си готов!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 59 госта